Windows 7

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Esh, May 26, 2008.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    s obzirom da je tvoja grafa malo sporija od 8800GT ona je ipak u stanju da OK vrti i novije igre, tako da razliku neces osjetiti (eventaulno pokenad swapp radi svega 2 GB rama).
     
  2. senad_986

    senad_986 Komšija

    Imam slican problem. Naime, internet normalno radi na XP-u, a na Win7 Ultimate 64-bit je radio donedavno.. U tray-u stoji da nesto nije u redu sa konekcijom, ali kad se konektujem, vise nema onog zutog uzvicnika na ikoni konekcije i radi fino, ali nakon par minuta, stranice jedva otvara da bi napokon konekcija prakticno stala. Lampice na modemu Motorola gore kao i inace. KIS 2010 koristim.
    Zna li neko do cega je?
    Hvala!
     
  3. pac

    pac Komšija

    Od neki dan su mi se poceli pojavljivati BSOD-ovi na win7. BSOD nije dosad bio isti, pojavljuje mi se dok surfam netom i uz to imam upaljen winamp i eventualno 1-2 foldera. Znaci u igrama,photoshop,autocad i drugim zahtjevnim prog. je sve sasvim normalno i nema rusenja. Ram sam nedavno testirao sa memtest-om citavu noc (4×1gb), i sve je proslo bez problema. Danas sam testirao dvije ploce tj. svaku posebno po jedno pola sata i isto bez error-a.
    Ovakvih slicnih problema sam imao dok mi je (2×1gb) bio u dualchannel-u tj. komp nije htio da boot-a kod viste i win 7 (rane bete). Tako da sam ram podesio da nebude u dual-u i nisam vise imo istih prob.
    Odkako sam dodao jos 2×1gb opet su poceli BSOD-ovi. Trazeci po internetu naso sam razna rijesenja najcesci odgovori su bili registri i ram ... medjutim prije nego sto pocnem ista cackati dali me neko moze uputiti gdje uopste da pocnem cackati. Imam neke SS-ove pa ako nekome nije mrsko da baci pogled ili da kaze sta raditi...

    Ram je dosad radio na ~860mhz radi clock-a CPU-a i ram mi je razlicit (2×1gb 800mhz 5-5-5-15 OCZ i 2×1gb 800mhz Corsair 5-5-5-18).
    Frek. CPU-a sam vratio na normalnu, i dali bi bilo preporucljivo uraditi update win-a radi eventualne nekompatibilnosti???

    [​IMG][​IMG][​IMG]
     
  4. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ja bih pokusao sa apgrejdom firmvera matične ploče.
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Prvo reinstaliraj sve drivere (nabaci novije/zadnje).
     
  6. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Da nisi kakav update za windows radio, ili ako nisi updateuj ga. Meni se to jednom desavalo isto tako bez ikakvog razloga i samo uradio update i nije se vise desavalo.
     
  7. extibo

    extibo Komšija

    Imao sam isti problem (surfanje netom, winamp...). Ne pojavljuje mi se od zadnjeg updatea.
     
  8. Piroman

    Piroman Komšija

    Hmmm, mnogo podsjeca na onaj "Generic Host" problem koji su mnogi imali (ukljucujuci i mene) u XP-u, gdje bi nakon nekoliko minuta nestalo konekcije tj. nije vise otvaralo stranice niti si mogao ici na "disconnect", a gdje bi izbacilo istovremeno i gore spomenuto "Generic Host problem", a rjesenje je lezalo u update-u OS-a, tj. "Windows updates", provjeris da li ce skinuti samo "xx important updates" i na "Install updates"! (ovo vazi ako si u "Settings" namjestio "check for updates but let me choose whether to download or install them"!
    I ja imam instaliran Win7 64bit Ultimate, a skinuo sam sve te important updates i nemam trenutno nikakvih problema oko konekcije ili bilo cega :wink:
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    ja sam skinuo SVE apdejte, i bitne i nebitne
     
  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Zar ima ljudi koji ne skidaju update? :shock:
     
  11. senad_986

    senad_986 Komšija

    I ja sam svaki update skinuo.
     
  12. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ej ljudi, ne znam je li bilo ali evo samo za robove navika. Ak je bilo jbg evo ponovo pa ko nije ustimao a zeli neka ima na nasem jeziku. :)

     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Zna li neko kako natjerati sky star2 da radi kako treba na win7?

    Znaci sad sam po prvi put ubacio skystar u komp i na orginalnom softwareu ne mogu da dobijem sliku,ton ima a slike nema.kad probam na prog DVB nema ni slike ni tona.Onda u podesavanjima slike i tona u progDVB-u probam mjenjati render opcije i uspijem dobiti ton i sliku al slika ne valja(kao kad probas pokrenuti divx bez kodeka).Ima li neko rijesenje.Karticu sam donio od jarana kod kojeg je radila OK al na XP-u.
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Rjesio sam problem, bilo do Firewalla od ESET Smart Security. Nesta sam po njemu cackao kad sam spajao oba PCa i to je izgleda zeznulo stvar. Vratio sve na default i sada net fercera ekstra.
     
  15. pac

    pac Komšija

    Vezano za moj prob uradio sam update win-a (osim KB974431 koji nemogu nikako instalirati) i instalirao nove drivere i dalje dobivam bsod-ove. Sto se tice KB974431 uradio sam sve sto sam nasao na netu da ga instaliram ali nece, razni fixovi za registry, sfc komande preko cmd-a.
     
  16. GW

    GW Moderator

    Kupi Windows pa ce moci. :D
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Ostavi samo dva ista memorijska modula na ploci, vrati na pocetnu frekvenciju i odgovarajuce latencije pa provjeri situaciju sa stabilnoscu. Ako bude radilo 'ok', prodaj sva cetiri modula, kupi 2x2GB.
     
  18. pac

    pac Komšija

    Izlgeda da si upravi Enise evo vec preko 2 sata komp radi nijedan BSOD sa 2×1gb :( . Ostavit cu komp da radi preko noci pa cemo vidjeti.

    Do cega bi moglo biti sto mi komp zeza sa 4×1gb OS ili MBO? Da mozda uradim update ploce, nesto mi se neda da prodajem i ponovo kupujem ram.
     
  19. nFare

    nFare Komšija

    Navjerovatnije mbo, na normalnim bi se moglo dodati malo voltaze na chipset i radilo bi normalno, ali jok na toj.
    Btw opcija ti je da update-as bios i dodas malo voltaze na ram, prvo probaj sa dodavanjem voltaze jer ne bi zelio da ti se restarta komp prilikom flashanja.
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    pa ostavi samo jedan keks rama dok flashujes :roll:
    a ja ne bi dirao voltaze.bas kad sam uzimao svoj ram, dosta sam citao o 4x1, 4x2, 4x4 GB. Neke ploce bas imaju problema (bar tako raja po raznim forumima javlja) kad im popunis sva mjesta za ram. Prodaj taj svoj i uzmi 2x2 GB dok cijena DDR2 nije jos vise skocila ;)