Vrijedi li kupovati ovakav racunar???!!!

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by jasko__, Jun 9, 2010.

  1. jasko__

    jasko__ Novi član

    Novi sam ovdje...preporucise mi da cu dobiti najbolje savjete...
    Zanima me misljenje...ako se ko razumije,...ovako mi nudi frajer....hocu kupiti mladjem bratu koji to hoce iskljucivo za igre....znaci PES-ovi COD-ovi itd.....pa eto Gameri jel ovo dovoljno,hocel zastarit za pola godine i tako to....:)
    Ovako:
    1. MSI LGA1156 H55M-E33 matična ploča........235 KM
    2. CPU INTEL PENTIUM G6950 procesor...........199 KM
    3. DDR3 APACER 2GB 1333MHz RAM MEMORIJA.........115 KM
    4. DVD-RW ASUS ata 22BIS rom..............50 KM
    5. VGA GIGABYTE GV N98TGR-512 MB grafička karta.......249 KM
    6. MONITOR AOC F22S 22"......329 KM
    7. HDD WD 500GB WD5000AAKS hard disk......125 KM
    8. Miš tastatura zvucnici kučište....sve zajedno.....111 KM

    Ukupna cjena racunara je 1413 KM ako cu na kreditnu otplatu....a 1270 KM gotovina....pa eto da cujem!!!!!!!

    Ako ko moze da mi sastavi kakvu konfiguraciju za ove pare...bio bih jako zahvalan!!!!!!!
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    za 1400 KM se moze sklopit konfa i sa kakavim Quadom, ta grafa ne vrijedi tih para, treba ici na ATI 4870 za 200 KM. Monitor je drek. Napajanje predpostavljam isto.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Svakako bolje da ide na AMD varijantu, jer se u 1400KM ne moze uklopiti sa monitorom u Intel varijantu.
     
  4. jasko__

    jasko__ Novi član

    Pa druze mozes li mi napisati tu konfiguraciju...meni ovo frajer u shopu govori da je iznadprosjecno...a ja jbg laik pa ne znam kako da izmjenim...zato mi i treba pomoc....znaci 1300-1400 KM sa monitorom............thanks
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    evo je za 1400 KM bez monitora pa prelistaj malo. ustini malo na disku, na kucistu i ubaci kakav Samsung monitor:

    viewtopic.php?f=13&t=23085
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  6. selvin

    selvin Moderator

    Evo dino je vec sastavio na prosloj temi:
    To je 877KM. Treba jos grafa, monitor, tast. mis i zvucnici. Eto graficku je vec Vedo predlozio, a za monitor se mozda neces moci uklopit sa 22".
     
  7. jasko__

    jasko__ Novi član

    Sa grafickom i monitorom se ne mogu uklopit u 1400 nema sanse..
     
  8. Mujka

    Mujka Komšija

    pa ako je graficka 2 stoje ostane ti fina svota za monitor

    uglavnom ova selvinova konfa i ta tvoja iz prvog posta nebo i zemlja razlika

    protegni se 50 KM i uzmi i monitor i to je to
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Najbolje je da kupis ovu konfu koju sa vec sastavio i da uzmes monitor kako treba a kupovinu grafe ostavi za kasnije dok se cijene HD serije 5 malo spuste,a ova konfa ima tako kulturnu integrisanu grafu sa hdmi izlazom i 128mb ddr3 svoje memorije i bez problema ces na njoj pokrenuti dosta starijih naslova a i mnoge novije al sa smanjenom rezolucijom.
     
  10. Mujka

    Mujka Komšija

  11. tarankula

    tarankula Aktivista

    ma kakav ingel,čuj se sa brozz-om na piku lik će ti sastavit mašinu iz snova za male pare i sve sa garancijom
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa sto ti onda ne kupis grafu kod tog josipa kad je tako mocan? Kasnije ako bude kakvih problema sa kompom ganjaj se s njim pa dok se on poganja po susjednim drzavama...itd.

    Preferiram kupovinu racunara i komponenti u firmama sa jakim skladistima i gdje se problemi oko garancije rijesavaju ekspresno,do sad sa genelecom imao najbolje iskustvo ali u ovom slucaju ingel nudi bolju robu po boljoj cijeni.
     
  14. tarankula

    tarankula Aktivista

    pa evo od kolinsb-a kupujem grafu,nema brozz ništa
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa sta da covjek kupi od njeg ako nema nista,ubuduce skontaj sta si napisao prije nego kliknes "submit"
     
  16. jasko__

    jasko__ Novi član

    Ova dosad je 900 KM sa mišem, tastaturom....još mi treba samo grafička....koju preporučujete....za monitor se mogu snaci..........
     
  17. Mujka

    Mujka Komšija

    kolko para ? iako ona 4870 je extra za 200 KM
     
  18. jasko__

    jasko__ Novi član

    Pa recimo za dvije stoje....al uklapa li se ona u ovo ostalo...ili treba bolja...mada mi ponestaje love... :D
     
  19. Mujka

    Mujka Komšija

    pa nebi ti preporucili da nevalja :)

    odlicna kartica
     
  20. jasko__

    jasko__ Novi član

    Ne mogu je naci na ovoj Ingelovoj stranici.....