Zaposlenje, posao, tražim posao - tema !

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Pionir, Apr 11, 2013.

  1. Mujka

    Mujka Komšija

    vi ste tako nesto pisali da je paypal uveo neki svoj kurs :D btw gledas od banke ne od cbbh ja gledam na unicredit i tako mi vecinom sracuna
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nema Paypal svoj kurs, on će ti prebaciti Available balans prvog u mjesecu (koliko imaš toliko će prebaciti), a pare će leći po važećem kursu banke - provizija - konverzija.
     
  3. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ma jasno, ali cilj je bio da je daleko 1.4 od 1.7 (volio bi da je 1.7 da me pogresno ne shvatis) :wink:
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nedavno ja na Intesa bankomatu i preračunato prema kursu banke imam 850KM u USD na Payoneer kartici.
    Ja isplata 800KM, kaže nedovoljno sredstava. Onda na 750KM kaže nedovoljno sredstava. Ukucam 700KM i prođe. Pogledam na izvod Payoneera nešto sitno ostalo USD na kartici.

    Dakle, nikad više Payoneer na domaći bankomat. Hem što te odere njihova provizija, hem provizija banke i konverzija.
    Još svaki neuspjeli pokušaj isplate 1-2$, svaka provjera stanja isto. Payoneer je dobar samo za online trošenje.

    Lijepi Paypal.
     
  5. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ja imam (mislim) IBAN racun za fizicka lica, ne sjecam se provizije, nisam jako dugo koristio.

    Imam i danas dan taj racun, karticu (obicnu papirnu u foliji :D ) i listu sa par brojeva potrebnih uplatiocu za uplatu.

    Nema ni marke naknade za ovo-ono (zaboravio sam sta), a ako imas vise love na tom racunu on djeluje kao stedni (ovako oko 3-4% godisnje)...pa raspitajte se da tako dobijate lovu i ostalo...

    Koje su prednosti korištenja IBAN-a u platnom prometu?
    -znatno niže naknade, jednostavnije poslovanje, brza obrada...
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Pa svaki za svaki tekući račun moguće je dobiti info u banci o IBAN i SWIFT kodovima za inostrane uplate. Pitaj pošiljaoca love koliko mu je isplativa IBAN/SWIFT uplata tebi.
    Ali kao što rekoh, Paypal uplate su daleko najbezbolnije. Pošiljaoc klikne "confirm reciept" i u roku odmah je lova na available balance, spremna za withdraw u banku.
     
  7. kio

    kio Komšija

    Moze li se desiti da Odesk izbrise moj akaunt ako je bio neaktivan pola godine, godinu :roll: Jer se pokusavam logirati ne ide, mozda sam ga davno i izbrisao :roll:
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ne znam, probaj kliknuti na link za zaboravljeni password.
     
  9. kio

    kio Komšija

    Yep, to i radim ali ne prolazi :D, pogledati cu malo bolje :smt006
     
  10. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ako se neko odluci praviti accounte na sve tri stranice - KONZISTENTNOST (isti nick na svima - pomaze kasnije u promociji).
     
  11. kio

    kio Komšija

    Ajm back to Odesk, nasao sam mail i pass do mene :roll:
    Ako su nekome potrebne powerpoint prezentacije, be free to contact me :smt003
     
  12. anel007

    anel007 Komšija

    a ti fakulteta i fit-a ako si za ovih nekoliko godina naucio praviti samo pp prezentacije :mrgreen: :mrgreen:
     
  13. kio

    kio Komšija

    Ooo rukfas :smt003, ja sam na drugom pomjesao si me mene i mostarce ccc :smt005 :smt003
     
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Cuj razumijem ja to, meni je trenutno kasno za gradnju takve karijere a i nemam vremena.
    Uostalom ja nisam informatičar, ja sam projektant za osnovnu granu privrede, proizvodnju i vađenje mineralnih sirovina. I ne bih želio da se miješam u tuđe poslove, nego želim samo da živim od svoje struke kao čovjek.
    Jer ekvivalent kolega Ivo.K u Njemačkoj kao pripravnik moje struke imao 2500 € a ja sam imao 70 € kao volonter/pripravnik. Spominjem ga, jer radili smo ležište za Njemačku firmu kod nas, kao koncesiju u kojoj on radi, isti obim posla, isti softwer pri provjektovanju, i on ima platu od 6000 €, što je normalno za evropski standard, a ja sisam palac da preživim mjesec dana sa platom koju iz mizernih razloga neću navesti.

    Čovjeku nije jasno kako mi ovdje uspijemo sa ovim cijenama da preživimo.
    A da ne govorim o Australiji gdje neko moje struke ima zaradu oko 200.000 AUD
     
  15. anel007

    anel007 Komšija

    upoznao sam vas sve onako djuture pa pomjesao, halali :mrgreen:
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Spominjes Kinu, ne znam odakle vam to da rade za 30-50 $, ali znam da je prosječna plata u kini 500 €, što je za njihovu zaposlenost odlično.
    Ako izuzmemo to da imaju po 10x jeftiniju struju, gas, hranu itd.
    Ova država je sranje, kao bračni par koji hoće da se razvede a ne zna kako.
    Ovdje samo političari profitiraju, oni rade poslove, upravljaju investicijama, bave se kriminalom itd i nikog ne boli kurac za običnim narodom, tj običnim radnicima. Ovo je sve samo ne demokratska država.
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Ako imas savjet oko zaposlenja - podijeli ga, a gas na Klix forum pa tamo iznosi stavove o politici i sl., ovaj forum nije za to.
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa naravno, savjet je bježat iz ove rupe od države.
     
  19. Pionir

    Pionir Overclocker

    Nasao sam karticu :D, pise devizna stednja (US AID placao, pa nije bilo ni bitno), ali i ovo sto govoris je odlicno.
     
  20. Piroman

    Piroman Komšija

    Niko tebi ne brani da se iseliš u kinu! :smt023