Vrijedi li kupovati ovakav racunar???!!!

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by jasko__, Jun 9, 2010.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa i nema je u ingelu,to bi trebao kupiti na drugom mjestu,Vedo bi trebao znati gdje.U svakom slucaju nisi obavezan kupiti sve na jednom mjestu a pogotovo sto ta konfa vec ima integrisanu grafu pa ti je mogu sastaviti i bez grafe.

    Savjetujem ti i da si kupis licencu za win7 i da si miran,imas je kod Gw za 50km,to je cnal foruma pa precesljaj oglase da ga kontaktiras.
     
  2. Mujka

    Mujka Komšija

    to je frajer sa pika PCPlus ja mislim nek neko drugi objasni detaljno kako ces ga naci :)
     
  3. efo

    efo Komšija

  4. jasko__

    jasko__ Novi član

    Sve je to super..al nekako mi se ne kupuje preko pika ili ti nekih oglasa...gdje mi je tu neka garancija...moze me zeznut kako hoce....
    A garant su ove koje preporucujete u radnjama Bog zna koliko para....
     
  5. jasko__

    jasko__ Novi član

    A mozel ova graficka da posluzi...GAINWARD GeForce GTS250
    GAINWARD GeForce GTS250...
    Evo u Ingelu ima ona u ponudi...300 KM.....vrijedi li???????!!!!!!!!!!!
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  7. jasko__

    jasko__ Novi član

    Znaci jedini nacin da se dobije dobra graficka je putem ovih oglasa od ljudi....
    Ili u shopovima za 500 KM i vise??????
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Upravo tako.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    ta grafa je mrvu brza od 8800GT, jaran neki dan na ebayu uzeo 8800GT za 30 Eura - sve ti je jasno ;)
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Može ti ona poslužiti, može se na njoj fino poigrati, ali prošle godine je vrijedila 300 KM, sada više ne. Bolje ti je uzeti gore preporučene kartice ili ganjaj GTX 260 polovnu i nju sam skoro vidio na oglasima.
     
  11. hudi-Robin

    hudi-Robin Novi član

    ta ti je od 1GB
     
  12. hudi-Robin

    hudi-Robin Novi član

    koliko vrijedi ove godine?
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Ja i?

    Vrijedi 200KM :)

    Koristi edit.
     
  14. hudi-Robin

    hudi-Robin Novi član

    gdje ima nova za 200 KM i da dabijes na nju jos 2 godine garancije?
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Nije niko ni spomenuo da ima za 200 nova sa garancijom, ali ne vrijedi 300KM ni blizu. Za <300KM ako trazis novo i sa garancijom bolje uzeti HD5750, ona je oko 270KM. Ili nadjes 4870/4890 po oglasima, mozes naci i novo.
     
  16. efo

    efo Komšija

    ma ganjaj ba tog lika s marketa (nazovi ga) i pitaj ga ocel ti dat kakvu garanciju za tu 4890 (trebao bi).
    sve i da ti ne dadne, idalje ti je ona daleko najisplativija varijanta za 250km (jaca je od gtx260)
     
  17. hudi-Robin

    hudi-Robin Novi član

    taj odgovor mi se više sviđa.

    jel ova?

    ATI Radeon HD 5750 1GB GDDR5, Core 700MHz, Memory 1150MHz (4.6Gbps), 128bit, DirectX 11, PCIe 2.1, D-Sub, DVI, HDMI, ArcticCooling hladnjak
     
  18. efo

    efo Komšija

  19. hudi-Robin

    hudi-Robin Novi član

    gts250 (256bit) a ova je 5750 128bit. al ko sto ti kazes tu su one negdje.

    ko ce nam svoje iskustvo podijlit sto se tice memorije kod jedne odnosno kod druge i razliku u odzivu
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Nisam mislio na tu, ali eto moze i ona :) Znam da je 128 bitna, ne moras boldovat :) Svejedno, po meni, bolja kupnja od gts250. Naravno, ako se ide na novo do 300KM.

    EDIT: GTS250 je 256 bitna ali DDR3, a HD5750 je 128 bitna ali DDR5. Tako da ti to prakticno dodje na isto.