Windows 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Aug 16, 2014.

  1. selvin

    selvin Moderator

  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja sam u registry kreirao ovaj key i onda mi je prosla instalacija. Brisao sam sadrzaj Download foldera, ali to nije pomoglo.

    https://answers.microsoft.com/en-us/win ... b51?auth=1

    imam apsurdnu situaciju :)
    kod kuce sam uradio upgrade sa win8.1 na win10 kroz winodws update. Sve proslo uredno, provjerio u CP i windows je bio aktiviran. PC sam par puta rebootovo i sve radilo kako treba. Posto mi je win8.1 bio star odlucim se za clean instalaciju. Uradim clean instalaciju win10 Pro sa DVD-a (.iso skinut sa MS sajta) i skipam ukucavanje key-a tokom instalacije. Sada nemam windows aktiviran i kaze mi: connect to the internet to activate windows :D :D i imam samo dugmic change Key, a windows zaglavi kad kliknem na taj dugmic. na poslu sam imao win7 Pro uredno aktiviran i legalan, uradim identicno kao i kod kuce, s tim da se na poslu win10 saam aktivirao uredno, bez ikakve moje intervencije... u cemu je kvaka? :D
     
  3. igor.g

    igor.g Komšija

    Radi li Aero glass na 10ci ?
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    ma kakav aero vidis da idu na tablet dizajn :D
     
  5. igor.g

    igor.g Komšija

    Pa bio je aero u insider build prije dva mjeseca, zato pitam. Bile su dvije opcije, blur i clear, rekli su da ce ostaviti jednu koja dobije najvise glasova.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja ba sad gledam video o tome, nije lose makar to.
     
  7. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Nabacio sam windows 10 pro za sada djeluje mi sve ok, narodna verzija aktivirao sam ga pomocu nekog programa :D

    S obzirom da sam uradio cisti format naravno da radi bolje nego win 8.1 koji je bio pun svega xd
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    U mene jos nema upgrade-a ni na jednom kompu a oba su orgigi licence. Jedino sto su mi oba kompa prijavljena na istu email adresu. Sta da radim sad,da jos cekam il se to moze pogurati. Ne bih isao na clean instalacije,bas bi volio da uradim upgrade.
     
  9. igor.g

    igor.g Komšija

    Preko ovog alata imas i upgrade i clean install preko iso image-a

    https://www.microsoft.com/en-us/softwar ... /windows10
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ručno pokrenuti win update.
     
  11. anel007

    anel007 Komšija

    @dino: da preko ovog media creation toola sam i ja pogurao update i regularno mi je odradio kao da je isao preko windows update-a, mada nisi jedini koji nije dobio nadogradnju, ide ovo postepeno :wink:
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo sad probao preko toola i "something happend" i obrisem ono iz nekog foldera i probam ponovo i opet isto i tu dignem ruke. Nek stoji dok ne zakrpe sto treba.
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Za to something samo prebaci regionalne postavke na USA
     
  14. kio

    kio Komšija

    +1
    Ovo je i mene zezalo, probao sam sve. Brisao folder, ali kada sam prebacio regional settings na USA :), nakon restarta namah proradilo.
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Inače zlatno pravilo za instalaciju windowsa još od XP doba, sve staviti po defaultu tj USA i engleski jezik.
    Fino radi original na laptopu kao i narodna na PC. :)
    Ovaj novi pretraživač jeste se jednom srušio pri postavljanju bookmarka al ništa strašno.

    Valja li čemu win defender ili treba posebno antivirusne nabaciti?
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja ne koristim nista drugo osim defendera/MSE jos od sedmice. Nisam nikada imao problema sa virusima kao na xp-u.

    U preview verzijama jeste znao rendati po citav dan i zauzimati oko 20-30% procesora sve dok ne odradim restart kompa da ne gnjavi. To nije bio slucaj na proslim sistemima pa se nadam da nece vise ni na desetci.
     
  17. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    :D [​IMG]

    Nego, ima li ko problema s jezicima? Jezik OSa mi je namješten na engleski, regionalne postavke na BA, međutim tu i tamo u nekim aplikacijama dođe do zamjene, pa su mi programi na bosanskom jeziku. Osim prebacivanja na EN, ima li koje drugo rješenje?
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja sam sve ostavio na USA, samo je tastatura Cro (nisam nasao BiH??).
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja nema sta nisam probao i ćorak.NE mogu da se upgradeujem ni na jednom kompu,something happend mi izbacuje na oba. Probao i USA regiju i brisanje svega iz onog foldera al nece da si pita.
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako nije original onda format C diska, znaci i one sistemske dijelove, pa nova instalacija.