Zemljotres u Japanu

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Zeleni, Mar 11, 2011.

  1. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ih kad bi tako nas 5C napravili :)
     
  2. Juka

    Juka Komšija

    Begovi!!!
     
  3. sumeir

    sumeir Komšija

     
  4. JaLa

    JaLa Komšija

    ne mozes da vjerujes... Svaka im cast !
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ja sam cuo da su Japanci poslali pomoć koju su obećali BiH te Hrvatskoj i pored katastrofe koja ih je zadesila. Kada bih našao potvrdu tih informacija, valjalo bi. Ako je tako, stvarno im svaka čast :)
     
  6. Juka

    Juka Komšija

    Da bilo je sinoc na vijestima,nisam siguran jeli 700K eura ili 400K ali znam da su poslali!
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    btw. hvala Juka na potvrdi ;)
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma


    Ne radi se o istoj lokaciji. Pukotina je 500-tinjak metara niže. :smt005
     
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Meni je baš žao ovih Japanaca..
    Bili su neki brojevi za podršku i donaciju, odma sam nazvao..
    Ljudi su nama slali pomoc u toku rata te dosta pomoci poslije rata..
    To je baš jedan častan narod koji zaslužuje samo riječi hvale..
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Mislim da je poprilicno glupo organizovati bilo kakvu novcanu donaciju za jednu od najbogatijih zemalja na svijetu, ali eto radi simbolike ok. Ono sto im je trenutno najbitnije, koliko sam upratio po vijestima, je doprema dizel goriva za kamione koji pumpaju morsku vodu za hladjenje reaktora, a tu najvise mogu pomoci amerikanci i rusi.
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kako smiju letjet helikopterima iznad reaktora i izbacivat vodu, znamo svi šta se dešavalo u Černobilu.
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ko je god ostao u Černobilu da spašava situaciju umro je u naredne 3 sedmice, niko nije duže poživio.
     
  13. sumeir

    sumeir Komšija

    Ovo oko reaktora je nekako šareno skroz, skroz slabo dotiču informacije, da Bog da, da nije bilo kakvog većeg zijana pa neće da kažu.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa to govori koliko je beznadezna situacija, jedna od posljednijh opcija vjerovatno. A maloprije rekose na vijestima da su jezgre u 2 reaktora gotovo skroz ogoljene.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kud ces gore od ovog
    "U reaktoru Fokushima 1 eskalira situacija u kojem se tope 3 jezgre. Jezgra se počela topiti što dokazuje curenje joda i cezija. Isti slučaj se desio u drugom i u trećem reaktoru. Vlada je u međuvremenu priznala da je došlo do topljenja jezgre."
     
  16. Ninja

    Ninja Komšija

    U japanskoj kulturi je najveća čast umrijeti žrtvujući se za zajednicu.
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Davno je prošlo vrijeme kamikaza :)
     
  18. Ninja

    Ninja Komšija

    Upravo zbog takve kulture je bilo i moguće imati kamikaze.
     
  19. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ne tope se reaktori, nego bazeni u kojima se ostavljaju i skoristeni radioaktivni stapovi nemaju vode koja ih hladi i stiti okolinu od radijacije.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Cuj sad tope se bazeni!? :D Niko nije rekao da se tope reaktori vec jezgre u reaktorima.