Auto do 5000km

Discussion in 'Generalna diskusija' started by kvaju, Jun 18, 2013.

  1. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Iako se najvise spominje Peugeot taj problem imaju sva novija dizel auta, pa cak i VW grupacija, samo se kod njih drugacije zove a i vise se krije jer sramota je da ti Passat slabo ide jer mu se zaprljao DPF filter. Tako da ni allmighty VW nije postedjen ovog nedostatka koji je naveden.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja samo znam da mrzim TDI. :D
     
  3. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa eto dao sam ti cijene i auta starih cca 5 godina. Passat nov kosta vise 7.000 KM a razlika u cijeni polovnjaka je 500 KM.
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma


    Hamo ja ne govorim o problemima, mjenjača, turibina, plivajućih zamajaca i ostalih sranja. To su boljke svih vozila. I to zavisi od vozača. Ti možeš dati premium vozilo debilu, on će sjebati kvačila, turbinu i sve ostalo.

    Al kad čujem crkla elektronika, i vidim auto od 10 godina sa tankim limom na koje izbija korozija, to je već problem. Ali eto nećemo o tome.

    Gdje si nasao cijene polovnjaka
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Taj DPF filter je u auspuhu ako se nevaram i moze se ocistiti ako imas dobrog majstora, a servis ce ga rado naplatiti milju. Znam za VW dizne da su zezale na 2.0 dizelima, kao i senzor protoka zraka da je boljka i na golfovima IV, mada ja nisam imao taj problem. Uglavnom sve se svodi na to da se od sporije, gradske voznje zaprljaju te stvari, pogotovo sa nasim gorivom koje je najlosijeg kvaliteta, nemamo autoputa pa da ga procepis i onda se te stvari desavaju. Nije problem ni sto se desi, problem je koliko kosta da se to rijesi. Dodje u BIH auto sa 150-200k kilometara i radilo uredno, onda pocnu kvarovi na nasim putevima, auto se rasklima ko babin zub i pocne da stenje od lose gorive :)

    Zato ce se kod nas dvojka na lozu voziti jos 50 godina. Kazu da na tom autu najprije crkne vlasnik :smt003
     
  6. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ma sve je u nasim glavama, sad vec ti je vec OK prica, ali onaj post me povukao da ti kazem koju jer si bio iskljuciv. Navozao se ja raznih auta, od mog licnog Passata s kojim sam pregazio 70k, do sluzbenog Sharana, Audi Q7 i polovan i nov iz salona sam izvukao, do testnog Passata i audija A4, pa preko Xantie, Picasa i ostalo.

    Ne sporim uopste da su neka VW auta dobrog kvaliteta, ali da su superiorna ne dam pardona nikome ko to izgovori. Za moj novac i zadovoljstvo meni Citroen najvise pruza, vozim razne vec 5 godina i znam da se udobnije vozim, cak sta vise uzivam u voznji, a odrzavanje mi je jeftinije nego dok sam vozao VW grupaciju. Naravno nisu svi srece kao ja pa plate cijenu neodrzavanog auta ali to je macak u vreci sa polovnjacima.
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja mondea platio 9700 jaran passata 15000 KM, ista godina, on skrsio kos milju na hudiny alarm i blokadu, ja nisam nista... Ko je bolje prosao? Za 5 godina ja cu prodati forda recimo za 5000KM a on passata za 9000KM i ko je vise izgubio? Jos moj ford ima vise opreme...
     
  8. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa na PIK-u, napisao sam. I isao sam namjerno sa najnizim cijenama jer su one najblize realnosti.
     
  9. nFare

    nFare Komšija

    Treba napraviti roflmao sekciju za temu o autima i tamo strpati Taletovu argumentaciju :lol:
     
  10. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Sad vozim 307 karavana. Za razliku od Opl Astre H udobniji je dosta. Doduše Astra je sva bila OPC sem motora, dakle i ovjes joj je bio sport
     
  11. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Et ja uzeo passata i poslje 2 mj mi rikne mjenjac :)

    Ni o udobnosti ne mozes raspravljati, jer ljudi imaju razlicitu viziju sta je to.

    Meni je sjediste sve. Ako mi sjediste nije komotno, ja auto necu ni kupiti.

    Ako ces se vozati na citroenovoj hidraulici, moras biti spreman na cinjenicu da je relativno komplikovan sistem i pazit ga kao takvog.
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nije svako auto za svako podnevlje,evo radim u Libiji vec 4 godine i nagledao sam se crknutih evropskih auta dole,eto nas super hvaljeni i voljeni VW u africi je nula,posebno passat 6,crknutih motora i mjenjaca ne mozes nabrojat. Pored Toyote koja je inace dobra i koja im je br1 Hyndai i Kia su se pokazali kao neunistivi,a dok kod nas situacija kod nas drugacija.
     
  13. Almir

    Almir Komšija

    Svako svoje hvali Ja ima g5 Nov kupljen u bih presao 100hilj ni jedan prob, sve 5, a citao Sam svasta o njima, sad mijenjam za vece tj pasata 8 tj ostajem u vw :) I btw otkud vam da je tsi 1.4 50 milja jest ali highline,
     
  14. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Ljudi ne dirajte u vw :D kao da u oko dirnes vw vlasnika, mada ni meni nije jasno da se u danasnje vrijeme pored interneta i svega jos ljudi kunu u vw, mada su to vecinom vlasnici koji nisu nikad ni sjeli u drugu marku, prvi je bio golf 2 i nastavilo se dalje.

    Citam i ovo o mercedesu, udobnost, udoban jest, ali ima i udobniji auta, a da ne kazem da ima brdo konkurencije koja je udobna u 5 grama, mada je i dalje citroen klasa iznad mercedesa po udobnosti, evo recimo c6 je u rangu S klase a udobnija je.

    vw je oduvijek bio prost auto za moj pojam, uvijek se placalo previse za nista. A najaca izreka vw raje je, ma sta ce ti to, puno elektronike, kao da jos zivimo u kamenom dobu pa su nam zanimljive kurble na prozorima, a da o el. sjedistima i ostaloj opremi ne pricam.
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Nemaš ti šta poredit mercedes sa citroenom.
    C klasa iz 2001 godine košta 10k.
    Dok C4 iz 2008 košta istu cijenu. Nije to džaba
    Što se tiče udobnosti, pogledaj malo liste
    http://www.consumerreports.org/cro/2012 ... /index.htm
     
  16. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Mislim da udobnost nije to sto je odredilo cijenu tih vozila. Isto da kazem da je lambo udobnije auto jer kosta 3x vise od mercedesa. A ima ona izreka, dok ima ovaca bit ce i vune, dok ima ljudi koji ce placat ovi drugi mogu lupat cijene, ovo se najvise odnosi na vw koji nudi najmanje za najvise para.
     
  17. nFare

    nFare Komšija

  18. Neraa

    Neraa Aktivista

    c4 u usporedbi sa c klasom? :roll: :roll: ako ćeš tom logikom A i B klasa mercedesa su u tom cjenovnom rangu kao i c4
    nisam pretjerano favorit niti jedne nabrojane marke, vozim seat toledo 2003/4 godište ali uspoređuješ dvije potpuno različite stvari Tale...
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Francuska auta su poznata da kaliraju sa cijenom, za par godina nova auta izgube polovinu vrijednosti, npr. C5 koji je kostao 30k KM 2013 god. sada je 17k KM. Tako je zadnjih deset godina kako ja pratim auta. To je dobro za kupce jer dobiju relativno novo auto koje je redovno odrzavano u servisu i sa malom kilometrazom za odlicnu cijenu. Ti sto ce te kasnije oderati na rezervnim dijelovima je druga stvar :)
     
  20. nFare

    nFare Komšija

    Citroen C5 2013 17 000, gdje si to vidio ? Polovinu cijene izgubi svaka marka, BMW 5 tri godine stara prepolovi cijenu, na duže staze istina drže nešto bolje.