Vakcina protiv svinjskog gripa‏

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Nani, Nov 8, 2009.

  1. Nani

    Nani Komšija

     
  2. Esh

    Esh HWB

    Je li ovo poceo neki novi lanac mail spama uz poruku ako ne proslijedite dalje.. zaradit cete gripu?:D
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    kad je vec otvorena tema,da priupitam.nigdje nisam isao vani,znaci samo po gradu gdje svakodnevno i idem,imam simptome svinjske,jel to znaci da sam zarazen? :lol: od tih simptoma sto se vežu uz svinjsku,nisam imao temperaturu,proljev te povracanje.mrsko mi ići doktoru zbog toga,nisam siguran ni imam li potrebe.ako me ne bude na forumu jedno pola godine,znaci da je svinjska uradila svoje :mrgreen:
     
  4. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Tami Flu i H1N1 su jos jedna igra velikih farmaceutskih kuca. Ogromna lova je u pitanju, a raja savrseno nasjeda na sve ovo. Velika britanija narucla po jednu injekciju za svakog stanovnika :shock: Neko ce se debelo obogatiti na ovome. Gledao sam ja mislim na novoj, emisija Provjereno, prilog o nekoj njemackoj novinarki koja je dobila otkaz jer se pocela petljati u te stvari. Kaze 72 kg kontaminiranog otpada zarazenog H1N1 odlozeno van laboratorije i "pusteno u promet" :D Onda ta ista kuca stanca tami flu :D Odatle je nemoguce izaci sa bilo cim, a kako je toliki otpad dospio vani to samo oni znaju :)
    Zena ima savrsenu pricu o svemu ovome.
     
  5. artemis

    artemis Komšija

    Kakva svinjska gripa, koliko ljudi umire svake godine od one obicne gripe... to je samo da se pare obrnu. Normalno, povremeno puste koje "bolest", nesto ljudi pomre, dobro se zaradi i tako to ide...
     
  6. GW

    GW Moderator

  7. zoi

    zoi Veteran foruma

  8. Nani

    Nani Komšija

    Znate da volim teorije zavjere, ovo je bilo jace od mene, nema spama :D
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    jasno ko dan... hype + medicinska industrija ;)
     
  10. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Sreća je pa postoje alternativni izvori vijesti i sl.
     
  11. Zlatan

    Zlatan Komšija

    ja vjerujem da su 99-100% standardnih vakcinacija isti ili slican hype i cak da su stetne...medicina je puna folova a industrija se duboko cak i nedjeljivo infiltrirala u obrazovne i vladajuce ustanove...trebat ce za neke stvari i stoljeca da najzad kazu 'jao pa to nije bilo to', i 'lijecnici su ubijali svoje pacijente vjerujuci da im cine dobro' :shock:
     
  12. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Vazda ce postojati ljudi koji vjeruju teorijama zavjere i oni koji misle da su upravo ti ljudi budale.
    To samo ide u krug i fakat nema fazde da se o ovome raspravljamo jer ovo nije forum orjentisan na proucavanje teorija zavjere :)
     
  13. jeretik

    jeretik Komšija

    To da od svinjske gripe umire puno manje ljudi nego od obične i da od vakcine rijetki pojedinci ostaju s*ebani nije nikakva teorija zavjere, nego činjenica, davno dokazana i dokumentovana.
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    sto se mene tice,teorija zavjere bi bilo slijetanje na mjesec,je li živ elvis presley i slicne gluposti,a ovo oko svinjske gripe ili 9/11 su činjenice,ne baš poznate javnosti.nekome je sve teorija zavjere,pa i to da naši politicari kradu :lol:

    je li ima neki sajt na kojem se moze vidjeti broj zarazenih po gradovima u BiH?i je li ima neko u nasoj zemlji da je dobio svinjsku a da nije isao vani negdje ili dolazio u dodir sa ljudima koji jesu?
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  16. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Hahaha jaka slika :D
     
  17. FearLess

    FearLess Aktivista

    Kod svinjskog gripa treba znati dvije stvari:

    1. Svinjski grip je procebtualno gledano teze dobiti od starog dobrog humanog gripa
    2. Svinjski grip je procentualno gledano manje smrtonosan od starog dobrog humanog gripa

    Zato ko jebe svinjski grip kad smo tolike godine prezivili sa nasim humanim gripom. :)
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    kod nas 2 osobe umrle, a zaraženo preko 1500... teorija zavjere ili ne, činjenica je da je tu.
     
  19. FearLess

    FearLess Aktivista


    Hmm 0.1333333333333333% smrtnost u Hrvatskoj.

    Niko ne spori tu vrstu gripe, ali cinjenice su da je ona manje zarazna i manje smrtonosna od humane gripe.

    Vjerovatno u ovom trenutku u Hrvatskoj imas vise od 50 000 oboljelih od humane gripe.
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    za koje ima tretmana, a na cjepivo za pig-flu se još čeka dolazak... tu je mala razlika ;)