Windows Mobile - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Dog_Father, Feb 11, 2011.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Bilo bi dobro kada bi imali listu domacih aplikacija, mislim da bi to enis mogao srediti sad sa onim meni se cini nokia social app ili tako nekako...
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Qler, sastavljao je baš nedavno jedan drug takvo nešto: http://appsocial.nokia.com/AppLists/Det ... 2814c609b4.

    XTRage, ako šta razviješ i objaviš, postavi link svakako. Imat ću za par dana i jedan fin domaći WP app za predstaviti, mislim da će vam se svidjeti ;)
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Uzeo ovaj Lumia 920 iz telekoma, bolji ekran nego na TV-u i laptopu, kvari mi ugodjaj kad ostavim mob :D
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Ja mislim da baha ipak vjeruje kako je ovo premala rezolucija za 4,5'', 4k reza bi bila taman zbog ppi :)
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Tebi bas krivo sto ja imam dobar vid pa stalno prozivas? Za tvoju informaciju na 4.5" nije premala, ali na 5" i vise se vec vidi razlika izmedju 720/768p i 1080p. Nije ni blizu kao prelazak sa 360/480p na 720p. Ja bih iskreno bio prezadovoljan da mi je ona Symbian govno rezolucija prihvatljiva. Doduse onda bih morao davati silne pare oftamologu umjesto na mobitele...
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Otvorio si mi oci sa ovim clancima, vracam se na 320x240.
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Nemoras se ti vracati, ali ti si meni se cini jedini koji vidi razliku izmedju 720 i 1080 na 4.5''... jebem mu misa, operisao sam oci, rekli mi ljudi da vidim perfektno, i opet ne mogu da vidim razliku, moooozda ako bas bas bas priblizim display na jedno par cm, uzmem lupu, pa onda zagledam se dobro, i vidim nesto drugacije na 4,5'' ili na 5''

    Eno onaj asus win rt tablet, kao nokia 3310 ispade, za 768 rezolucijom, ja ne znam kome je palo na pamet tako malo staviti na 10.1''? Pa to nema PPI ni blizu siemensovog S25...
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Odem u Telekom, stavim svoj Nexus 4 pored Galaxy cetvorke i vidim razliku nakon par sekundi bez ikakvih "pomagala", naravno u korist ovog drugog. Meni dobar pokazatelj.

    Btw, 1366x768 jeste slabo za 10" tablet, barem meni. Kad vidis iPad4 tek skontas koliko je bolji ekran.
     
  10. Esh

    Esh HWB

  11. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Enise ima li sta od wp7 aplikacije,jesi li upucen?Posto mislim da to nije toliko tezak proces,ili?
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Extra :)
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    App ce biti dostupan samo za WP8. Generalno, osim neke igre tu i tamo, sumnjam da cemo u narednom periodu dobivati WP7 aplikacije.
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Je l' ima neka tema za igra ili ovdje trpamo?

    Preporuka za Reaper, odlicna igra. Demo je desetog levela, iliti par sati igranja.
    Onaj Six-Guns nije los, ali ima jedne od najgorih kontrola na phonu + ide na 20ak FPS. Treba vremena da se navikne. Takodjer ima prilicno puno mikro-transakcija. Ista stvar sa Halo igrom, katastrofa kontrole, i ako ima jako lijep dizajn.
    Where's My Water 2 je jednostavan, ali interesantan.
     
  15. Ninja

    Ninja Komšija

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Muci li jos koga battery level na L920?

    Nikad se ne napuni 100%, a i ako se napuni, cim skinem s punjaca bude izmedju 95 i 97%.

    Neku noc se punio, ja skinem s punjaca a ono baterija 65%.
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Nemam tih problema, ali mi baterija strasno kratko traje i kad sve poiskljucujem, nekih 6 sati, nebitno koliko koristim.
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Neznam moze li se provjeriti jel neka aplikacija srce bateriju, inace je za servisa.
     
  19. anel007

    anel007 Komšija

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    cudna mi oba ta problema, meni samo kratko traje ako igram igre, inace sa ukljucenim wifi, 3g i gps cijelo vrijeme i umjerenim koristenjem mi nakon 24 sata ostane uvijek preko pola baterije mada iz navike punim svako vece :)
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    probaj potrositi do kraja bateriju da se telefon iskljuci pa onda napuni do kraja. Tako se iskalibrira cip na maticnoj i bateriji a i preporucljivo je ovo uraditi 1 mjesecno