windows server 2008 kao workstation

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Zeleni, Apr 30, 2008.

  1. Moncho

    Moncho Komšija

    definitivno ima istine u svemu ovome... Ali naravno prava istina se moze saznati tek nakon nekoliko dana koristnja. Sve radi ko doxa sve za sada, ono sto me navishe interesovalo je IGRE, i rade, barem rade Activision CoD naslovi. Aero sucelje radi ko doxa, naravno uz odgovarajuci hardware. Mogao bi se zakleti da nema pada framerate u cod4...
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Evo ja danas dobio ovaj Hero Hack Pack, nisam jos probao.. Narucio sam 5.5. stiglo danas, znaci 23 dana.. a kad su mi poslali mail pisalo je 4-6 sedmica.. pravo su ekspeditivni.. :D
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Stiglo danas i meni, s tim sto sam ja narucio prije 10 dana. Nevjerojatno koliko je brzo doslo... :D

    BTW M$ papir smrdi do bola. :mrgreen:
     
  4. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Nazalost link vise ne radi za Partner resource DVD, a to mi je stiglo za nevjerovatna 3 dana. :mrgreen:
     
  5. igor.g

    igor.g Komšija

    Ma drama, smrdi na plastelin
    Nije toliko smrdio xp sp2(skoro nikako) kada sam narucivao prije 2 god, koliko ovaj hero pack (doslo neki dan , a narucio prije 4sedmice)
    Ali oprastam jer dodje server 2k8 u 32 i 64 bita , i 3 verzije
    Sun Solaris developer edition sam narucio prije 4sedmice i jos nije dosao ,a pisalo da treba kroz sedam dana :lol:
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Heh stvarno smrdi.. mora smrdit kad je od Microsoft-a :)

    Ista situacija i kod mene, ili nece doci ili se negdje zaglavilo :D
     
  7. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Ja sam solaris narucio 4.3. a dobio 22.3. :mrgreen:
     
  8. burner

    burner Aktivista

    Dajte se manite šuplje... :)
    Je li neko konačno probao ovo?
     
  9. Moncho

    Moncho Komšija

    ako mislis na 2k8, ja ga vozim vec neko vrijeme i mogu ti reci da radi ko doxa, doduse trosi barem duplo vishe RAM u idlu od XP, igre rade ko flak, sto ne mogu reci da su mi radile na Visti...Naravno mnogo stvari u pocetku moras sebi podesiti, ovu Aero themu moras nakando instalirati kao service ili sta vec...
     
  10. igor.g

    igor.g Komšija

    ima puna verzija aero u opcijama 2k8, cak moze i sidebars 8)
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Prva stvar koja mi se kod servera dopala je klasicni look. Kakav crni aero. :D
     
  12. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Probo sam ga i ja, al nakratko, stigo Ubuntu 8.04. Firewall i sigurnosne postavke su beton, vjervatno je tako kod svih servera, nisam neki drugi probo. Shutdown trazi obrazlozenje zbog cega se gasi racunar. :mrgreen:
     
  13. igor.g

    igor.g Komšija


    Evo dosao solaris 2008.05 :lol:
    Ja u radnju krenuo, kad u sanducicu stoji 8)
     
  14. Irfan31337

    Irfan31337 Novi član

    da

    A smijesno je porediti Server2008 koji kosta od $ 990-1200 za Standard verziju pa do nekih $3000 za Enterprise, sa "pisljivom" Vistom.

    ma joj ppl stick with Xp ako vec volite MS
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ovih dana cu se izgleda prihvatiti ovog posla, pa samo da pitam da li se koriste isti driveri za Server 2008 kao i za Vistu, posto za ovaj prvi OS nisu navedeni na stranicama proizvodjaca hardvera. :?:
     
  16. igor.g

    igor.g Komšija

    kod mene su radili driveri od viste , kao i kod monche
     
  17. Moncho

    Moncho Komšija

    u biti 90 % aplikacija 'misli' da radi sa Vistom, recimo novi 3D mark uredno instalira se i prijavi da radi sa Vistom... :lol:
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam ga u virtualnu instalirao kao vistu, jer nema jos uvijek podrske za server 2008.
     
  19. Moncho

    Moncho Komšija

    skini sp1 za Virtual PC, ja mislim da je dodana podrska za 2k8.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    VMware vrtim...