Windows 7

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Esh, May 26, 2008.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Imam isti problem na poslu, na tri laptopa sve se isto desava i jedini nacin je restart, te gasenje i ponovno paljenje modema. Ja opet mislim da nije do windowsa nego do BH telecoma.
     
  2. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ne bi rekao da je do Telecoma jer ja imam kablovski net :)

    A desavalo mi se i na wirelessu.
     
  3. smirgl

    smirgl Novi član

    Ljudi, imam mali problem sa gadgetima u windowsu 7 professional...naime do juče su radili savršeno, pogotovo volim kad na desktop stavim ovaj gadget za vrijeme...no danas upalim računar i odjednom mi se počne dešavati nešto čudno...ja ponovo ugasim-upalim gadget ali i dalje ništa ne vidim osim nekih čudnih ikona u obliku slova i i okolni meni sa "x-om" za gašenje...valjda sam objasnio...rado bih sliku dodao ali nisam siguran kako da ubacim ovdje...pomoć?????

    Hvala i pozz
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Odradi print Sc sa tastature i sliku prebaci recimo u paint.. ides paste pa je snimis recimo na desktop. Onda je uploadujes ovdje http://imageshack.us/ i posaljes nama link nakon uploada jedan od onih sto ti budu na listi ispod slike.

    A st ose tice problema, lici mi na neki virus. Skeniraj komp sa nekim alatom.

    Da li je sa default gadgetima (mislim da je taj vremenski default) ili si neke skidao sa neta ?
     
  5. smirgl

    smirgl Novi član

    evo comp se upravo skenira ako nešto bude javiću a do tada evo slike: http://img30.imageshack.us/img30/8422/gadgetproblem.jpg

    Usput pitanje: da li ti koristiš pored antivirusa (ja koristim Avira - professional) i još neki anti-spyware alat? Ako da, koji je najbolji?

    hvala, pozz
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Skini Malwarebytes free verziju i skeniraj.. i ako mi bas i nije jasno sta bi moglo biti.

    Ak ose pojavilo prije dan/dva, probaj vratiti system restore na datum kada je bilo ok.
     
  7. extibo

    extibo Komšija

    Spybot S&D koristim vec veoma dugo vremena i pokazao se definitivno kao n1 anti-spyware/malware alat.
     
  8. smirgl

    smirgl Novi član

    evo skenirao sam računar sa malwarebytes-om i nakon restarta gadgeti ponovo funkcionišu...hvala za savjete ljudi! pozz
     
  9. Maidxxx

    Maidxxx Novi član

    Evo ovako od kad koristim windows 7 kada pustim neku pjesmu dole poćne da mi vrti dvd citac oko kao kad cita cd,i onda mi sporije otvori pjesmu,da li se to moze iskljuciti nekako ?
    Muziku pustam u winampu.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Pjesme su na disku ?
     
  11. Maidxxx

    Maidxxx Novi član

    da pjesme su na hard disku,zato me i zanima zašto pokreće dvd citac i onda uspori sam,treba mu vise vremena dok otvori winamp a na xp-u nikad nije zujalo ono ko da se pokrece cd tj. nije se ovo desavalo
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Pa imas li kakav cd/dvd u dvd citacu?
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li na listi pjesama imas neke cija je lokacija CD/DVD ? Ako je tako, onda provjerava da li su pjesme tu. A ako ne, moze biti da svejedno pokrece disk kada se winamp aktivira. Meni winamp zeli pokrenuti pjesme i sa telefona tako da je vjerovatno nastimano da registruje audio sadrzaje sa media.
     
  14. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Je li se ikome desava da mu explorer.exe koristi previse procesora i tako skroz umanji performanse u igrama? Meni sa svakim naslovom, nakon određenog vremena (kratkog) explorer krene koristiti 99% procesora i moram ga ugasiti.

    Jedino rješenje koje sam našao je zapravo prevencija, ručno ga ugasim prije igranja, ali nije to to :)
     
  15. Maidxxx

    Maidxxx Novi član

    sve su pjesme na hard disku i dvd citac je prazan
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li je tebi HDD ok ? Meni se takopdjer zavrti prilikom starta winampa ali ga ne cujem i nije usporeno. Da ti ne cujes HDD a ne citac. Testiraj HDD sa hd tune i vidi da li ima gresaka.
     
  17. emirr

    emirr Aktivista

    E ovako planiram na laptop nabaciti win 7 specifikacije su 2.2 amd ram na plocici pise 1 gb a u c panelu 768 mb hdd 80 gb graficka ati xpress 1100 256 mb ovaj ram me malo buni, da li ovo zadovoljava potrebe za win 7 prvenstveno ram i graficka
     
  18. JaLa

    JaLa Komšija

    RAMa ti nece biti dovoljno, minimalno 2GB. A grafulja i nema toliko veze osim ako neces one Silverlight fazone i to. Ali mislim da bi trebalo moci sa tom grafuljom.
     
  19. emirr

    emirr Aktivista

    Zar nije minimum 1 gb
     
  20. JaLa

    JaLa Komšija

    ma jeste, al dok zavrti on sve programe kao npr. antivirus, drivere za grafulju, zvucnu ovo ono. Ode brzo blizu pola gige.