Windows 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Aug 16, 2014.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Hajde znao sam da je mountanje iso fajlova sad pickin dim u zadnjim windowsima, ali da je ovako lako sprziti ISO na DVD nisam znao :) bas me pozitivno iznenadilo... desni klik na image i burn to disk... 2 sekunde posla...
     
    Esh likes this.
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Haman 10 godina tako
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    nije mi trebalo :)
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ima li ko voljan da uzmemo zajedno Office 365 Home, treba nas petorica, po 30KM svako jednom godisnje da i imas sve benefite ovog paketa

    Meni treba radi One Drajva, nikad nisam nasao bolju zamjenu, a Google Drive me izludi i bas je retardiran, ne mogu ja ovo više koristiti.


    Tacnije 33.60 KM po trenutnom kursu
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @EL NINO CFC Kupi preko ebaya kljuc za par $ i rijesi problem.
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Kupio sam odmah



    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ne moze na ovaj automatski upload, mora se rucno.

    Yes, for syncing photos on the phone to the OneDrive application, currently we can only use the personal account to achieve this while the feature doesn’t support our work or school account. This is mainly because the personal OneDrive is designed for personal use and it can sync our own photos on our phone and the OneDrive for Business is designed for Work. The photos on our phone mainly belongs to our daily life instead of working.


    Hebem ti cloud, odoh sebi uzeti memorijsku od 128 giga i biti rahat.
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Meni OneDrive na poslu radi automatski upload, iako ga ne volim, iskljucujem ga manuelno. U pitanju je Office 2016 profesional, ne znam sto si isao na taj 365.
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Office 365 personal Sam imao i radio je auto uploaded svega. A na poslu imam isto office 365 ali business imam 5TB prostora ali ne radi upload... Ali mi I need treba za moje slike...

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Zato sto sam poludio jučer.

    Od Windows Phonea sam koristio Sky Drive odnosno One Drive, imao jedno vrijeme od Microsofta 100-150 Giga koje su mi ukinuli, ostao na 30GB, ostalo mi par gigabajta da potrosim, ali sam prestao koristiti cloud jedno vrijeme, i kako sam presao na Android One telefon, ujedno i sa zeljom da se prebacim na Googleov ekosistem ono full, mislio sam da nece biti problema, ljudi oko mene koriste GDrive, i hajd.

    Stvar koja me nenormalno frustira jeste nacin na koji radi Google Photos aplikacija i Google Drive, ako izbrisem sliku sa Google Drivea, izbrise se i sa Google Photos i obrnuto. Kretenizam teski. Druga stvar je kad na telefonu skidam neki fajl koji je zakacen na Google Drive, iskoci pop-up prozircic sa progresom downloada, ako to hoces minimizirati a ne mozes, obustavlja se download.

    A htio sam sad skroz preci na Googleov Drive i biti rahat, ali jok.


    Izgleda da me potrefio ovaj Business paket, patim se sad kako da migriram sa svog licnog One Drive Accounta stvari na ovaj novi acc, ali nece, kako šeram folder koji zelim prebaciti, upisem email na koji zelim to poslati, vamo na drugom accountu nista nema.
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Halali opet par dolara za drugu verziju office :)
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ne znam sad ni koju da uzmem, a uzeo bih.
     
  13. Almir

    Almir Komšija

    ako kupim cd key za win 10 pro oem global, i nabacim na laptop jel se on 'veže' za ssd ili hdd ili mbo ili kako već
    kupio bi dva ključa za lap i pc
     
  14. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Veze se za microsoft account.
     
  15. Almir

    Almir Komšija

    nešto mi se u glavi vrti da se veže za sa neki hw tipa mbo ili možda hd, oćeš da kažeš da se ne veže za hw?
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ne. Samo za ms account s kojim se prijavis prvi put.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja uvijek koristim offline acc, ne vezem ga za MS acc, tako da se serijski Windowsa veze za hardware, tacnije za maticnu.

    Sent from my CLT-L09 using Tapatalk
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    To je lošije rješenje, jer kad ti rikne hardver ode i licenca. Meni je prije nepuna 2 mj riknula MBO. Srećom pa sam licencu za Windows 10 vezao za mail. Kad sam ponovo sklopio pc s novom MBO, nakon instalacije windowsa samo se ulogovao na svoj ms acc I windows je bio aktiviran. Da nisam licencu vezao za mail, izgubio bih je. Dovoljno je samo prvi put da se ulogujes sa ms acc da se windows aktivira, a onda uredno kreiraš lokalni acc I picis dalje.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  19. Almir

    Almir Komšija

    i ja koristim off acc, jel sad moguće to aktivirati tako da vežem za mail a kasnije da se vratim na off acc
     
  20. Mujka

    Mujka Komšija

    svejedno je kako si vezao licencu
    nakon odredjenog broja reaktivacija blokirat ce licencu
    mada bi telefonski poziv trebao to rjesiti