Auto do 5000km

Discussion in 'Generalna diskusija' started by kvaju, Jun 18, 2013.

  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa i nije bas tako. Zavisi to i od klase auta, mjesta gdje zivis itd. Mozda se ne isplati u klasi malih gdje usporedjujes motore po litar i po zapremine, ali na 2 litra i vise se itekako isplati.
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    Nije to od voznje. Auto je uvezen iz DE i vlasnik ga je garazirao duze vrijeme, jer ili nije mogao da proda ili ga nije jos bio oglasio.
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne moze se turbina zaprljati od lezanja, ali mogu doci drugi problemi.
     
  4. kvaju

    kvaju Komšija

    Uzeo sam Ford Focus 1.8 tddi, 2003, 90hp, za 5500km.

    Registriran do 07/2015
    Nove 4 zimske, i dobre ljetne gume
    Nov akomulator
    Servisi odradjeni svi na njemu, jedino sam ja jos mjenjao set kvacila i par sitnica tako da me je oko 6000km sve izislo.

    Zasad zadovoljan pravo :)

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Drug moj, za 6000 KM mogao si uzeti dobru Octaviu TDI, limuzina u odnosu na forda.
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Mogao je uzet karavana jedino sa 300-400k na satu, stariju koju godinu :D
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Mogao je uzeto Peugeota 307 benzica, ugradit plin i vozit se 2xudobnije i prelazit 10km gradske za marku
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    307 uopste nema onu francusku udobnost,mislim dobar je to auto al nema francusku dushu.
     
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Nisi ti onda u toku sa cijenama. Komsija uzeo 2002 godiste 160k na satu, nije karavan . Kupljena u BiH i odražavana u servisu iz kojega je i kupio vozilo iz doplatne zamjene. 6200 KM
    Meni taj ford realno vrijedi 4500 KM
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Pa hajd ako nisam u toku, nadji jednu octaviju 2003+, dizel, da nije karavan, da nije presla 300k+ na piku za 6k :D

    A tih 160k na satu 2002 godiste okaci macku o rep :D
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Gdje je bolan limuzina? U odnosu na Focusa kao u fijakeru da se vozas koliko je tvrdja i neudobnija. I vjeruj mi da ima puno manje prostora unutra od njega. Jedino ima veci gepek. Plus, sa Focusom imas i jeftino odrzavanje (pogotovo ovaj Tddi motor) i nemas brigu hoces li ga naci ujutro na parkingu. Octaviu ne bih popisao da gori pored ovog Focusa.

    Jedino bi ja uzeo ili 1.6 benzin ili 1.8 tdci motor, jer mi se ovaj tddi ne svijda zbog velike turbo rupe, i relativno je slab...
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Što se forda tice, za te pare ide fiesta.. 2003 god, tako da je dobro ubo. Kolega mi ima samo karavan ali ga je platio oko 6 milja.. super kola samo ne znam kakav je na servisu.
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja znam sigurno da je jeftiniji od golfa 4... ljudi prave bauk od svih auta koja nisu vw... a kad dodje neko da kupi dijelove za veliki servis za golfa 5 a vozao dvicinu deset godina, da vidis kako se fataju za glavu :) pa kaze za golfa! Kum mi radi u motorexu i bio sam svjedok tako par scena, bas to za veliki servis. Kad mu rekose cifru frajer pobijelio. Kaze kako toliko za golfa. On konta dvica i petica isto kostaju za odrzavati...
     
  14. anel007

    anel007 Komšija

    ma kod nas se fau ve kuje u zvijezde ko da su izmslili auta :evil:

    ovaj focus je super autic za pare za koje ga je dobio, malkice je poruzan unutra ali opet to je sve subjektivno, i sigurno mu ni jedno vw auto njegove klase i generacije prismrditi ne moze
     
  15. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Stvarno, tata kupio golfa IV full oprema, kraj 2003 i ko da sjedis na minderu a ne na sjedistu.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    A Oktavija kec je jos tvrdja. I dvica je tvrda, udobniji meni moj Fiat Punto dvica.
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma Octavia, pogotovo prva, je klasicni nasljednik G2. Tvrdo auto, neudobno, koje jeste robusno, ali placas u bubrezima...
     
  18. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    U zadnje vrijeme sam vozikao dosta raznih auta. Doslovno Konjic služi da se vozači koji idu za Mostar parkiraju izađu iz:
    golfa, škode, seat-a umiju, sjednu na one krive stolice kod Gojka-Maksumića i isprave kičmu i nastave put.

    307, Clio su bez obzira na cjenovni rang i klasu opet za 40% udobniji od gore navedenih sanduka.
     
  19. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ma vala meni Clio nije udoban sekunde, isto ko da se ne vozis autom. Dok Peugeot 407 me odusevio, nisam vjerovao kako je udoban i prostran.
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nisi se ti vozao u C5 :) da vidis tu udobnosti :D