Windows Mobile - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Dog_Father, Feb 11, 2011.

  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    To je bas veliki apdejt.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Ja se bas radujem ovim notifikacijama na glance screen-u. I ovaj X za zatvaranje aplikacije ce biti od velike koristi.
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Mogli su komotno meego staviti :):):)
     
  4. metallac

    metallac Aktivista

  5. anel007

    anel007 Komšija

    Re: Windows Phone - oficijelna tema


    Isprobano vec, radi super samo sto se nekad zna preklopiti slika sa satom pa bude mali teze vidjeti vrijeme.
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Ima li kakav info vezan za miracast i widi, nidje aplikacije na storeu
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Mislim da trenutno nema takve podrške, za razliku od Windows 8.1 koja ima super podršku za Miracast :)
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Najavljeni treci update za Windows Phone 8: http://blogs.windows.com/windows_phone/ ... ogram.aspx.

    Par sitnica:


    Svi koji imaju dev account, otkljucan telefon ili su se registrovali kao Windows Phone App Studio developer, moci ce probati beta build vec danas: http://blogs.windows.com/windows_phone/ ... opers.aspx.

    Edit: evo i aplikacije koja pokrece update: http://www.windowsphone.com/en-us/store ... 8393741e96.
     
  9. Esh

    Esh HWB

  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Posto vidim da to vec imas, ima li individualnih glasnoca za zvonjavu/poruke/notifikacije/multimediju ili je jos uvijek sve na jednom nivou?
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Mislim da je jos uvijek to isto. Glupo i dalje...
     
  12. metallac

    metallac Aktivista

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Instalirao GDR3 na Lumia 820... Sve glatko radi, evo postupak:

    Potrebno je imati GDR2 instaliran i onda idete na apps.windowsstore.com registruješ se sa windows phone studio app. Dobij se mail na fon, i onda idete na open, instalirace se certifikat. Instalirati preview for developers, klik da zelite dalje, idete na phone update, klik na check, naci ce novi update, skinuce se, install, gotovo.
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Evo i ja snimam na 920 upravo...
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    ja cekam nokiin update, nista bez double tapa i glance screena, sto se mene tice mogu i ukinuti komandu fizicke tipke za paljenje, mrzim kad nosim telefon u dzepu i stavim ruke, pa slucajno otkljucam telefon
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Najbitnije je ovaj X za zatvaranje programa, onda ce biti savrseno imho.
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema


    strasna opticka stabilizacija slike, kamera je vrh
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Evo i ja se ponovio,Nokia fanboy :D

    L920

    i sretan sam s telefonom i OS-om prilicno i placem za kamerom(imao n808) medjutim baterija me je skroz iznenadila,sinoc ga dobio i malo pipkao i ostavio na punjacu,jutros ono full napunjen i sa upaljenim wifi i viberom i skajpom u pozadini odem od kuce kad oko 16h ugasio se prazan.

    Jel to sto je wifi ostao upaljen pa je se slomio trazeci mrezu pa potrosio il je nesto drugo u pitanju nemam pojma.

    Kakve postavke imam da podesim i na sta da obratim paznju pa da mi baterija moze izgurat dan. Vjerujem da cu ja to napipkat s vremenom al eto ako ima kakvih smjernica,bujrum.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Cestitam :D

    Za pocetak, ugasi background aplikacije - narocito Skype, ugasi Xbox sync, smanji period mail sync-a, ugasi Nokia Music sync (glupost kao i Xbox sync), ugasi NFC... pa vidi onda koliko ce trajat. Ugasi i Wifi auto discovery. To je funkcija koja stalno trazi nove mreze.

    Meni je Skype izvuko bateriju strahovito brzo, istog dana je bio uninstal. Imaju neki battery drain problem, Skype valjda ostane da radi cak i kad je ugasen kao background aplikacija. Mislim da ima opcija prilikom installa da li da non-stop radi, nisam je poslije nasao kao opciju.

    Meni sad baterija drzi 3-4 dana uz lagano do srednje koristenje.
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Neke aplikacije unistise bateriju. Recimo ako koristim youtube preko Youtube aplikacije, ode za par sati baterija, a ako idem preko browsera, mogu i citav dan slusati. Meni je na pocetku baterija strasno kratko trajala, a sad i sa svim popaljenim (wifi uvijek upaljen, i pod lockscreenom, gmail svakih sat vremena provjerava, lociranje ukljuceno, xbox itd) moze izgurati dan. Mislim da se baterija poboljsa nakon par sedmica koristenja, i ako to ne bi trebao biti slucaj, navodno se ove nove baterije ne formiraju kao one stare.