Windows 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Aug 16, 2014.

  1. Decerto

    Decerto Komšija

    imas na katu 10240 verziju koju ja koristim,aktivirana,updatei idu bez problema.
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozz raja :) ima li kod vas kakvih update-a? Kod mene jos uvijek u taskbaru cuci ikonica "Get Windows 10" i to je to. Nikakvih promjena nema, sve isto kao i onaj dan kad sam je i dobio :)
     
  3. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Kakva je procedura za clean install. Ja ne vjerujem u upgrade.
     
  4. anel007

    anel007 Komšija

    ^ mislim da moras prvo odraditi update na win10 da bi ti licenca koja je sad presla na desetku, tek nakon toga mozes odraditi clean install sa kljucem koji imas za trenutni windows koji koristis

    nista jos, al ajd doci ce jer koliko vidim jucer je pocela opcija nadogradnje za vremenske zone koje su vec krocile u 29.

    EDIT: http://www.windowscentral.com/windows-10-upgrade-will-be-available-12am-each-country

     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Da bi se dobio free win10, kako je i receno, mora se prvo odraditi upgrade pa poslije toga je moguca cista instalacija. Ovdje bi se trebao pokupiti win10 za cistu instalaciju: https://www.microsoft.com/en-us/softwar ... /windows10

    Nakon ciste instalacije, dio gdje treba kljuc se preskoci i windows ce se sam online aktivirati. Takodjer, kako se i moglo ocekivati, 10240 nije bio finalni build.
     
  6. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ako se pojavi final narodnjak sa aktivacijom nek javi :)
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Vidim kod hrvata (Bugovci) vec stigao update, trebalo bi u toku dana i kod nas :)
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni na laptopu sve proslo bez problema. Update sa 8.1 na 10. Evo sad radim clean install desetke na laptopu da bude sve svjeze jer je i osmica mislim snimljena preko sedmice... Pa 8.1 sad deset :) valat je za format :)
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sta sam skino update, nista ti nisi trazio? :)
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    I ja sebi skinuo ISO i instalirao, nemerem čekati update a na PC je svakako narodna verzija. Za par dana će svakako izaći narodna verzija pa da se proba malo :)
     
  11. Eldorado

    Eldorado Komšija

    toliko frke se diglo a realno isto sve sem nekoliko novih fazona :D

    ali ionako red je da uradim format pa cekam narodnjak win 10 :)
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    E imam problem. Odradio uredno update na legalni win8.1. U stvari to je bio legalni windows 8 koji je updateovan na 8.1. E sad kad je nadogradio na desetku i sve se zavrsilo reko da opletem format jer odavno nije. I sad mi javlja da ne moze aktivirati windows sa mojim kodom... Kaze da nije valjan... Ima li ko neku ideju
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako ti je odradjen upgrade sa 8.1 na 10 bez problema, prilikom ciste instalacije bi trebao odraditi samo skip na dijelu gdje trazi kljuc i win10 bi se sam trebao aktivirati. Nakon instalacije provjeri je li aktivacija prosla.

    Dosta njih imaju problema sa aktivacijama nakon upgradea pa se vracaju na 8.1 Ocito im ovo jos ne šljaka kako treba pa se nadma da si provjerio da li je win10 aktiviran prije ciste instalacije.
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    bio aktiviran.... sad ne mogu nigdje da nadjem ISO od 8.1... Ima li neko da baci link pa da instaliram opet njega i odradim upgrade na 10 sa njega opet...
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa jesil' odradio skip key na win10 instalaciji ?
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Jesam
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    jbg.. ne znam onda. Ovo MS kaze:

    If you upgraded to Windows 10 on this PC by taking advantage of the free upgrade offer and successfully activated Windows 10 on this PC in the past, you won't have a Windows 10 product key, and you can skip the product key page by selecting the Skip button. Your PC will activate online automatically so long as the same edition of Windows 10 was successfully activated on this PC by using the free Windows 10 upgrade offer.
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    znaci svaki k koji budu htjeli ti instalirat ti neces moci odustat niti prekinut niti skinuti :p Bar zasad :D
     
  19. igor.g

    igor.g Komšija

    To je samo na Home verziji, na Pro biras update koji ces kao i na proslim WIN, i mozes do 8 mjeseci odgadjati update. Mozda ubace i opciju da kompletno mozes ugasiti update jer ovaj automatic update na 10ci je usrao dosta PC-a, pogotovo MS Nvidia driveri i file explorer crash.

     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Skinem ISO win 8.1 sa stranice njihove, instaliram frisko, regularno prepozna mi key, i kad je zavrsio instalaciju, umjesto onog finish, kaze hoces upgrade na windows 10.. hocu reko daj namah.. i eno ga skida update. Haj moze i ovako...