Windows 8.1

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Vedo, Dec 23, 2010.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Re: Windows 8

    sada sam bas citao nesto u bug magazinu,upravo neki rezime ovog builta sto je izasao
    ima nekih finih stvari,poput brzog boota,brzeg gasenja,...novi task manager
    a ono sto mi bas i nije IN,je da se windows planira lagano seliti u oblak i onda postepeno sve naplacivati
     
  2. Mujka

    Mujka Komšija

    Re: Windows 8

    evo ja ga testiram nekih sat vremena stvarno je odlican!
    a sto je najcudnije ovaj IE radi PREEEEEEEBRZOO presmijesno :D
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Windows 8

    Da li radi ovaj nacin kao na linku.. sto si stavio ? Nemam diskova ni veliki USB a evo skidam .iso.
     
  4. Mujka

    Mujka Komšija

    Re: Windows 8

    ne radi :D otidji kupi onaj 8.5 dvd
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Kakva je situacija sa dualbootom ili idete na virtuelnu mašinu sa instalacijom? Nedavno sam podignuo ubuntu pa sam na kraju jedva povratio bootoader od sedmice ne bi da ponovo prolazim kroz tu patnju...
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Windows 8

    koliko zauzima instalacija i rade li xbox igre? :D
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Windows 8

    rade shipak, to ako ikad bude - bit ce jedno godinu-dvije nakon izlazka X720, kad X360 bude jednom nogom u grobu, pa pocnu prodavat staru robu novim korisnicima (PC).
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Windows 8

    znaci ja uspjesno preskoci i vistu i sedmicu, ovo mi se nikad nije desilo :D
     
  9. AjDdo

    AjDdo Novi član

    Re: Windows 8

    i sta kazete je li vrijedno instaliranja da ne bude poslije haj ponovo vracaj win7 :smt001
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Svaka cast XP-u ali Win 7 64bit je vrh,ne bih se vratio na XP nema tih para..

    Uglavnom preskakanjem Win 7 mnogo propustas.. :wink:
     
  11. AhmeT

    AhmeT Overclocker

  12. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Re: Windows 8


    radi bez problema, a da bi povratio boot od win7 (samo on, bez mogucnosti za win8) dovoljno je samo u msconfig pod "boot" izbrisati win8.

    (ja sam na ovaj nacin vratio standardni boot od win7, i onda format particije gdje je bio instaliran win8)
     
  13. Mujka

    Mujka Komšija

    Re: Windows 8

    samo nije mi jasno sto ga obrisa :)
    dosta je bolji od windows 7 barem meni dosta brze boota i brze pokrece aplikacije sta ja znam nije sve nekako tromo :D
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Windows 8

    pa kad si ga tek instaliro. Cekaj da se nagomila programa i budalastinje sa neta :).
     
  15. Mujka

    Mujka Komšija

    Re: Windows 8

    ma jest ono al defitnivno je nesto drukcije :D nisu valjda tolko blesavi da samo ovo nesto malo promjene i to je to
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Pa cek ba ovo je neka beta, gdje ces prec skroz na ovo??? :D
     
  17. Mujka

    Mujka Komšija

    Re: Windows 8

    pa radi haman pa sve :D ovi programi koje sam koristio na win7 i nisam skroz presao nego na drugu particiju instalirao XD
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Pa u cem je fazon je li ko win7 ima ono aero sucelje ili je na skroz drugi fazon?

    EDIT:Ok ne treba odgovor evo nadjoh, omg Metro UI :D. Pa ovo sve gore i gore, prave OS za totalne pocetnike. Nikakvih naprednih mogucnosti samo kao pojednostavljuju koristenje, bezzeze. Haman cu i dalje ostat na xp :D

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=E4YFfrfdKlQ&feature=relmfu[/youtube]
     
  19. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Re: Windows 8

    iskreno ne znam ni sam, jednostavno mi nije lego
    uvijek mogu ponovo nabaciti (prebacio sam na usb)
     
  20. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: Windows 8

    Pa evidentno je da hoce da postanu koliko toliko konkurentni sa tabletima sa ovim OSom, i vidi se da je MetroUI tome prilagodjen. Ali, uz to, "ispod", kao sto se i u videu vidi, je klasicni Windows "7", sa ovim poboljsanjima i dzidzama, tako da ja ne vidim nikakvu manu ovoga (osim eventualnog zauzeca resursa).

    Naprotiv, meni se inace svidja ovo kako izgleda otkako su izbacili WP7, te fazon sa Live Tilesima je sigurno daleko napredniji i korisniji od obicnih staticnih ikona koje su tu vec 15+ godina i ovo je, koliko ja znam, prvi neki veci napredak sto se toga tice. Nekako mi se cini da se ovo ubilo i za laptopa.

    Doduse, radi belaja sa prostorom ne mogu ovo probat na skoru, tako da nemam jos osjecaj kako ide ovo sve i kako je prilagodjeno misu, ali jedva cekam da probam :)