Xbox One

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, May 21, 2013.

  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    Da li slucajno neko koristi Xbox360 kontrolere na Xbox One?
    Citam da su kvalitetnije uradjeni, a svakako bih htio uzeti jos jedan kontroler.
    Takodjer izgleda da mi je otisla lijeva “gljiva” tj lik u igri sam ide naprijed :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Stick drift je slucaj sa svim kontrolerima a ja sam dugo koristio x360 i presao na XBONE v3 ili koji li je vec (onaj sa bluethoothom i 3.5mm prikljuckom) i za klasu je bolji od x360. Dpad pogotovo.
     
    Reznor likes this.
  3. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Potpisujem, samo sto nikad nisu stavili kvalitetnu gumu na thumbstickove, i uzasno se brzo izlizu.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
    Reznor likes this.
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ako je analog problem meni je ovo na ps4 doduše dzojstiku pomoglo.



    Vec sam pisao liku da mi servisira al eto malo masiranja kao na klipu je itekako pomoglo :)

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Reznor likes this.
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    Hvala, probacu odraditi mu ovu terapiju masazom.
    Sto se kontrolera tice, vec je taj v3 s audio prikljuckom, nisam znao da je postojala i starija verzija, rekoh kontroler ko kontroler :D
    Kontroler je ocuvan sto se gume tice i fizickog izgleda, ali eto ode sve vremenom, svjestan sam toga.
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Našao na netu files za 3D print I na piku mi lik isprinta ove nosače za 20KM, sklonio konzolu iz dnevne sobe montirao djeci u sobu da me ne zajebavaju kad hoće da igraju :) [​IMG][​IMG]

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
     
    edgsi and zippoo like this.
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ovo kao u onim sobama iluzije kada je sve naopako

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Zid su djeca isprljala :) drugi dan nakon krečenja :) a na plafonu je AP za WiFi mesh...
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mene više podsjeća na zvučnik za razglas u školama.
     
    Reventon and Haker like this.
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Aruba AR12, enterprise pa je zato ovako fino dizajniran :)
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Mogao si ga vala okrenut za 90 stepeni i spustit malo, pa bi ti TV pokrio te crne kablove sto idu u Xbox ;)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Imas jako tolerantnu zenu.
     
    Reventon likes this.
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    :)

    Zar nisi mogao neku komodu dole pa u nju sve sakriti ili neku drvenu policu. Ovo ko da te huja ufatila i klinom zakovo :D
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nema mjesta za komodu, jebi ga, krevet na sprat, sa druge strane radi stol za školu... A i digao sam da ga ne diraju ni oni ni druga djeca kad im dođu. A sve im je u sobi privremeno, jer će ubrzo da jedno od njih dobije našu spavaću a žena i ja selimo u dnevnu.
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    [​IMG]


    Evo kako sam to ja riješio.U jednom trenutku se kablovi uopste nisu vidjeli al sam skoro skidao tv sa zida pa nisam lijepo slozio.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    NAILS and zippoo like this.
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Super kod tebe ovo fakat. Ali ja nemam ni utičnice gore :) produžni sam stavio iza tv, kao i eon, i power brick od AP-a, i mikrotik router :) iza je džumbus :)
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ma kablove je skoro pa nemoguce sakriti...i kod mene je dzumbus ali ja se pravim da to ne vidim :D
    Tek kada uslikam sobu,pa pogledam sliku,vidim kolijo silnih kablova visi na sve strane.
     
    Qler likes this.
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Koji wifi/BT gamepad uzeti za PC?
    Xbox, PS, ili neki treci? Ako moze preporuka, mogu i polovni za dijete je.

    Skroz sam ispao iz fazona, kod mene je sve tastatura i mis.
     
  19. Reznor

    Reznor Overclocker

    Valja li onaj Xbox Wireless Headset cemu, koristio bi se i za spajanje s telefonom, macbookom, callovi...kosta oko 200 KM


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  20. chenta

    chenta Aktivista

    Ja uzimam samo xbox/ps, siguran kvalitet ali obavezno da je pod garancijom barem godinu zbog stick 'drift' problema, meni se desilo na 2 gamepada nakon ne tako dugog perioda. Meni najbolji feeling u ruci je bio xbox one, ima najbolji build quality i tipke. Sada ih je manje dostupno i cijene su skocile. Trenutno koristim dualshock4 isto odlican gamepad. Sto se tice PS5 dualsense on ima adaptive triggers/haptic feedback ali na pc-u to radi samo pod kablom i u limitiranom broju igri. Osim toga gamepad nije bolji od ds4, neki se zale i na losiju ergonomiju mada to je subjektivno. Pazi na divljake dosta ih ne napise da je rijec o replici i prodaju pod original, oni se krecu oko 70-80km. Originalni ds4 i dualsense su oko 120km a xbox-ov je nesto skuplji.
     
    Reventon likes this.