Windows 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Aug 16, 2014.

  1. Mujka

    Mujka Komšija

    pozdrav raja citajuci post od vede za ebay kljuceve jeftine kupio sam jaranu ovo http://www.ebay.com/itm/272267068058?_t ... EBIDX%3AIT
    instalirao windows 10 pro
    i direkt unio ovaj kljuc sve fajn ;)

    mislim da je ovo odgovor i za post iznad :9 znaci 11KM nemere jeftinije sve ok radi za 5+
    prilikom instalacije win 10 kliknete dont have key a ako neda bez tog onda samo googlajte generic win 10 pro key
     
  2. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Mujka, jesi li isao na instalaciju win7 pa aktivacija pa upgrade na win10 ili si samo unio kljuc u win10 ?

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  3. Mujka

    Mujka Komšija

    samo direkt unio kljuc u win 10 pro radi bez problema prepozna da je digital upgrade
     
  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Hvala za info. Pokusao kupiti ali kao ne salje za moju regiju. Promijenim shipping address ali opet isto. Nesto me zeza...

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    promijeni IP adresu.
     
  6. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Kupio od drugog sellera, 5.10 EUR ;)

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    Jel to ima jeftin win10 key? :D
     
  8. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ima, ali za razliku od Mujkinog ovaj moj ne prolazi aktivaciju sa win 10, kontaktirao prodavaca, kaze mora prvo win 7, aktivacija, pa upgrade na win 10. Malo mi cudno, al probat cemo i to, bumo vidili :)

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Onda je to key za win 7. Mada je svejedno jer kada jednom uradis upgrade onda neces imati dodira sa starijim verzijama. Samo od nule instaliras win10. I moj je savjet da se nakon upgradea na win10, instalacija pregazi ponovo sa friskom win10 instalacijom. Na svakom racunaru na kojem sam radio upgrade, win10 se doslovno vukao. Evo neki dan radio i sebi na laptopu i kontam neka ostane ovako kao upgrade, bilo mi mrsko. Doslovno me nakon 3 dana natjerao koliko je spor boot programa bio. A nisam nista instalirao nakon 8.1. Instalirao 8.1 i odmah upgrade na win10.

    P.S. Znam da sam prije govorio, ali ako vec kupujete kljuceve od nekih Ž likova, zasto jednostavno ne instalirate narodnu osmicu i odradite forsirani upgrade na win10. Bog zna da li je taj key kupljen sa ukradenom karticom. Mislim, ako vam niej bitan moral pa ne kupujete direktno od MS-a.
     
  10. igor.g

    igor.g Komšija

    Da nemas staru verziju windows 10 ISO, nova je 1511 i sa njom mozes sa win 7 key direktno aktivirati 10, ne moras raditi upgrade.
     
  11. Decerto

    Decerto Komšija

    Imam na laptopu org key od win7 home verzije,da li mogu sa njim aktivirati win10 ako bi radio fresh install win7>win10 ?
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    imam i ja a mi mrskooo.. :D hahaha
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: RE: Re: Windows 10

    moras prvo upgrade uraditi sa win7 na win10, free je. a onda nanovo uradi frisku instalaciju win10, a kad te pita za cd-key izaberi "don't have it".
    sad nekas ubrzo istice ova akcija da je free upgrade na win10, pa ko je kontao - nek pozuri.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kod mene je origigi sedmica upgrejdana na desetku. Obrisao windows.old i sve radi ko zmaj.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    ja nikad do sad nisam imao problema sa winsima ko sa desetkom, sva sreca imam dual boot pa mi je desetka samo za igranje dx12 igara. Prvo mi se nesto pohebalo pa se nikako nije htio dic sistem, samo bsod na startu, moro vratiti backup acronisom. Neki dan problem sa winstore, nije bilo sanse da ga otvorim, probo sve moguce fixeve nije pomagalo. Nikada do sad sa nekim winsima nisam imao takvih problema, a plus mi se system restore stalno sam iskljucuje ili postavlja na 0%.
     
  16. Mujka

    Mujka Komšija

    znaci aktivacija prolazi kad si vec u windowsu
    a prilikom instalacije instaliraj sa bilo kojim generic pro 10 kljucem
     
  17. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Mujka, javlja mi gresku Product key you entered cannot be used to activate this edition.

    @Nails

    Ako je ŽLJ lik koji ima cca 8000 transakcija na Ebay i 99,4% positive feedback, obisi ga onda :D

    Nije ni bitno, skontat cu nesto, a mislim da je ovo zadnji pokusaj da se izvadi jos koja para na konto win7 i win 8 i zato su ovi kljucevi jeftini....
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    Evo krenuo sa upograde..
    Sta kad uradim upgrade, imam na sticku onu clean verziju.
    Hocul kucat isti kljuc od 7 na clean installu ?
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Ne. Prvo izaberi upgrade, pa kad sve zavrsi onda nanovo instaliraj clean win 10.
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    da si samo malo googlao,vidio bi da je MS dodavao neke nove funkcije u winstore i da globalno nije radio 1-2 dana :D
    lakse je bilo izgooglati,nego traziti fixeve :p

    btw.ja od nekog updatea prije 3-4 mjeseca ne mogu koristiti mail aplikaciju,tacnije ne da mi da povezem mail account od msa a cesto i googla
    i ovo mi se desava samo da desktopu,dok na laptopu koji je iz prahistorije sa single core proceorom radi odlicno :D
    pokusavao sam sve moguce fixove koje sam nasao na netu ali nista ne pomaze,tako da sam odustao,udjem na mail preko browsera ,mada ima i raznih klijenata za mail ali eto,navikao se na nativnu mail app i na mobitelu i na laptopu