Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kad radi regeneraciju tad ne da dize obrtaje nego ubrizgava visak nafte na izduvnom taktu koja.se pali kad dodje u dpf i time ga cisti. To blago povecanje obrtaja na leru je samo da mu bude lakse.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa jbg dino, ne bi trbalo da je aktivna regenarcija toliko neprimjetan proces, doduse mozda je to bavarac ugladio.
     
  3. Almir

    Almir Komšija

    kod mene je ta regeneracija porilično neprimjetno odrađena, mene samo nervira kad se auto tek ugasi nakon te regenracije ostane ventilator da ohladi, i uradi je za cca 2-3km

    Pitao na servisu u audiju koje su preporuke, jel treba na 3 i više rpm kaj jok dovoljno je 2 do 2,5.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne radi svako auto regeneraciju na isti nacin. A i postoje 3 vrste regeneracija,pasivna,aktivna i prisilna. Pasivna je ona gdje kad vozis autoputom preko 3k rpm i tad se dpf cisti samo temperaturom onda aktivna koju ecu sam pokrene kad osjeti povoljne uslove i koja obicno radi tako na 2-2,5k rpm i gdje ima post injection i prisilna koja se aktivira dijagnostickim alatom i zna raditi na 4k rpm opet zavisi od auta do auta.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  5. aeRo

    aeRo Komšija

    Evo ja pazarih ovog C5 iz Guma M. Vozao sam ga malo do tehnickog i po gradu... prvi dojam je extra.
     
  6. kvaju

    kvaju Komšija

    Fina autina :D
    Mogu mislit koja udobnost ono voziti, nek je sa srećom.

    Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sretno ti bilo,sto vise kilometara sto manje kvarova. :)

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Tale će te oralno zadovoljiti od sreće.

    Nek' je sa srećom i da te služi (auto ne tale)
     
  9. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Cestitam na izboru :D
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Neka je sa srecom, dobra je to limuzina!

    Onako me zanima, jesi li uspio oborit cijenu i koliko?
     
  11. aeRo

    aeRo Komšija

    Hvala... nisam koliko sam se nadao, a eto tamo mi radi i prijateljica a i dosao sam preko nekih veza cak do direktora ali dzaba. 15.800 me izasao, vise nisu mogli spustit' cijenu ko cijenu ali sam izmajmunisao set novih zimskih guma, tako da sam eto i tu ustedio par stoja. :mrgreen:
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ako neko hoce C5 2008 godina, znaci beton stanje, prije par stotina km zamijenjen komplet set kvacila i odradjen veliki servis, auto u bas tip top stanju, jaran ga moj prodaje. Ako ga brat njegov ne uzme :D Znaci auto je bas u odlicnom stanju, 2.0 HDI sa hidraulikom i onim jebackim sjedistima... nema xenon i navigaciju...
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Uh, meni je C5 Mk2 inace bio zelja, barem sto se vanjskog izgleda tice, auto je izvana stvarno lijep. Iznutra imho nije.

    Ali ipak je to preveliko auto za moje potrebe.
     
  14. aeRo

    aeRo Komšija

    Ima li mi neko preporuciti dobar servis za Citroen u Sa?

    Jucer zavrsio registraciju, vozao se par sati, kad u p'o frke mi izbaci gresku da je temp. motora previsoka. Otvorim haubu vidim da je tamo falilo vode/permanta. Dogovorio sam da ga sutra odvucem u Guma M da vide sta je ali hocu da odem i mimo toga iduce sedmice da auto pregledam. Cujem i kad vozim kad predjem preko rupe vece da nesto "trucka".
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Dobrodosao u svijet polovnih auta :) Cudi me da ti nije izbacio gresku da nedostaje antifriza, to bi trebalo prije nego li se pocne pregrijavati. Moguce je da je vodena pumpa. A to lupkanje jel naprijed ili nazad?
     
  16. aeRo

    aeRo Komšija

    Sta da ti kazem, receno mi da je auto pregledano, sve tip top, kad sinoc hladan tus. Lupkanje je naprijed. Ali nije klasicno lupkanje nego kao da se nesto klima.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Tako je sa polovnim autima. Cim kupis racunaj da ce bit nekih stvari za popravit, dobro je dok nije turbo, dizne, zamajac. Mada je skupa i elektronika npr.
     
  18. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Najbolje je ti njega pošalji na detaljan servis i vidi šta se sve treba uraditi odmah, ali i preventivno.
     
  19. aeRo

    aeRo Komšija

    Kontam kupio u salonu + na preporuku prijateljice koja tu radi i ne bi trebalo biti problema. Ali hajd' vidjecemo kako ce se sve odigrati. Javim u svakom slucaju...
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Nadam se da nije veliki problem ali eto da znas za ubuduce, kakvi saloni kakva šminka. Gdje god gledao polovnjaka, prvo na dizalicu i detaljni pregled pa onda kupovina. Neko se isto ovdje zalio da je uzeo u salon a kilometraza vracana.