Windows 7

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Esh, May 26, 2008.

  1. apdejt

    apdejt Overclocker

    Mali softvercic zvani "Unlocker", cini cuda za brisanje svih vrsta "ne obrisivih" fajlova.
     
  2. AhmeT

    AhmeT Overclocker


    Probo sam minimalno 5 razlicih softvera za ova brisanja, unlockere i slicne fazone, i nista nije moglo.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Zar ne moze unlocker "otkljucavat" i foldere? :D
     
  4. nivla

    nivla Komšija

    take ownership(full control) nad datim folderima i onda probaj, to mozes raditi na vise nacina:
    - iz safe moda, na folder desni klik-properties-securiti, dodijelis svim prikazanim userima full control, restart racunara i brisi sta ti je volja
    - pored ovog klikanja mozes koristiti cacls command line utility, ukucas "cacls imefoldera(ili fajla) /t /c /g Everyone:f"
    bilo sta od ovo dvoje probaj uraditi u safe modu i trebalo bi proci bez problema
     
  5. saint

    saint Aktivista

    Pitanje:Instalirao sam win7 32-bit,ultimate.neznam koja je verzija ali nisam morao upisivati neki serial ili nesto dodavati.Radi se o zvucnoj kartici-integrisana na ploci.Ploca je gigabyte ga-m55s-s3 a kartica je realtek HD.win je sve prepoznao i skinuo drivere ali nema zvuka mada polazuje da svira tj kada pustim nesto i otvorim menu zvucne vumeter radi ali na zvucnicima nista :-( instalirao sam drivere sa Gigabyt-ove stranice ali opet nista.Mozda neko zna kako da ovo sredim
    HVALA
     
  6. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Pitanje za profinjene znalce, u jednoj igri dobio sam 25-30 visi fps u win 7 u odnosu na xp...obje su bile svjeze instalacije i zadnji graficki drajveri...moze li se ovo pripisati sistemu ili su neki drugi faktori ili cak kofaktori bili u igri?
     
  7. extibo

    extibo Komšija

    Windows 7 puno bolje iskoristava resurse kojima PC raspolaze.
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Vjerovatno si je za DEFAULT uzeo spdif tj digitalni izlaz pa samo trebas da prebacis na analogni,desni klik na ikonicu sa zvucnikom pa na sounds i izaberes SPEAKERS i set as default device. :wink:
     
  9. senad_986

    senad_986 Komšija

    Evo i rjesenja:
    Click “Start”, on “Computer” click right mouse button and select “Properties”, click “Device Manager”, select “IEEE 1394 Bus Host Controllers” group, only contains one device called “VIA 1394 OHCI Compilant Host COntroller” on that click right mouse button and select “Properties”, select “Power Management” tab, and finally check the “Allow the computer to tur off this device to save power” box!

    Enise, hvala!
     
  10. senad_986

    senad_986 Komšija

    Opet ja!
    Digao sam Win7 64-bit i pokazuje mi da je 3.50 GB RAM useable, a imam 4GB.
    Sta trebam uraditi da Win7 koristi sva 4. Trazio sam po netu, ali nisam nasao rjesenje.
    Hvala!

    E5200, Asus P5KPL, 4850 1GB
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Si siguran da si digao 64bit Win? :/ Hajdemo desni klik na my comp pa properties i provjeri
     
  12. zalizani

    zalizani Aktivista

    Memory Remap Feature u BIOS-u treba da bude [Enable].
     
  13. senad_986

    senad_986 Komšija

    100% je 64-bit.
    Probat cu to u BIOS-u.
    Hvala, zalizani. Do toga je bilo.
     
  14. Venom

    Venom Aktivista

    Zasto ne radi printscreen u igrama na sedmici? :D
    Google mi nije pomogao.
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Sa Fraps aplikacijom radi uredno.
     
  16. Venom

    Venom Aktivista

    Pa dobro, radi sa raznim programima, al klasicni "pritisni printscreen , otvori paint i paste-iraj" metod rezultira samo crnim ekranom.
     
  17. avduka

    avduka Aktivista

    pozdrav ljudi...nisam u toku oko ovo win7...pa reko da pitam...
    kako za drivere od mb i vga?.....je li pashu od xp-a il viste?
    i je li to win7 manje zahtjevan po pitanju hardvera?
    btw.....jel ko probo COD4?
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    CoD i sve druge rade normala. Imas skinut drivere za Win7 za grafu i plocu (zvuk) sa sajtova od proizvodjaca.
     
  19. Zlatan

    Zlatan Komšija

    sad me podsjetiste da za plocu nisam uopste skinuo drivere, a za grafu jesam, ima li neke razlike ako se ostavi ovako?
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    preporucuje se, al ako ti i tako radi sve ok - zasto dirati ;)