World of Warcraft

Discussion in 'Igre i konzole' started by Gandalf The White, Jan 29, 2005.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma


    Ma nisam ja vidio.. massive massive ..
     
  2. Esh

    Esh HWB

     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    Re: World of Warcraft: Cataclysm - Ponocna prodaja u Sarajev

    Zauzvrat su ponudili sedmicu dana kljuceve po 5€ te 10€ za lich kinga :)

    hahaha, a cuj "veselo" su objavili ,mwuahahahah, ko nebi bio veseo :)

    elem, 80sam lvl, sad cekam da skupim sta para da se uzme i cata :)

    imal koga na shadowsongu?
     
  4. comrade

    comrade Aktivista

    prvi put igram na blizz. serverima pa me zanima da li je normalno da mi latency bude 150-190 :/ obzirom da su serveri u eu:/
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Jeste, sasvim je igrivo i na 400.
     
  6. extibo

    extibo Komšija

    Meni je neigrivo na 150. Probaj napraviti novog chara na nekom drugom realmu, pa vidi je li ping ista bolji.
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Imam u guildu 4 lika koji igraju iz USA i konstanto su u narandzastom, bez problema raidaju. Kod mene inace do 280ms u gradovima, 150-180 instance. Na 400 se osjeti blago kasnjenje, nije ni meni bas za raida ali sve ostalo je sasvim moguce.

    Inace, normalan latency je negdje 150-250 i tako je vecini svijeta osim low populated servera sa hiljadu ljudi gdje se osjecas kao da igras single player igru :)

    Ne znam koju igru extibo igra ali je ovakav latency od kako je WoW-a i jedino kad imam 60-70 je poslije server restarta :D Usporedbe radi, u CS-u mi je 20-30.
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    400ms je dovoljno da kao hiler izgubis tenkove ili da kao tenk izgubis aggro, promasis pull i slicno. Sa tolikom latencijom samo dps moze igrati. I to slab dps.
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Raidove /facerollao na konstantnih 400-450ms, inace tank od TBC heroica i dugo vremena igrao na wireless netu, drugog nije ni bilo :) A ovo da je 150 neigrivo je rofl teski, na 80% servera ne mozes imat manji latency uopste. Da mi nije mrsko uradio bi video sa 400ms, cisto da se vidi to "kasnjenje".
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma ne trebas ti meni nikakav video raditi, igram i ja WoW dvije godine. Zbog 300+ ms sam promjenio ISP-a. Sa 150 se moze igrati, ali sa 400 se faila. Kod mene se za takve failove leti iz raida, a za ponavljanje iz guilda. Konstantnih 400ms na "teskim" scenama postaje 800ms ili sekunda.
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    A nista, laze me igra sve ove godine :D I jedno je imati konstantnih, stabilnih 400ms, a drugo kad varira izmedju 100 i 800 pa prikazuje neki average.
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Je li se to nesto povecalo u posljednjih par godina? Kad sam ja igrao, to je bilo u rangu do 150 ms.
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kako koji server. High i full serveri ne padaju ispod 150 ni u sabah, dok svaki ozbiljniji raider igra na low pop serverima bas zbog toga.
     
  14. BoLa

    BoLa Aktivista

  15. Esh

    Esh HWB

    To ti je opticka iluzija;)
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I meni se tako cini. Evo palo na 65 ali ja nikakve razlike ne primjetim.
     
  17. BoLa

    BoLa Aktivista

    Pa dobro nemojte ga onda koristiti ako je opticka iluzija ne?

    Meni su se odziv i performanse u raidu drasticno poboljsale nakon ovoga fixa(DPS konkretno).

    Probaj target dummy udarat sa 250 ping i 70
     
  18. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    ima i opcija lag tolerancija negdje u optionsima ali samo za iskusne, bar tako blizeard kaze ;)
     
  19. BoLa

    BoLa Aktivista

    Opcija se odnosi na ability queue system koji je impelemntiran u 4.0.1 patchu. Nema tu nista pretjerano korisno, samo ga stavis na vrijednost svog prosjecnog laga(ako je 150 stavi ga na 150). Ovo ne utjece na lag nikako vec samo na que system za abilitije.

    Helem nevazno ...
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    Hm, 150-260-350, ovisi kako kad, al pretezno je ispod 200ms, not bad, al nekako navikao sa ostalih igara da je 40-50-60-70 to-TO.

    Ko ce sada pocet negdje drugo.. na shadowsong sam dodushe ppopunjen poprilicno server.

    Nego pitanje, (danas sam 85 zvanicno lvl) malo usporuo zbog nenabavke cate, kad bi trebali raidovi pocet, nesto kontam, valjda se dovoljno svijeta na lvlalo, sad garant gearing krece, od hcova.. i sl, al jos nisam vidio ni jedan CATACLYSM raid :p