Windows 7

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Esh, May 26, 2008.

  1. nFare

    nFare Komšija

    Obicno bi u takvim situacijama minimalno dodavanje voltaze pomagalo, 1.9v nece skoditi ako nije vec toliko, a i moguce je da su u novijim biosima poboljsali stabilnost.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sa 4 keksa je 1.9V prakticki obavezno.
     
  3. pac

    pac Komšija

    Kolika je mogucnost crkavanja rama na 1,9V na duzi period (1-2 god.)?
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Razlog zasto se stavlja tih 1.9V je upravo zbog vdropa, mema nece radit na 1.9V, nego oko 1.8V. Na boljim plocama svakako ne moras ni stavljat 1.9V, jer je vdrop zanemariv ili ne postoji.

    A sve i da radi na 1.9V, to joj nece utjecat na radni vijek.
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    i ovo sve ima veze sa Win7, kako?
     
  6. GW

    GW Moderator

    Windows 7 koristi RAM. :lol:
     
  7. pac

    pac Komšija

    Povecao sam voltazu na 1.90V. Druga slika pokazuje standardnu voltazu. Vrijednosti su ocitane sa CPUID HWMonitor, medjutim koliko je ovom programu vjerovati?

    [​IMG][​IMG]
     
  8. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Jeli neko ima problema sa ovim zadnjim apdejtima? Sinoc sam ih instalirao i jutros racunar uzasno spor. Zadnjih par dana nisam nista novo instalirao, igrao Dragon age i malo po internetu, nista drugo nije instalirano/mijenjano. Evo sada vidim ni jedna igra/aplikacija ne rade, svima fali neki DLL ili nesto. Uradio sam system restore na najraniji datum koji sam nasao i opet isto. Racunar skeniran sa NOD32 sa zadnjim apdejtom, nije nista nasao. Primjetio sam da se aktivnost diska podigne na 100% kada nesto pokrecem, i tako stoji 10ak sekundi i onda radi u redu neko vrijeme. Indexiranje diskova je iskljuceno, nedavno uradjena defragmentacija, stvarno ne znam vise sta da pokusam. Sada pocinjem sumnjati i da je hardverski problem. Ima li neko ideju sta da radim? :?
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    je li moguće napraviti dodatnog usera a da nema sve ovlasti administratora a da ima više ovlasti od standardnog usera? naime, htio bih da napravim acc za svog mlađeg buraza da može igrati igrice, surfati i slušati muziku ali da ne može prčkati po sistemu ili brisati nešto sa particija. standardni user ne može pokrenuti neku od igrica npr cod2 jer nema ovlasti, onaj error hdd is probably full itd. e sad kakav je guest account po čemu se razlikuje od standardnog usera? probavao sam sa sharing opcijama nešto iskombinovati ali jednostavno se ne snalazim sa sharingom na windows sedmici, prekomplikovani mi izgleda sa svim onim ovlastima.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Guest je koliko znam kad spajas 2 PCa lan kablom
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Morat ces specificirati o kojim se nadogradnjama radi buduci da zadnja zakrpa bila za IE8 uz par zakrpi za Office 2007. Ako sumnjas bas na taj zadnji val zakrpi, slobodno ih ukloni sa liste 'Installed Updates'.
     
  12. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Radi se o zadnjih desetak apdejta za win7 64 bit, od toga je 5-6 definicija za Windows defender. Uklonio sam ih, pa i radio system restore ali nije pomoglo. Medjutim problem nije nastao zbog apdejta cini mi se. Uradio sam disk check i dobio ovo

    Code:
     83865599 KB total disk space.
     66514784 KB in 81522 files.
        58488 KB in 17613 indexes.
            8 KB in bad sectors.
       237727 KB in use by the system.
        65536 KB occupied by the log file.
     17054592 KB available on disk.
    Uglavnom neki dll fajl nije mogao biti ocitan valjda zbog bad sectora. Sad nema onih zagusenja u radu racunara ali i dalje vecina toga ne radi jer opet fale neki dll fajlovi. I ne mogu apsolutno nista da instaliram na racunar. Jeli ima neki repair za ovaj Win 7 ili mu ne gine format?

    I jeli ovo znaci da su disku dani odbrojani? Radi se o Seagate ST3500320AS, cini mi se da je to ona defektna serija :?
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Skini sa Seagate stranica odgovarajuci alat za provjeru diska pa vidi sta ce izbaciti.
     
  14. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Bih ja, ali kao sto rekoh gore, ne mogu apsolutno nista instalirati na racunar, a vecina problema je vezana za SETUPAPI.DLL. Ne znam smijem li ga zamjeniti ovim koji sam nasao na dll-files.com, jer je ovaj oko 900KB, dok je kod mene 2MB.

    Imam i ubuntu instaliran koji radi sasvim fino, cini mi se da sam vidio SeaTools i za njega, mozda ima i ta opcija. Ali ipak prioritet je da popravim ovu instalaciju ali za sad nista ne uspijeva.
     
  15. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Rijesio sam problem tako sto sam u komandni prozor kucao scf /scannow, to je zamjenilo sve ostecene dll-ove i poslije restarta sve radi kao da se nista nije desilo. E sada ostaje problem zbog diska, jer ne znam na cemu sam. Pokrenuo sam SeaTools i odmah mi je izbacio poruku da je dostupan novi firmware. Da li da ga instaliram ili da prvo odradim ove testove(ne znam sta da gledam), pa ako je disk defektan da ga odma mijenjam jer imam jos 4 godine garancije na njega. Da li updateom firmwarea postoji mogucnost gubitka ili ostecenja fajlova na disku jer imam puno toga za bekapovati. Da li postoji mogucnost da se ne uvazi garancija ako je apdejtovan firmware(iako je zvanicni seagateov). Izvinjavam se ako je malo OT.
     
  16. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Sto se update-a tice, ja sam sve skinuo isto, x64, i nema problema pa eto da znas :)

    A i evo jos jedno usputno pitanje, za taj SeaTools. Ja sam isto htio HDD malko pregledat, i ama bas nista ne mogu radit, sve mi je sivo, na ovom sistemu, Win7 x64. Ono SMART fazoni, self checkovi i to, nista ne mogu odradit. Jel se to inace moze samo kad disk nije u upotrebi? Jer nema mi smisla nesto, samo bi onda mogo il bootabilan napravit disk kakav, il ubacit u drugi komp pa tamo SeaTools pokrenut ako hoce da disk ne bude u upotrebi, tj "sistemski".
     
  17. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Kod mene je na jednoj particiji ovog diska instaliran Windows pa mogu odraditi sve testove. Samo sto jos nista nisam konkretno radio dok ne bekapujem sve sto mi treba a ima toga preko 300GB. I meni je sve sivo dok ne oznacim onu kvaku pored diska koji zelim testirati. Probaj i Help>SeaTools help, ima dosta toga objasnjeno oko testova, mozda ima i nesto sto tebi moze pomoci.
     
  18. Esh

    Esh HWB

  19. saint

    saint Aktivista

    Sorry ali nisam znao gdje tacno da postam.Laptop je HP 6930p i instaliran je win 7 32 bita.problem je da kada duze radim na laptopu(baterija ili punjac) odjednom display potamni kao na nekih 95% vrati se u normalu jedino kada zatvorim i otvorim laptop ili pritisnem power dugme pa digne user.To mi se nije desavalo na XP a sto se tice postavki display-a sve sam pogasio cak i senzor pa ako je neko imao slican problem ili zna kako da rijesim bio bih zahvalan.
    Samo da napomenem da nema vremenskog pravila moze se desiti za sat ili 5 minuta koristenja
     
  20. senad_986

    senad_986 Komšija

    Moze li mi neko reci kako da namjestim da kad minimize-iram prozor, taj prozor ode u taskabar (valjda se tako zove), a ne na desktop. Ono, uradim minimize u firefox-u i ako predjem kurzorom preko ikone firefox-a u taskbaru treba da se pojavi mali prozor. Ne znam zasto, ali sad se prozor smanji i ostane na desktopu. Valjda ste me skontali.
    Hvala!
    Edit: Vratilo se u normalu. Malo je pobesavio. :)