Windows 7

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Esh, May 26, 2008.

  1. Mujka

    Mujka Komšija

    dobar trik definitivno : )
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Instaliram drugu a i sebi win7 sa istog dvd-a potpuno na isti nacin i kod njega u windowsu dodje tahoma font a kod mene onaj klasicni.U cemu je trik i kako bi se dao kod mene promjeniti u tahoma jer bas mi se svidja a i slova su malo veca pa mi ih lakse citati.
    Probao sam u start search ukacavati "fonts" i dodjem ja do fontova ali ne kuzim kako bih nastimao da mi je to defaultni font za sve u OS-u.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Sve sto ima na tu temu je pod Control Panel\Appearance and Personalization\Display. Jesi li siguran da se ne radi o skaliranju + ClearType?
     
  4. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Jedno pitanje, da li je moguće instalirati 7-icu na xp kao "upgrade", tj da ostanu podaci, dokumenti,... sa xp instalacije? I ako da, da li je to preporučljivo odnosno jel bolje radit clean install?
     
  5. GW

    GW Moderator

    Može se nadograditi, ostanu dokumenti ali mislim da se programi moraju reinstalirati. Clean install je uvijek bolji.
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nisam licno probao ali kazu da sa XP-a ne moze a sa viste moze.
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Nije podrzan upgrade s XP-a na Windows 7, samo mozes iskoristiti Windows Easy Transfer za backup podataka i sl.
     
  8. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    E hvala vam na informaciji, pretpostavljo sam da je tako. Uradit backup i to je to, clean instalacija je uvijek "sigurnija"...
     
  9. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Aktivacija God Moda u Win7 ...
    1. Kliknite desnim klikom
    2. Izaberite Create new Folder
    3. Imenujte novi folder "GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}"
    4. Ikona ce se promijeniti u ikonu kontrol panela
    5. Uzivajte u all-in-one tweakanju Wina ;)
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pise gore na ovoj stranici. :D

    Nego, koliko vidim po netu, ovaj tweak ne radi na 64-bitnom Win7, nego samo na 32-bitnom. Je li neko sa 64-bitnom probao?
     
  11. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Kod mene je 64bit Win7 i radi ;)
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    i kod mene isto...
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Aha, onda cu to obavezno probat. :D
     
  14. GW

    GW Moderator

    Ma ništa posebno. Control panel organizovan na drugi način. Plus neke nelogičnosti tipa Device manager kategorija i u njoj opcija "update device drivers" otvori Device manager.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Aha, mislio sam da postoje neke opcije koje se dobijaju sa third-party alatima. Nista onda, iako je to minut posla.
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ako si pod rucnom,inace treba nesto manje od pola sekunde i ako ti se slucajno ne svidi obrises ga za nesto brze od cetvrt sekunde. :D

    Al ga nesto ispituje ko da kupujes novu graficku pa de se ne za*ebes :mrgreen:
     
  17. apdejt

    apdejt Overclocker

    Windows 7 Starter, testiram vec 2-3 dana i vece ZLOOOOOO u zivotu nisam vidio.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Haha, to je onaj shit od 80KM za laptope slabijih performansi? :D
     
  19. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ma sranje kakvog nema, pa ne mozes backgroung promjeniti, dalje ne moram ni pisati ....
     
  20. reeves

    reeves Novi član

    ne znam jel imao neko slican problem ali ja imam. Naime kad skinem neki film i idem open with nigdje mi nema vlc playera. svaki put moram otvarati vlc pa film.moze pomoc?

    edit : rijesio sam :D btw http://www.sevenforums.com/ ima dosta zanimljivh dobrih stvari ...