Xbox One

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, May 21, 2013.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nije valjda da te to iznenađuje? :) kad spade cijena bit će i više interesovanja, do tad je egzotika. Kod nas se lakše nade opravdanje za telefon od 1500 KM nego za to.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja sam bio na korak da ga kupim ali uz PC, PS4 i (ubrzo) Switch bi samo skupljao prašinu.
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Hehehe, znaci unikat sam.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  4. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Uspio si u životu.
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ne vidim smisao posta, ovo je cista zezancija.
    Konzolu sam dobio za 22 rodjendan, kupljena je na ataturk aerodromu, placena karticom, hoces racun da slikam, da ne bude da sam ukrao.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Sta ovo kazu crkavaju, je li opet Microsofta proganja X360 sudbina

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    @Aldiin post ti je bezveze. Nema potrebe tako nastupati prema kolegi.

    Sena čestitke, nek je sa srećom. Možda krajem godine i ja pazarim One X.
     
    aNaToMiC ! and Sena like this.
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Premala razlika izmedju Ps4 pro checkerboard i native 4K od X-a, jedva je vidis i na DF analizama, a kamol sa 3-4 metra na TVu. A ekskluzive za X nula bodova, ne isplati se.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Premala razlika je i izmedju milion proizvoda pa se prodaje kao ludo.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Na prste dvije ruke možeš nabrojati AAA naslove koji imaju 4k checkerboard na ps4 pro. Većina ih je na 1440p i to je to. Eventualno neki dobaci do 1800p checkerboard. Eno jučer sam stavio kako Overwatch ide na 1080p na pro a 4k na One X. Fortnite ista situacija. A igre nezahtjevne grafički. Pro na shadow of war ima 4k cinematics. Jednostavno je one X puno bolja konzola za 4k, ali sa stvarno osjetno razlikom. Mislim da je tu i do Sonya što malo ne stisne developere. First party naslovi na Pro nisu u 4K checkerboard.
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nisu jer konzola nije dovoljno jaka. Ako bi trazili da pogode 4k, morali bi spustiti detalje, a mislim da nas 90% trenutno 4k ne zanima. To od slijedece generacije.
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Živ bio govorimo o pro i one X konzolama koje se i kupuju za 4k i hdr. Pro nije dovoljno jak ni za 4k checkerboard. Koga 4k ne zanima ima obične konzole. Ne kontam svrhu tvog posta stvarno?
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja ne kontam sto je opste nastala ova rasprava?


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    Ima Enis One X par mjeseci, tako da nije nikakva ekskluziva.
     
    Sena likes this.
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Microsoft uposlenici se ne broje :D
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa ti govoris da trebaju developere natjerati da makar 1st party igre imaju pravi 4k. Ali onda bi morali zrtvovati detalje pa bi pro verzija izgledala losije od vanilla. Ili bi napravili da vanilla losije izgleda pa da mogu dici na native 4k na pro. Normalno da su vezane konzole, nisu to dvije generacije.
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pro je dobar za 1080p 60fps, ako igra podržava.
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Moj post nije imao nikakvu namjeru stvoriti ovo.
    Cista zezancija.
    Imam ja pravih problema, ovo je samo da sat vremena skrenem paznju.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    Sony prodaje televizije, tako da je njima u interesu 4K kakav god, u odnosu na 60fps 1080p. Zato nema 60fps igara dovoljno, i glavni razlog zašto se ne igram na konzoli.
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Hajde ponovo pročitaj moje postove pa vidi jesam li igdje rekao da trebaju natjerati za pravi 4k. Površno čitaš pa onda imamo šumove u komunikaciji. Sa pro nikad nisi siguran šta ćeš dobiti. Nekad dobiješ beznačajne nadogradnje, nekad osrednje a nekad kvalitetne. Obećavali su 4k checkerboard a to nemaju ni na svojim ekskluzivama. Nemaju čak ni 1800p checkerboard a kamo li native. Sam si rekao da te 4K ne interesuje pa ne znam onda što ih braniš?