Vrijedi li kupovati ovakav racunar???!!!

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by jasko__, Jun 9, 2010.

  1. hudi-Robin

    hudi-Robin Novi član

    dino je upravu.

    samo jedno mozel neka jeftinija VGA (da bi se uklopio u cijenu) a da se mogu neke igre vozit.
    sta preporucujete. a da nije polovna.

    a i vedo je upravu kupi dobro napajanje, kasnije mozes ubacit graficku i onako vidis po prici da brzo zastare i ostalo, gubi na vrijednosti i ostalo.
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Vracam se u igru na kratko,AMD konfa ima sve sto treba da ima,quad core proc i jednu od najboljih ploca za tu platformu a ne najjeftiniji model P55 kao za core i3koji dual core proc dalje ima brend napojnu i IMA CETVRTI put govorim odlicnu integrisanu grafu na kojoj stariji naslovi idu ko zmaj a kasnije kad ponovo budes imao love i kad cijene ati serije 5 malo slete samo je ubodes i deres jer sve je spremno.
     
  3. hudi-Robin

    hudi-Robin Novi član

    bravo majstore. e sad moze i onaj monitor kupit 22" :)
     
  4. Mujka

    Mujka Komšija

    on ovo govori 5 ti put samo sto niko nece da cita nazalost
    a sto je jos najzalosnije moze uzet i monitor i konfu sve za 1500 i rahat bit al et
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Ljudi vracamo se na pricu s prve strane ove teme a jos uvijek istom covjeku pokusavamo pomoc :D I nakon 3 strane on stavlja istu konfiguraciju s tim da je neznatno izmjenio procesor i grafu :roll:

    Jasko, u 4-5. postu sam ti naveo konfu koja je best buy za te pare, ono sto je dino sastavio na drugoj temi. Ti samo jos treba da se odlucis hoces li kupit novu 5750 ili ganjat polovnu 4890 (eventualno 4870), ako ces nas poslusat, a ako neces onda se odluci za onu konfu sto si napisao kad si otvorio ovu temu.
     
  6. hudi-Robin

    hudi-Robin Novi član

    priznaj, ipak si procito ;)
     
  7. Mujka

    Mujka Komšija

    o cemu ti ?
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Ma gore smo mi budale sto pokusavamo nesto. Hajd ovaj jasko se inekako trudi, ali ovaj hudi robin stvarno pod*ebaje. Ja u ovih njegovih 15 postova u ovoj temi ne skonta je li on kupuje, prodaje, zaebaje ili nesto cetvrto.
     
  9. hudi-Robin

    hudi-Robin Novi član

    sve je ok. druze mujka. nego de da se vratimo temi jer i meni je od pomoci sve ovo sto procitam.
    thx :)
     
  10. jasko__

    jasko__ Novi član

    Hajd evo ovako da vas poslusam...posto vidim da me zestoko kritikujete...problem je sto ja nisam iz Sarajeva nego iz Zenice...pa mi taj Ingel i nije najbolja opcija...al evo ipak iz Ingela....navodno imaju besplatnu dostavu...

    AMD Athlon II X4 630 AM3 BOX(2.8GHz/2MB/65W) ADX630WFGIBOX.....232 KM
    FOXCONN A7DA-S 3.0 (DDR3).....225 KM
    PNY 2GB PC3-10660/DDR3 1333 CL9 incl. Cooling Kit....115 KM
    500Gb, 5400rpm, SATA300, 32 Mb WD5000AADS...106 KM
    NEC AD-7200S black......42 KM
    FORTRON FSP400-60APN 80+.....72 KM
    LINKWORLD 321-18U-C 2228...kučište...37 KM

    Eh posto nema graficke...moze ova koju preporucujete.... Asus VGA 5750 1GB DDR5; EAH5750FORMULA/2DI/1GD5; Ati Radeon....330 KM...

    Plus još monitor, miš, tastatura, zvučnici....može sve za nešto više od 1400 KM.....al jedva....valjal ovo???????????
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    To je vec bolje :) Gdje si vidio tu grafu, mozda se moze i jeftinije naci? Nju mozes i kasnije kupit, jer ova maticna ima integrisanu.

    Evo imas monitor Philips 22" Full HD, svakako bolji od onog AOC-a sto si planirao uzet. Samo bi ti mogla bit sitna slova jer ima veliku rezoluciju, dok se ne naviknes :)
    http://ingel.ba/ingelshop/product.php?id_product=486 - 339KM

    A za periferiju preporuka je Logitech.
     
  12. jasko__

    jasko__ Novi član

    Nasao je u Imtecu za te pare...ne znam gdje bi moglo biti jeftinije...jer u Ingelu je nema....
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Imas u genelecu za 274km jest da je model sa 512mb al ja bi i dalje vidio kakvu 4870/90 jer kako smo vec svi po jedno 40 puta ponovili grafa ti nije obavezna jer imas integraciju.I ako se odlucis da u startu ides bez grafe onda uzmi 500w napojnu da imas snage u rezervi.
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Ima u Ingelu 5770, za 30ak KM skuplja, ako ces vec preci 300KM :) Ili polovna 4890 :D
     
  15. hudi-Robin

    hudi-Robin Novi član

    ne moze u imtecu biti povoljnija nego u genelecu?
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    :roll: Ja spominjem Ingel, a ti mene pitas za imtec i genelec :S Moze bit, a i ne mora :)
     
  17. hudi-Robin

    hudi-Robin Novi član

    izvini druze selvine nisam uhvatio pravi konac :S
     
  18. efo

    efo Komšija

    ma nas sta ti je najpametnije; uzmes ovu iz uni experta:

    ATI Radeon HD 5970 2GB GDDR5, Core 725MHz, Memory 1000MHz (4.0Gbps), 2x 256bit, DirectX 11, PCIe 2.1, 2x DVI, DisplayPort, Bundle: DIRT2 Game

    za 1350 KM i na konju si ;)
     
  19. efo

    efo Komšija

  20. jasko__

    jasko__ Novi član

    Eh drugovi stize mi komp iz Ingela danas oko 7 sati...dogovorio s likom jutros sve...
    Znaci ona konfiguracija sto ste mi preporucili...bez graficke, koristicu integrisanu dok moze gurat...:)
    Monitor sam uzeo onaj od 22" Philips....isto Ingel...sve skupa sa misom i tastaturom...1202 KM...
    S tim da mi je promijenio procesor jer nemaju onaj na stanju...stavio je AMD Athlon II X4 620 AM3 BOX.....jesam li izgubio na ovome puno...on tvrdi da je jako mala razlika od onog.....???????