Windows Mobile - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Dog_Father, Feb 11, 2011.

  1. heroic

    heroic Komšija

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Ja sam dobio dva update za Viber nedavno, stavio mi neku sliku u bg nije vise crno...bezveze...a jos jedna nuspojava update-a da sad cesto izbacuje nekakve exceptione, errore...

    Cudno im rade notifikacije, npr za Skype mi dolaze, ali kasne...za Viber je lutrija da primis poziv...poruke (Skype, Viber...itd) isto tako puno sporije idu nego na Androidu.

    (generalno Skype ima problema i na PC-u sa porukama, ne mislim samo kod mene)
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    RAdi kod mene viber ko sat,jedino mora biti odobren da radi kao background task.Smjesno je da ako sam imao propusten poziv dok sam bio van dometa wi-fi kad se ponovo konektujem taj mi propusteni poziv zazvoni kao da me trenutno zove i ja kad se javim samo pukne veza. A Skajp sam podesio tako da mi uopste ne daje notifikacije za nove poruke jer tako mi dosta trosi bateriju. Inace sam zadovoljas skajpom kao kvalitetom poziva zvuka i slike. Jedino sto kad dobijam poziv kasni 10ak sekundi da zazvoni u odnosu na PC na kojem imam isti acc kao i na telefonu.
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Ev sad sam probao Lumiu 1020, šta reći, koju posluku porati... fotoaparat ujeda, dođe i dodatak sa baterijom za slikanje, jezovito dobar.

    Jedini nedostatak phone 8 :)

    Ko uzme obavezno nokia pro cam instalirati.
     
  4. senad_986

    senad_986 Komšija

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Ugasen mi je battery saver i viber je u backgroundu i opet ne mogu normalno primiti poziv kad je telefon zakljucan, vec samo ako je direktno viber otvoren. Valjda poprave u dogledno vrijeme.
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Ja nemam problem sa viberom, radi bez problema, a zenina 620 bas kao kod tebe, samo ako je otvoren... Sinoc sam izbrisao snimio ponovo i kao radio je jedno vrijeme, pa opet zezao i onda opet proradio e sad dokle je ne znam...
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Ne znam da li na wp imaju notifikacije ali na iphonu moraju biti ukljucene notifikacije za viber da bi radio iz stand by-a i mora uvijek biti pokrenut u pozadini.
     
  7. heroic

    heroic Komšija

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Ma ima sve, ali malo sta radi kako treba :D Ok je sto se WP-a tice (ja mislim), ali aplikacije su uglavnom dosta onako labave, cak i IE mi ponekad pravi probleme. :mrgreen:
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema


    Danas sam bas probao taj telefon dosao u telecom (u tuzli u baroku).
    Izgleda solidno, samo sto kad mu taj plasticni dodatak dodas za slikanje izgledao kao neki samsung jeftini foto aparat.
    al to je moje misljenje.
    Citao sam i recenzije.. Baterija traje 12 sat max ako je na wifi tih 12 sati, sa cca max 1-2 konstantnog rada :)
     
  9. anel007

    anel007 Komšija

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    od wp notifikacija jedino mi uredno rade one za pozive i poruke, na sve ostale se nesto i ne mogu osloniti :mrgreen:

    zna li neko iz kojeg razloga fb notifikacije kasne po nekoliko sati iako je u aplikaciji podeseno da ih prikazuje a koliko vidim ne moze se fb dodati da radi u pozadini :?
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Ne vidim razlog zasto bi baterija trajala manje nego na lumia 920,izuzev naravno ako je rijec o trajanju baterije koristeci samo kameru. Cak i 1020 ima amoled ekran koji bi trebao da trosi nesto manje. Dosta recenzija po netu ljudi naprave isti dan kad su se sureli sa telefonom pa iznose neipravne podatke jer ne znaju se sa uredjajem. I ja sam svojoj L920 sprzio bateriju prvi dan za 8-10 sati a sad dok sam malo skuzio kako se sta nastima ta ista 920ka sa non stop ukljucenim wifi i viberom u pozadini izgura dva dana sa umjerenim koristenjem a a opet moze citav dan kad je heavy load u pitanju.
     
  11. heroic

    heroic Komšija

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Fb sam morao obrisati koliko je beskoristan, notifikacije kasne satima, aplikacija je nazadnija od mobilne verzije fb u browseru (poruke moras rucno refresh, na browseru automatski).
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Ja sam na FB uvijek offline sto se tice chata tako da mi notifikacije te vrste nisu ni bitne a ostale stvari su mi sasvim OK u integrisanom djelu "people" i "me".FB u browseru je los po pitanju scrollanja jer nekako zapinje i skroz je tesko navigirati. FB u UC browseru je nekako laksi za upotrebu.

    Definitivno treba neka nova "pismena" aplikacija za FB.
     
  13. heroic

    heroic Komšija

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Mene nervira ono sto moram "povuci" da mi refresh razgovor, dok na browseru se samo refresha, tj ne moram ja nista, samo kucam. Sad samo koristim browser.
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Ja bih dao cenera za chrome ili doplhin browser. Ovaj IE je katastrofa.
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Sve zavisi odakle dolazis, :D meni poslije symbiana na n808 i onog njenog browsera ovaj IE dodje kao da sam na desktopu :)

    Ima neki chrome na store cini mi se.
     
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Ma s Androida, tamo je dobar izbor.
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Tu i jest fazon,kad jednom za WP bude sve sto ima za android i bude radilo kao na androidu tada ce i WP za steka i zapinje.Ova fluidnost sistema i jest vazana za njegovu siromasnost/ogranicenost.
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    UC je deset puta bolji :)
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Na Androidu je Chrome zesce smece :D
     
  20. senad_986

    senad_986 Komšija

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Kod mene je 920. FB aplikacija je katastrofa - notifikacije i poruke najcesce ne dolaze ili mnogo kasne. Vjerujem da ce se ove djecije bolesti vremenom ispraviti. Inace je 920 odlican telefon, nije mi zao sto sam ga kupio, a pogotovo uzimajuci u obzir cijenu. Dobar hardware, besprijekorna fluidnost, robusno kuciste, fenomenalna kamera (pogotovo nakon posljednjih updatea). Android ima vise mogucnosti, ali za moje potrebe WP8 je sasvim dovoljan. Presao sam s S3 i nisam pozalio sekunde, samo, eto, sto me Viber zeza i nema Flipboarda za WP8, Instagram je tu, a cesto zna biti akcija, pa placene aplikacije budu besplatne - nedavno sam sve Angry Birds verzije skinuo besplatno. Najveca prednost u odnosu na S3 je fluidnost, kamera, mogu reci i bolji display i, naravno, kvalitet izrade - nikakve maske ni zastitne folije nisam stavio i telefon je isti kao i kad sam ga kupio (tri mjeseca ima), dok sam s S3 strahovao i pored silikonske maske i folije.