Windows 8.1

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Vedo, Dec 23, 2010.

  1. Esh

    Esh HWB

    Re: Windows 8

    Iz prostog razloga jer su u pitanju različite vrste aplikacija, standardne desktop aplikacije koje se otvaraju kroz desktop kao i do sada te Windows 8 aplikacije koje se otvaraju kroz novi interfejs.
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Re: Windows 8

    koliko vas planira preci definitivno na win 8 kada izadje i ima li za to neke potrebe(realne),prelaziti sa sedmice na osmicu a da nije cisti entuzijazam i istrazivanje ?

    je li boot brzi od sedmice,ima manje bugova (mada ih ja na win 7 imam minimalno)

    nisam instalirao win8 betu,mozda na kakvu virtualnu masinu nabacim kada izadje finalna verzija,mada mislim da necu prelaziti sa sedmice,mrsko mi sve programe i ostala cuda ponovo instalirati
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Mislim da realno Win8 nece nikom trebati. Cak su iz M$-a rekli da se ova verzija moze komotno preskociti, za one koji su na Win7. :D
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Ja planiram na jednom laptopu kupiti original, ako se bude ovdje moglo, jer je na njemu sada original win7 pro, i nekako mi bezveze da ne iskoristim da uzmem win8, koji, sto ga vise koristim, ne djeluje toliko los, samo da nije nekih gluposti koje su ocigledno napravljenje za touch, i nikako ne rade dobro na touchpad-u laptopa...
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Nevjerovatno brzo dize sistem, za 10tak sekundi kod mene upadne u metro od pojave logoa windowsa, a nemam nesto jaku konfu.
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Dobio dzaba Pro verziju ali sam lijen i da je instaliram :D
     
  7. civil

    civil Aktivista

    Re: Windows 8

    Nekoliko utisaka na prvu:

    - Svi programi koje koristim uredno rade
    - Prepoznao mi je sve drivere osim za grafičku ali driveri od Windowsa 7 rade savršeno
    - Sistem radi brzo i glatko
    - Aplikacije se otvaraju brže.Recimo AutoCAD mi se osjetno brže otvara. U osmici za nekih 10 sec, u sedmici nekih 20 sec. (prvo otvaranje)
    - Firefox radi dok se ne snimi flash,onda samo zamrze pri pokretanju.
    - Metro je jako dobar,jos kad dodu razne aplikacije mislim da ce biti jako dobro
    - Jedini minus je taj sto Metro kada se malo dublje zađe u njegove postavke za mene izgleda preminimalistično.
    - IE10 u metru jedan veliki minus
    - Google chrom vec podrzava metro izdanje i izgleda dobro
     
  8. immolation

    immolation Novi član

    Re: Windows 8

    Da se dize za pola sekunde, neb ovo smece instalirao na pc...
     
  9. civil

    civil Aktivista

    Re: Windows 8

    Ja sam imao problema sa odredenim aplikacijama ali izgleda da sam zeznuo stvar sa jednim registry čistačem i sa opcijom slim system.Helem,sumnjao sam da je to razlog odredenog broja problema,reintalirao sistem i sve savrseno radi.Evo odlicne aplikacije za vrijeme.Ovi oblaci,sunce itd. su animirani a jako dobro izgledaju.Inače,sada vidim koliko je sedmica bila spora ma koliko nekome zvučalo suludo.Windows je sada na HDD-u sa 5400rpm spreman za 10-15 sec. ponavljam,autocad,meni znacajna aplikacija, je spreman za upotrebu za 6-7 sec.Saltanje,iz metra na desktop,iz aplikacije u aplikaciju je trenutacno

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Windows 8

    kad instaliras jedno 200 aplikacija i igara i poslije 2 godine starog sistema onda se javi oko brzine :)
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Ima da leti na SSD only masini. Bas probam, ali na kraju cu se opet na Win7 da vratim.
     
  12. civil

    civil Aktivista

    Re: Windows 8

    Pusti se toga,probaj pa vidi.
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Bolje odustani na vrijeme,na pogrešnog si se namjerio :lol:
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Windows 8

    probo sam i isto ko win 7 kad sam tek instaliro ili winxp.
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Eh koliko je kolegi @Dmr trebalo da se nakani na sedmicu pa sad da tako brzo pređe na osmicu e neće moći :D

    Fkt ste me naložili kontam možda da je sutra nabacim. Bitno je da radi BF3 i ovo ostalo standardni programi i ja prezadovoljan ipak još nije finalni proizvod. Nego kako za licence ima li taj trial period?
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Windows 8

    ma mozda je kada je svjeze instaliran pri bootu malo brzi od prethodna 2 ali ce ga masa instaliranih programa i vrijeme oboriti kao i svaki do sad :D
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Ja za dvije godine promjenio brat-bratu 15 OS-ova.
     
  18. civil

    civil Aktivista

    Re: Windows 8

    Imam ja komsiju penzionera.Kupio sebi laptop corei3 prosle godine u maju.Eno i danas mu sve leti.Covjek samo surfa i koristi skajp,ja mu sedmicno pokrenem ccleaner,uradim update windowsa i programa.Jos ima hrpu dell support softwera,ja se igrao sa photoshopom nekad davno,,intalirao neke zajebancije.Ja neznam sta vi radite pa se to tako katastrofalno uspori.20GB igrica,jos desetak aplikacija. :lol: Sjecam se kada sam imao 100kg,nisam mogao potrcati,sad sa 83 vec ide dobro
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Pa o tom i pricam, u biti isti sistemi samo je bitno koliko ces ih opteretiti.

    EDIT: BTW. Je li sada radi transparentnost prozora?
     
  20. civil

    civil Aktivista

    Re: Windows 8

    Ja ne ulazim pozadinu nijednog windowsa,za običnog naprednijeg kućnog korisnika to nije važno.Ja pišem što vidim i osjetim pod mišem.Ove sam godine sedmicu intstalirao barem 10-tak puta i uvijek sam u prvoj sedmici koristenja imao problema sa brzinom.Čist sistem,optimiziran,a prozor mi pri otvaranju zasteka malo,controlpanel dok ucita ikonice 1-2 sec,autocad otvara i do 30 sec.U osmici ovoga nema,sve je fluidno,desktop software se vidno otvara brze,metro radi odlicno.Da li ce se sve ovo uporiti ako snimim photoshop,corel,3dmax,3-4 igrice,pa vjerovano hoce.

    Edit: ne radi transparent prozora,samo taskbara.Ovo je RTM sto koristim