Windows 7

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Esh, May 26, 2008.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    imas tu check box kojeg stikliras i uvijek ce ti se taj tip fajla otvarati sa programom koji odaberes-
     
  2. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    E ljudi zna li iko kako na windows 7 (crt monitor) nastimati rezoluciju a da mi pri tome nisu slova malo mutna. Izabrao sam defaultnu rezoluciju ali dzaba...
     
  3. apdejt

    apdejt Overclocker

    Si se probao poigrati sa clear type mada mislim da ti to nece pomoci, ali te nista ne kosta da probas
     
  4. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Probo sam drug ali nista, usput refresh rate drzim na 70.
     
  5. GW

    GW Moderator

    Ako ne koristiš 800x600 (tu se pojave mutna slova), onda je problem u tih 70hz. Dakle minimalno 1024x768 na 85 hz.
     
  6. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Kada stavim na 80hz tek tada postaje ne podnosljivo za oci (naravno na 1024x768).
     
  7. GW

    GW Moderator

    85, ne 80.
     
  8. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Do mene je, mislio sam na 85 a napiso 80. Izgleda da mi ovaj crt pravi problem na w7, slomio sam se od sinoc trazeci rijesenje za ovaj problem ali zasad nista. Ako ne pronadjem, znam da je sitnica ali vjerovatno cu se morati vratit na xp dok se ne zbavi lcd kakav.
     
  9. GW

    GW Moderator

    I ja koristim W7 na CRT-u i nemam te probleme. KOji je monitor i koja grafička?
     
  10. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    U pitanju je LG flatron 17" F720B i graficka 4670 1gb.
     
  11. GW

    GW Moderator

    Vidi u CCC-u koji ti je trenutni refresh rate. Moguće je da ti CCC ignorira postavke i forsira 60hz jer ne može dobiti DDC informacije od monitora.
     
  12. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Preko ccc sam i stimao...
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    imam jedan problem na sedmici x64bit ultimate. kada stavim com na sleep ugasi se monitor, nakon par sekundi lampica na on/off dugmetu zatreperi ko da će komp u hibernaciju ali umjesto toga monitor se ponovo upali a na ekranu stoji onaj log in window na sedmici. shut down radi uredno a pošto mi je sleep mode zgodniji, manje čekam ima li kakav fazon da ovo riješim?

    EDIT: problem riješen. neki dan uzeo razer i zaboravih isključiti allow this device to wake the computer.
     
  14. Deniken

    Deniken Aktivista

    Odlican!
     
  15. emirr

    emirr Aktivista

    pozz treba mi neki program da sprzim neke filove na par dvd-ova...imam nero 6 ali nesto ne moze...moze li nero 9 jel neko probao...ili ako neko koristi neki dobar i jednostavan da preporuci
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    nero 7 rula + radi perfektno na Win 7 64bit. Nero 8 i 9 su meni smece, ode cpu usage na 100% i dosta s*ebanih DVDova.
     
  17. emirr

    emirr Aktivista

    sinoc sam 3 dvd-a s*ebao glupim powerISO-om i jos nekim lijevim programom
     
  18. pac

    pac Komšija

    ImgBurn ti treba.
     
  19. apdejt

    apdejt Overclocker

    napravio napravio napravio napravio napravio napravio napravio napravio napravio

    2xMonitor na Win7. Enise bio si u pravu bas onaj model grafike je nesto zafrkavao, nova graf. NV8500 sa aktivom baca sliku na oba monitora bez problema. Jedva sam se nakanio da rastavim comp na poslu ali et, sada sa novom graf sfe fercera na win7
     
  20. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ej je li netko napravio na Win7 HP Precision Pro, imam HP ScanJet 4400C i ne fercera mi. Ustvari napravim ja sa XP driverima radi, ali se softvare ugasi nakon prvog scana i mora se resetovat comp da bih opet skenirao jednu sliku. Citam na netu svi imaju problema. Any solution here dok ja nastavljam sa googlanjem.