Windows Mobile - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Dog_Father, Feb 11, 2011.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma danas je 99% aplikacija smece, na svim platformama, cak i ovih mainstream iza kojih stoje ogromni timovi.
    A baha taj tvoj Blu, bio mi je interesantan da ga uzmem za testiranje app-ova ali nisam imao semu da ga nabavim.
    Imam pri ruci Moto G trece generacije sa 1GB RAM-a koji me iznova uvjerava da Android mora imati 2+GB da bude fluidan...
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ko je ugrabio ljetos ovaj Blu dobro je prošao jer su ga povukli iz prodaje nedavno zato što su ljudi masovno instalirali OEM rom i zaobilazili Amazonove servise. Valjda će se vratiti u prodaju kad modifikuju softver, zaključaju bootloader i onemoguće root/flash.
     
  4. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa naravno, ne mozes sa 1GB nista.
    Pogotovo Moto G nije high end telefon, tako da ne mozes ocekivati ni high end performanse.
    HTC One M7 izasao prije 3 i po godine i bio je vrh po performansama.
    Danas kad uzmem u ruke smijesno koliko je trom.
    Sto je nekad bilo fluidno danas nije. :D
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pravi komp u dzepu :D
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  7. black

    black Komšija

    Kakvo je stanje softwarea na L950? Znam da ima kickass kameru ali nez kako se ponasaju aplikacije kao Viber.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Vidim nema vise Messenger aplikacije za 8.1, a ne mogu na L920 desetku instalirati, nije podrzano, iako sam mogao dok je beta bila. Kakav je ovo ciganluk, ima li neki workaround?
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ima, predji na android :smt003
    Javili su prije dva mjeseca da ce prestati raditi na win 8.1 i starijim. Jedino mozes preko Facebook app, apdejtuj ga na zadnju verziju.
     
  10. Ninja

    Ninja Komšija

    Nema. Sreća mi je pa sad nigdje ne idem i ne treba mi telefon, ali iPhone 8 ne gine čim izađe.
    Šteta, zapustiše tako dobar sistem.
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    O kakvom zapuštanju govoriš kad pričate o pet godina starom sistemu i telefonu? :)
     
  12. Ninja

    Ninja Komšija

    Nije puno bolja situacija na Win10.
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa izlaze li novi telefoni na winu? Ne pamtim kad sam vidio review nekog Windows telefona.

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ove godine nije ni jedan izašao, a u 2016. samo tri: Lumia 650, HP Elite X3 i Alcatel Idol 4SW.
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma presao sam ja davno, a materi ostavio 920. Bas su mi se ogadili poslije Onedrive i sad ovog...
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    prije 2 sedmice je dosao novi update na windows 10 mobile...creators update
    sistem je maksimalno ispeglan i sada L950 radi kao podmazana i bez gresaka,mislim radila je i prije ali evo javljaju korisnici da je sada to kako treba
    viber radi bez ikakvih problema ima pola godine...prije toga je bilo dosta problema
    takodjer sam i ja primjetio da su popravili camera aplikaciju,gdje se desavalo da zasteka kamera ili da ne prikazuje odmah uslikane slike u galeriji...nego se pojave kroz neko vrijeme
    edge je takodjer poboljsan

    a ima nekih caka kako da se win10 dobije i na nepodrzane uredjaje,treba mijenjati registri malo i onda dodje update bez problema...u biti u registry se upise kao da je telefon L950 :D
    malo googlajte ko hoce to

    ja sam vec 2 godine na L640 i na win10 i za sada imam sve sto meni treba na telefonu i nemam namjeru mijenjati telefon jos najmanje godinu dana
     
  17. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Sa redstone 2 uodateom a posebno sada sa creators updateom, L950 i L950XL su postali best buy telefoni s obzirom na cijenu. Za 400 odnosno 500 KM ovakav display, storage, soc, continuum, bateriju,iris scaner, a posebno kameru ne mozes naci ni na jednoj drugoj platformi.

    Sent from my Lumia 950XL
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Viber još uvijek zna zezati na L640 sa Creators Update-om, nije to još ispeglano kao na konkurentnim os-ovima.
    Btw, jel' stigao Snapchat na W10M?
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dzaba kad su svi digli ruke od Windows Mobile, pa i sam Microsoft.

    I ono sto su imali u pipeline-u od noviteta su otkazali. Trebali su napravit nasljednike L950/950XL, nikad nisu.

    A i L950/950XL nisu dobri kao sto su trebali biti. Kasnili su sa SOC (u vrijeme izlaska Snapdragon 808 i 810 su vec bili na zalasku), pa onda onaj jeftini plasticni build, kamera jedva bolja od L930 (Samsung/LG/Apple su u tom trenutku vec imali bolje kamere, iako sa manje MPx)...

    Da hoce eto makar 10 najjacih Android/iOS aplikacija izac za Windows 10 Mobile, i to sa novim verzijama potpuno ravnopravnim na Androidu/iOS, i da Microsoft hoce izbacit nove telefone (i to ne jedan ili dva, nego 10 novih), ja bih se prvi vratio.
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ista prica od otvaranja teme 2011. lol