Wolfenstein

Discussion in 'Igre i konzole' started by sgtPepper, Jul 13, 2008.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jok. Tech 1 engine nije ovo dopustao. Btw, kakvi shaderi u '98 godini i periodu DirectX 5.2/Glidea? Tech 2 je najmanje 6-7 mjeseci bio "the" stvar u svijetu igara, a ne mjesec dana. Otkud to?
    Slabo nesto poznavanje ove materije... :roll:
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Koliko se sjecam , shaderi (Dx 8 ) prvi put koristeni u Morrowindu, Giants & Sacrificeu.
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    dosao sam do dijela, kad moram na nekom krovu ubiti onu buba-kraljicu (kad pogine Caroline). pucam u nju pola sata, nish joj :(
     
  4. RaP

    RaP Komšija

    postojali su z-buffer ( prija shadera ) ili tako nesto primjenjvvani u Unreal engineu i Quake 3 ( kada se metal presijava i nake refleksije ) su prvi pokusaji shadera i tzv efekata a dx 8 je uveo prve " prave" shadere

    Edit:
    Unreal engine se vuko sve do DX7 i DX8a
    Deusex
    Hitmen
    Rune
    Tactical ops
    Samo neke igre koje su mi pale na pamet a koje su izasle na Unreal engineu
     
  5. RaP

    RaP Komšija

    Pogledaj kada je Unreal izaso i kada je izasao Quake 2 ( par mjeseci je Q2 ranije izasao ) sjecam se kada je izasao Quake II i naslova all haill to the king a onda kad je izasao Unreal King is dead all haill the king Unreal. A da neznam materiju radio sam na tech 2 i tech 3 engineu profesionalano naved mi i jednu igru koja je izasla na Quake II enginu a da nije znatno modificran i nijedana nevalja sem Soldier of Fortune 1 ( hm ko bi reko da ce jedino on valajt od svih nastavaka )

    intro Unreal Return to Nali-Pa lako se vidi efekat vode naravno rendan u samom engineu a ne kao u Q2 napravljen u 3ds-maxu i prikazan kao fimic.


    Quake II


    Doom II rom over room

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=H7ASkM92vis&feature=PlayList&p=2F4A7563CE1E3D09&playnext=1&playnext_from=PL&index=2[/youtube]
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  6. Esh

    Esh HWB

    Bolje bi bilo da se otvori nova tema, FPS nostalgija, pa da pricamo o ovim stvarima, kako su se pojedini bossovi sredjivali, prolazili nivoi, sanjalo o Voodoo 2 itd :)
     
  7. RaP

    RaP Komšija

    Heh valjalo bi samo kazem poentu i nis vise a o Voodoo 2 sam bio spreman orobit i kaku staru babu ali eto kao i sto bi sa Quake II engineom pregazila ga TnT2 ( smrc prva kupljena grafa, jos u zivotu :)
    Aj ko ce otvorit temu :)
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Steta, da je igra dobila na hypeu, mogli su prodati vise od Maddena 10, buduci da se ni to ne prodaje :D

     
  9. RaP

    RaP Komšija

    Hm zar je toliko losa jos je nisam instaliro ali vjerovatno se stari sistem gradnje levela neisplati ( 4 zida par hodnika i to je to ) vjerovatno ljudi poslje crysisa,farcrya i fallouta nece vise nesto tako....
     
  10. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Uposte nije lose koliko su ljudi popljuvali . Ima i otvorenih i zavorenih nivoa . Sve postalo razmazeno pa popljuju igru posle 10 minuta igranja ;)
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    slazem se s ColdFire-om. dosao sam do zadnje mape, i treba ubit onog na onoj platformi. kad bolje skontam, igra mi je ispala jako zanimljivom, i dosta brzo sam je presao. ima nekih malih nedostataka, ali nish strasno. ja zadovoljan :)
     
  12. extibo

    extibo Komšija

    Kada uporedis sa nekoliko novijih fpsova, mkay je. Medjutim, kada ovog Wolfa uporedis sa EFCW, phaila samo tako. ;)
     
  13. RaP

    RaP Komšija

    Evo doso sam kada moram upucat onok djinovskog mrava ( kraljicu ) i do sada barem po meni igra je extra pravo ili sam ja zapeo u "oldschool" fazonu.
    Engine standardno Doom 3 i jos je uvjek u snazi mape po meni dobro napravljene nema bugova i daje onaj " Wolf feeling " neprijatelji su prva klasa kao sto je i ocekivat od ID-ea strasno zamisljeni i jos bolje modelirani a animacije su stvarno dobre.
    Ima par zanimljivih efekata ( hah najbolje mi je kad upucas onoga sto na ramenima i na vratu ima kao cilindre i kad se krene raspadat pa eksplodira to i kad upucam tikvu ) :).
    Tako kao sto rece ColdFire ljudi razmazeni postali i neznaju sta hoce.Kad bi samo znali koliko je truda ulozeno na one mape ( usput najbolja mi je kad se udje kao u onu podzemnu bazu stvarno je vrhunski napravljena ).
    Prosle sedmice sam preso farcry 2 i na penale sam preso stvarno postane dosadan tako da slobodno mogu reci da je Wolf barem po meni bolji :) ( farcry 1 beton usput ) tako da je Wolf cisti dokaz da se nemoraju praviti ogromne mape i nake pustinje da bude igra zanimljiva.
    Na kraju igra letu na hd3870 512 MB,hd3850 256MB ide i na 2600pro 256MB ali na medium detaljima, jos jedna pogodnost za one koji nemaju bas neki jak GPU.
     
  14. jeretik

    jeretik Komšija

    Slazem se, predobra igra, ne znam kako je neko moze ne volit (evo i ja je probo konacno)

    [​IMG][​IMG]



    Dobri stanovi:

    [​IMG]
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa sta sam ja pricao :p :p svidjela mi se igra pravo. dosao sam do zadnjeg nivoa, ali ga jos nisam presao. sto se tice atmosfere i objekata, pogotovo onih laboratorija, dosta me podsjeca na HL2 i nastavke.....
     
  16. RaP

    RaP Komšija

    Ma sto rece ColdFire ljudi razmazeni ili jos bolje bezobrazni samo kakav je MP kod Wolfa stari Wolf je imo prosjecan DM barem se meni nako svidjo bio je brz dosta :) ZAo mi sto neufati onu bazu screen shot ali sam anso jednu na netu ova mapa mi je beton skroz
    [​IMG]

    a ovaj lik mi je najbolji u igri ( do sad )
    [​IMG]
     
  17. jeretik

    jeretik Komšija

    Pošto sam trenutno jako zainteresovan za Wolfenstein, osjecam potrebu da ispravim jedan od mnogobrojnih Damirovih papanluka:

    http://www.bug.hr/master/vijesti/wolfen ... 98608.aspx

    Igra je dakle u pet dana prodaje prodata u preko 106.000 primjeraka (17.000 za PC i ostatak za konzole) tako da je podatak u gore navedenoj vijesti nepotpun, kao i sama vijest. A do sada je koliko znam prodato preko 300.000 primjeraka. Čisto da se zna
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Pa dobro, vijest nije potpuna, mozda je autor razmisljao o PC platformi dok je pisao :) Ipak, cinjenica je da su ocekivali znatno bolje prodajne rezultate.
     
  19. RaP

    RaP Komšija

    Evo igra prekucana kad se podvuce crta stvarno je extra samo je malo kratka inace prekuco sam je na hard :)
     
  20. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ja je prekucavam na easy sa cheatovima i bijem sve sa maljevima u glavu. Nevjerovatno je dosadno trcanje od midtown easta do midtown westa i uvijek isto spawnanje njemaca kada ih jednom pobijedte. Volite je koliko hoćete, ali igra je dosadna i glupa.