Usporedba prosjecne brzine internet u svijetu

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Tyger, May 26, 2010.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Tako je, reci im Zlaja :smt005
     
  2. Pasha

    Pasha Komšija

    Ih, lako mu je biti mangup u Africi. U Africi djeca sa tri godine odmah počnu loviti lavove. Hajde dođite u Evropu mangupi, gdje jedino možeš uhvatiti metro(5 eura u oba pravca) da platiš račune (150 eura). Lako je furati poligamiju po Africi... :D
     
  3. Juka

    Juka Komšija

    lahko je u Africi i od glada uginut i kakve bolescine fasovat.... kanite se Afrike, nisu obicni ljudi krivi sto zaostaju...
     
  4. Zlatan

    Zlatan Komšija

    eto ovdje nema bolescura...pa ovdje ljudi sami sebe rokaju...svaki dan u avazu o samoubistvima pisu...te ubio se ovaj, te ubio se onaj... ne pomazu ni adsl ni 'socijalno, zdravstveno i redovna plata'...dal je on imo 10 zena na programu danas da pojebe ne bi se on tako lako ubio druze moj....... :smt007

    al mu valja u ponedeljak na dosadni poso..a kod kuce ona jedna rondaca sto mu je dosadila....nije ni cudo sto se rokaju....negdje sam citao da najvise ljudi umre u ponedeljak u 9h ujutro....hehe...
     
  5. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Jest da je totalni offtopic, al Zlaja druze ti si zagorio ko` kaubojska tava :)
     
  6. jeretik

    jeretik Komšija


    Pa daj mu. Ne moraš u stvari njemu dati, daj nekome od svojih, a ti lijepo se spakuj i idi u jednu od ovih brojnih šuma po našoj zemlji. Lijepo sjekira, koliba, vatra, noć pod zvjezdanim nebom, plodovi ruku ljudskih; ožeži brate. Međutim, prije nego što idući put do apsurda relativizuješ tehnološko-ekonomsku sliku BiH, zapitaj se zašto, zapravo, ne želiš otići u tu šumu. Prije nego što nas kreneš tušiti, prvo se zapitaj zašto ti još uvijek nisi napustio taj "posrani" evropski bajni standard i tehnologiju i otišao da radiš za humanitarne organizacije u Afriku (a bog zna da takvih oglasa i neupražnjenih radnih mjesta ima na stotine).

    Pošto smo mi davnih dana prihvatili činjenicu da je nužni transportno-komunikacijski napredak zahvatio i nas, te da je moderne poslove (kojima se mi želimo baviti, mind you) nemoguće ili teško obavljati bez tehnologije, konkurentnosti i integriranosti u evropske tokove, priča o srednjevijekovnim kraljevima bez Interneta i našem solidnom standardu u odnosu na Afriku (s kojom BiH nema nikakve veze, niti u ekonomsko-komunikacijskom smislu ovisi od nje, nego ovisi od Evrope), obično je trollovanje.
     
  7. neko

    neko Aktivista

    pa kad jedna ronda, pomnozi je sa 10 i dodaj jos jednu novu..dodaj i 43 djece koje ima, pa zamisli. neka hvala.
     
  8. Zlatan

    Zlatan Komšija

    da ti pravo kazem drugar to sto sam rekao ' JA' kad sam govorio o zamjeni je bilo samo retoricki .....kad sam rekao ja mislio sam 'ja' u kozi prosjecnog bosanca...ja i ovdje fala Bogu mogu zivjeti slicno i bolje nego taj afrikanac...poso je dobar, a para laka, a dobrih treba je na kamione...i svako to moze napraviti, samo je problem 'mindset' kao što rece hurma...

    premda ne bi bilo loša ideja provesti godinu, dvije ziveci najprostijim zivotom...baš kao što je uradio Henry David Thoreau veliki mislilac.... to svoje iskustvo opisao je u knjizi Walden(Life in the Woods)...

    on se kako veli wikipedija izolirao od društva da bi ga objektivnije sagledao....

    jer velika mozgoispiracina je na djelu..nije lako boriti se protiv toga...mi ni ne primjecujemo sve te otrovne stavove i štetne socijalne norme koje su nam usađene, a koje nas čine nesrećnim....i da bi se bilo sretnijem nije potrebno ici iz svoje prirodne okoline u šumu..to bi možda bilo pretjerano(naglasak na možda) nego je potrebno prestati davati značaja nekim pukim formama, negativizmu i socijalnoj zarazi beznađa...

    kad onaj crnjo može biti sretan bez neta vala možemo i mi bez 16 MBita... ko to ne moze on ne bi bio srecan ni sa 160MBita/5KM jer je problem negdje drugo, a spor ili skup net je samo vrh ledenog brijega...
     
  9. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Kolko ti imaš djece drugar?
     
  10. jeretik

    jeretik Komšija

  11. neko

    neko Aktivista

    Hoces mi sad pricati kako su djeca bogatstvo svijeta i kako je neki mislilac otisao u Afriku i posmatrao ih?

    nego, pusti to, reci ti meni jesi li skontao nesto drugo, poceo si nas ubjedjivati kako je dobro i ovdje, pa onda ode na to da nama ovdje ne valja, da bi mi trebali kao onaj crnjo jesti neke plodove i loviti lavove umjesto da jedemo "krompijernjacu" i da je njemu toliko bolje da bi se trebali mjenjati odmah, pa onda opet dodje na to da je tebi i ovdje dobro i da mozes izvoziti "trebe" kamionima u sve zemlje svijeta (ako smijem dodati, jedini problem je sto cekas ukidanje viza :D)
    Zlatane, nemoj se sta uvrijediti, stariji si od mene i nemam namjeru sad izvlaciti sprdacinu ili nesto, samo malo si se zagubio. nakon sve price o trebama pitas me koliko djece ja imam, kao sad nakon sto si z*uzio pola kamiona i jos tri macke neke iz autobusa okreces se pitanjima famelije (namjerno famelije) ili sam ja to pogresno shvatio.

    ja tebi samo mogu reci da nama treba vishe ljudi koji ce se buniti, ali i uraditi nesto. a lahko je tebi palamuditi kad mozes zaraditi, da ides svako 15 dana u Madjarsku po robu i da se peglas s carinicima i da gledas kako ces nekome uzeti marku vishe za robu kao dosta mojih poznanika, a na kraju krajeva i moja majka, pitao bih te koliko ti je dobro i jel' ti adsl skup. :)
    znas kad provedes zimu na betonu a oko tebe -"koliko ti volja", pa ho'sh prodati sta il' nesh'. ho'sh bit' hadzija ili bos na kraju dana?! :)
    danas pozivaju Dino Merlin i H mata Hari na stopiranje piratetrije, ali oni (kao i mnogi na forumu) ne shvataju da mi zivimo u takvim uslovima da ja ne mogu sebi kupiti "Conviction" iako mi se igra svidjela nevjerovatno i da oni ljudi koji prodaju pirateriju bi radije zivjeli od plate u firmi, toplog obroka i s penzionim osiguranjem, mogucnoscu da djetetu plate ekskurziju itd. nego da se, da prostis, zajebaju s policijom i da se zimi lede, ljeti kuhaju i da ne serem vishe. kad se prica o tome, svi kazu istjerati stoku da ne radi tako, a kad se priupita te od cega da hrani djecu, onda on meni palamudi kako nije trebao ovo ovako ili ono onako raditi, pa da je i jos nesto pokusao, ili cak da se vjeri okrenuo...ma daj.
    Zlatane, situacija u zemlji je katastrofalna, a ti pricaj o kraljevima, carevima, majmunima na grani, pecinama, nozevima i plodovima.

    cao cao vozdrica...
     
  12. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Sta je ba ovo, Moldavija na trecem mjestu haha...Meni je ovo sumnjivo :D
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    net ba... nemoj bit ot, vidiš da smo se dotaknuli esencijalnih pitanja iskonskih vrijednosti :)
     
  14. neko

    neko Aktivista

    bas tako :D a sto se moldavije tice, puno web-camova ljudi koriste, ako me shvatas :D