Windows 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Aug 16, 2014.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    ja sam imao originalni windows 10 home i nije radilo vise od pola igra, sada stavio win10 pro narodni i radi sve, ne znam do cega je bilo.
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Do tebe :D Moguće da je izašlo u međuvremenu nekih updatea pa su zato proradile?

    @kvaju: Ne znam za orginalne licence gdje uzeti. Znam da su bile na redditu one licence koje uzimaju poslovni korisnici, i bile su pravo jeftine. Međutim, kod njih postoji mogućnost da ti ih nekad u budućnosti Microsoft blacklista pa da ti odjednom Windows postane piratski :)
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    nisu radile starije igre gotovo nijedna, pisao sam vec ovdje. Nijedan crysis nije radio, samo pokrene i izbaci na desktop. Uglavnom sad radi :D
     
  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Na g2play.net ima licenci za win10 pro cini mi se oko 30 USD

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  5. kvaju

    kvaju Komšija

    Re: RE: Re: Windows 10

    Tnx

    Sent from my A0001 using Tapatalk
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pozz ljudi
    zna li neko sta mi je moglo pojesti prostor na laptopu,instaliran windwos 10 i uredno radi sve update
    nemam puno programa na njemu,nemam nista a odjednom mi nestade prostora na C particiji
    kako bi mogao provjeriti to ,da saznam sta je uzrok
    mislim da mi je nesto pojelo oko 15 BG prostora a to mi je puno,jer je c particija 50 a D 60 GB
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    SpaceSniffer program skini i vidi gdje je problem.
     
  8. anel007

    anel007 Komšija

    u 99% situacija kad mi se do sad neko zalio na to bio je problem u javi i gladanju filmova sa kojekakvih filmovizija i slicnih stranica, jednostavno kupi sve pregledano i ne brise nista dok ne nestane prostora na disku mada vrlo je moguce da je i neki drugi uzrok ali kao sto ti kolega rece, Space Sniffer i vidjet ces odmah sta zauzima prostora vise nego sto treba
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    probaj prvo ovo. Ukucaj u Search Free up disk space pa skeniraj drive c: vidi hoce li naci sta. Meni se isto deslio da mi se odjednom stvori Windows.old folder iako je svjeza instalacija winsa.
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    haha jucer sam gledao online film sa neokino stranice i mislim da je bas od jucer smanjilo prostor,sta da obrisem
    evo skeniram sa cclenaerom i nadje oko 2 gb ali nije to to
    sto se tice windows.old,to sam obrisao cim sam instalirao win 10,tako da nije to
    a skinuti cui ovaj program koji preporucujete
     
  11. anel007

    anel007 Komšija

    start -> all apps -> java -> configure java -> temporary internet files -> settings i vidi sta ti je tu podeseno

    nadji folder koji ti pise pod location i smanji na najmanje disk space a mozes i ukinuti komplet da ti cuva fajlove na disku ako nemas potrebe za tim
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo iskljucio sam ovo ali na desktop racunaru ali na laptopu sada gledam i nemam instaliranu javu
    a jucer sam gledao film jedan,ne znam gdje je moglo ubaciti te podatke

    ocistio sam i sa cclenerom i ni on nije nasao vecu kolicinu ,cudno bas
    evo sada skeniram sa ovim sniffom,pa cu vidjeti sta on pokazuje
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    vidi li ko sta smunjivo na ovoj slici,iako je pomala :D

    edit:
    evo u storageu pod temporary files vidi 8 GB a pod other isto 8 GB
    to je to ,samo da vidim hocu li moci obrisati
    [​IMG]
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ovo je pomoglo,hvala ti
    ja i zaboravio da se kroz storage moze brisati sve i da je razdvojeno sve
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: RE: Re: RE: Re: Windows 10

    Jaran uzeo sa ebaya, u roku od 5 min dobijes code, radi sve perfektno. Evo npr za 20 KM http://www.ebay.it/itm/172202690277

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Pošto nema adekvatnije teme, bar je nisam nasao, eno MS kupio Linkedin za 26 milijardi...
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    Koja suma :D
     
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    sitnica :D
     
  20. Zer0

    Zer0 Aktivista