Xbox Series X & Series S

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Dec 13, 2019.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa I ja bih kupio PS4 u ovoj generaciji. U sedmoj generaciji je Xbox bolje išao od plejke.
    Dobre igre, marketing i cijena može prodati svaku konzolu u ovoj je Microsoft stvarno imao odron ekskluzive, a brend je svakako na strani sonija, plus napravili dobru konzolu sa igrama, šta očekivati.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Dobro ti koji bi i odigrao neku ekskluzivu, nisi mjera za ovu fifa raju.
     
  3. Neso

    Neso Komšija

    E bas u tom periodu PS3, haman niko ziv nije imao xbox, makar tu kod nas. Dijete sam mahalac, rodio se u Sarajevu i odrastao. Bio sam tu do 2015. Ja sam upoznao mozda par ljudi sto su imali Xbox, a poznajem licno bruku raje, vjeruj...
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Onda kod nas po seoskim mahalama se furao Xbox :)


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    PS je brend popularan kao golf kod nas radi prijašnjih igraona. Nije bilo ni kečeva ni N64 vec plati marku i igraj pola sata. Sirotinja navikla na PS. Poslije šverceri dofurali PS2 pa trojku. Xbox nikad u zivotu u igraoni nisam vidio. Kao ni fifu.

    Trenutno mislim da je PS4 PRO bolja kupovina ali stvarno, sve u pet deka ako nisi fanboj neke ekskluzive. Ja cu mislim PS5 uzeti radi raje. Ali mi xbone gamepad vise odgovara. Od ekskluziva mi je jedino zanimljiv GT.
     
  6. Decerto

    Decerto Komšija

    Kupite obe konzole i opet vas izadje jeftinije neko neki mid tier gaming PC,to jest sub $1000, i zavrsite citavu pricu. Nisam konzolas niti sam ikad imao konzolu,ali kada bi kupovao isao bi na novi xbox cisto zbog kontrolera i sto je neko gore spomenuo onog passa koji platis 5 eura i igras sta hoces godinu dana. Da kupujem igre po 60$ je van svake pameti.
     
  7. Neso

    Neso Komšija

    Ma ebo konzole generalno, nista se to ne moze porediti sa gustom kao kada sjednes ispred jake masine. Ja nemam nista protiv XBox, kao jednog komada hardwarea. Cak naprotiv, ovu generaciju konzola su superiorniji tehnicki, a bice i sljedecu kako stoje stvari. U mom slucaju su neke ekskluzive razlog kupovine PSa. Ne kupujem nista shodno nekim simpatijama, vec ono gdje cu se najbolje uklopit sa svojim potrebama i ocekivanjima.
     
  8. igor.g

    igor.g Komšija

    120fps 1440p najvjerovatnije
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    I ja to pretpostavljam, ili će neku reconstruction foru koristiti.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    While existing games will automatically play better on the Xbox Series X, Microsoft is also doing some work to add HDR support and even improve some games from a 30fps locked framerate to 60fps, or 60fps to 120fps.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  11. Neso

    Neso Komšija

  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Dajte cijenu, i jedni i drugi, da znam koliko ću morat ženi pravdat :oops::D
     
  13. Neso

    Neso Komšija

    Reci joj da si kupio prociscivac zraka, ako budes isao na xbox. Budem vidio kako ce PS5 izgledat, pa pripremit spiku.
     
    Sena and Qler like this.
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Reći ću joj za Xbox da sam kupio tabure sa grijanjem, a za PlayStation će biti robot usisivač :D
     
    Neso likes this.
  15. Neso

    Neso Komšija

  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nije u junu nikakav event trebao biti, u julu je first party event, to su još davno rekli, prati li iko išta :D Juni je trebao biti neke informacije o servisima, hardveru i tako, ali s obzirom da ništa zvanično nisu najavili, ne zna se ni šta je sa tim.
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Inside Xbox Series X Optimized: Dirt 5




    Detaljnije na:
    https://news.xbox.com/en-us/2020/06/10/inside-xbox-series-x-optimized-dirt-5/


     
  18. Neso

    Neso Komšija

  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Danas u 5 po našem počinje pre-show, u 6 Main show. Main show live stream ide u 1080p/60fps a odmah nakon završetka bit će VoD 4k/60fps. Oko sat vremena je main show.



    [​IMG]
    [​IMG]
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Prezentacija nula. Ono sto kazu "i expected nothing and still got disappointed" :)

    Jedino me zanima Forza, al rekose da je early in development (ne znam sta je Turn 10 radio svo ovo vrijeme od Forze 7), tako da nista od kupovine XSXa ove godine.