Windows 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Aug 16, 2014.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    ma nije ba do tog, jer cim sam uradio restore sa acronisom sve radi :D Hajde sve ali zasto se stalno iskljucuje ili smanjuje na 1% system restore, zna li neko rjesenje za to?
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zna li neko važi li ovaj "free" upgrade još danas (da uzmem jedan Win7 ključ za laptop) ili je gotovo s tim?
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Ne bi se je peglao sa tim, na eBayu imas ni za 20KM kljuc za bas Win 10 64 Pro, ne moras nikakve upgrade radit.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Uradio sam uspješno već jedan upgrade sa Win7 ključem na glavnom kompu, samo me interesuje do kad je "cut-off" period.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    After July 29th, Microsoft will start charging $119 for upgrades to Windows 10

    Znaci da imas fore sigurno jos par sati najmanje.
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja zavrsio :))

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    fala Allahu, pa nece smarati vise, mada naci ce oni neki drugi nacin da te natjeraju da predjes na win10

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  8. thes1nt

    thes1nt Aktivista

    ovu mini utility instalirajte, i zauvijek blokirajte windows 10 update na svim prethodnicama od sistema. Ja sam se sa posrane i ubagovane desetke vratio na 8.1 pro x64.
    https://www.grc.com/never10.htm
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Meni radi k'o sat, pogotovo sa licencom.
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Bas nikakvih problema, bez licence :D
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    No problems, legit since windows 8 launch discount :)
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozz raja. Da ipak priupitam. Ja imam original key od win 8 pro. Nisam s njim mogao aktivirati frisko instaliran win10, nego sam morao install win 8 pro,aktivirati, upgradovati na win 8.1,pa onda na win 10 i on je aktiviran. Da li sada mogu uredno instalirati win10 i aktivarati? Tj. Da li sam propustio akciju? Bojim se da mi se to ne desi jer nisam sa key-om direktno aktivirao win10.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako ti je status u Win10 bio "activated" do jučer, onda možeš reinstalirati bez ključa (klikneš na skip). Čim se spojiš na net automatski će se desiti aktivacija.
    Nekih 95% sam siguran u to.
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    tako je, slobodno formatiraj, instaliraj samo win 10, kad pita za key klikni "I dont have a key" i to je to. provjereno iz prve ruke

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Yep..

    Sto se tehničke stabilnosti tice, bez problema i na PC-u i na laptopu od samog izlaska 8osim par probelma sa driverima na samom pocetku) ali bih opet preporucio frisku instalaciju nakon upgradea. Ljudi se konstantno zale na win10 a svi su oni radili upgrade a ne frisku instalaciju. Jucer mi se bas jarna zali da mu se PC sam updatovao sa win7 na win10 i da fali programa i da je bugfest. Osim toga, win10 se opet sam reinstalirao (sta god to znacilo) nakon par dana pa su se opet izbrisali programi koje je naknadno bio postavio. Vjerujem da je radio neki vec update ali kako rekoh, bude problema nakon upgradea a meni je jedan od najvecih bio i na PC-u i na laptopu zapravo spori boot i programa i samog sistema.

    Sto tice "narodna" VS kljuc.. kod mene su oba računara upgradovana sa narodne osmice tako da to nema nikakve veze kada instaliras frisku instalaciju sa ISO-om od Ms-a. Bitno je samo da ti prepozna PC hardver.
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    OK, hvala obojici :) Win10 je aktiviran naravno, ali tako što je aktiviran win8, pa upgradovan na win8.1, pa on upgradovan na win10...

    http://prntscr.com/bz7p7z
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Instalirao danas frisak Win10, sa image-om skinutim s Microsoft sajta, i sve OK, sam se aktivirao :)
     
  18. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Od verzije 1511 to odlično radi, bilo da se radi o Win 7, 8.1 ključu, a što pomaže u scenarijima - neko uzme brand računar sa OS-om, hoće SSD - samo pustiš instalaciju Win10, a on iz BIOSA povuče već koji ključ ima, odmah sve aktivirano. I još se čovjek usput riješi crapware-a.

    Ja sam odavno na Insideru, i još sam na dvije mašine, stabilnost nije problem generalno, ali dosta sam se kod klijenata nagledao čudnih glitcheva, ali ništa kritično. Recimo najozbiljnije što se dešava je da Start meni prestane da funkcioniše, i usput ne želi da uđe u Settings, ili bilo koji dio "novog" dijela Windowsa (u Control Panel želi ući). Ovaj Anniversary se čini dosta sređeniji, a trebao bi uskoro updejt i na regularne kanale.
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    I dalje moze free upgrade:

     
  20. GV

    GV Komšija

    Re: RE: Re: Windows 10

    Može li link na tu stranicu?