Windows 7

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Esh, May 26, 2008.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije prvi put bila. Eto ti slika gdje pise da sam prvi put koristio bosanski, gdje nije bilo cirilice.
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    jučer instalirao windows 7 na p4 2,8ghz 80gb sata hdd 1gb ram i fx 5200 128agp. odradim update, drajveri svi up to date ali mi fps u cod2 mnogo slabji nego na xp-u. na xp-u rijetko padao ispod 50, sada pada i ispod 30fps. do čega bi moglo biti, postoje li kakvi alternativni drajveri za nvidiju kao što su to omega driveri za ati? napominjem drajver za grafu fx5200 agp je sa zadnji sa oficijelne stranice za vistu.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li je sedmica nasla VGA drivere ? Ako jeste, probaj sa njima.
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    ma neće ni da pokrene sa generičkim drajverom, izbacuje direct x error.
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Iskreno preporucujem vracanje na XP za tu konfiguraciju.
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    toga sam se i bojao. međutim uskoro cu ubacit jacu agp grafiku ali opet agp je odavno tanak tako da bi i u tom slučaju fps bio bolji na xp. baš šteta jer ostalo sve fino radi.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Postoji li kakav fazon da ovaj prozorčić stoju stalno dok se ne klikne na ikonicu.. dok se nesto radi ?

    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us
     
  8. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    jel se ikom desilo da mu iz čista mira nestane 5 shortcutova sa desktopa? ne kontam kako i zašto se to desilo...
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Najvjerovatnije neka gamad. Jesi li skenirao racunar ?
     
  10. JaLa

    JaLa Komšija

    Evo vec nekih 2 mjeseca, kada upalim racunar, i kad udje u Windows, treba mu dobre 2-3 minute da dodje sebi. Pri "start up"-u se pokrecu SAMO 3 programa, Realtek (driveri za zvucnu), weather widget, Logitech software i Norton Anti Virus. To je sve !

    Racunar sam Skenirao, Defragmentirao i CleanUp-ovao.

    Windows 7 64bit sam instalirao u martu, ima li neki drugi nacin osim reinstaliranja ?
     
  11. wudu

    wudu Aktivista

    Da ti nije hdd pretrpan!?
     
  12. JaLa

    JaLa Komšija

    po 5 GB free na 2 particije...
     
  13. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    naravno, sve čisto (nod32 v4 i malwarebytes antimalware).

    ne kontam šta bi iz čista mira.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako ga programi nis unasli ne mora znaciti da i ne postoji. Dal i si probao vratiti system restore datum u nazad i pogledati da li bi kratice ostale na desktopu ?

    Ne koristim prikaz desktop ikona pa ne znam da li sedmica posjeduje takav bug. Meni je winamp (a ne mogu biti siguran za ostale) par puta nestao iz taskbara. A cinimi se da su ikonice par puta bile premjestane.
     
  15. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    nisam nego sam vratio ikone koje su nestale. nemam pojma šta je bilo, ali male su šanse da bi promaklo i jednom i drugom programu da ima neki krelac.

    EDIT: evo opet mi se iz čista mira desilo. istih 5 ikona samo nestalo s desktopa. ne znam šta više da radim. ima li neko pametan savjet?
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Jel imas dva accounta :) da ti mali burazer ne brise ikone sa "svog" desktopa :) a ono all users :D Tako je mene stari par puta isfurao :D
     
  17. pac

    pac Komšija

    Pretrazi moje starije postove u ovoj temi imao sam isti prob, nemogu se vise sjetiti kako sam rijesio ali ces naci.
     
  18. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ne, samo jedan.

    i samo ja koristim komp. ;)
     
  19. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ima li to rješenje veze s isključivanjem task schedulera? evo 2-3 dana kako sam to isključio i ne nestaju više :D
     
  20. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Evo vec par mjeseci mi se desava jedna jako iritantna stvar, i sad evo kako nesto zeza internet i puca svako malo postalo je nepodnosljivo.

    Znaci kad god sam konektovan na net, PPPoE konekcija, i ona pukne ili se diskonektujem, pri sljedecem pokusaju da se konektujem dodje do onog "Registering your computer on the network.." i tada javi gresku kao da mozda moram promijeniti neka podesavanja na modemu ili za konekciju. A nidje veze je jer nista ne diram. I jedino rjesenje je restart ili log out pa log in (ovo drugo ne radi uvijek). Haj uredu je to jednom u par dana uraditi, ali evo danas sam u sat vremena jedno pet puta to radio. Google mi nije pomogao, pa mozda neko zna razlog zasto se to desava.

    Inace npr probam napraviti i novu pppoe konekciju, i na njoj istu gresku javi.