Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    narode pitanje
    ovaj xiaomi 5 plus podrzava brzo punjenje telefona (quick charge 2.0),ali uz telefon ne dolazi punjac sa ovom opcijom ,pa kontam uzeti sebi sa ebaya taj punjac ali vidim da za istu cijenu se moze uzeti i quick charge 3.0...znam da on jos brze puni,pa me zanima da li se sa 3.0 ,moze puniti telefon koji podrzava 2.0 verziju ili je to prejak napon za telefon
    uzeo bi 3.0 cisto zato sto ce novi telefoni podrzavati 3.0 ,pa da ne moram opet kupovati novi punjac
     
  2. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Telefon ce primiti koliko mu treba, tako da nema brige :)
     
  3. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Uzmi 3.0 slobodno....kako rece kolega prije mene,telefon ce povuci struje koliko mu treba....samo jedna mala napomena,gledaj da uzmes neki brendirani charger,mozes i brendiranog kineza (Anker,Blitzwolf,Xiaomi)....ovo jeftino no name smetlje ne radi kako treba....

    Sent from my LG-H850 using Tapatalk
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    hvala za brz odgovor i napomenu...upravo gledam ove neke jeftinije,do 5 dolara...ali te treba izbjeci :D
    uzeti cu nesto brendirano
    kod ovog telefona velika baterija (4000 mAh),treba preko 3 sata da napuni sa klasicnim punjacem
    doduse,rijeko cu ga kada iscijediti do kraja ali eto,svakako je sporo
     
  5. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Ja sam uzeo Blitzwolf nedavno sa Banggood,radi k'o sat....bio flash deal negdje oko 13-14 dolara....imas i na Aliexpressu,pa proberi....

    Sent from my LG-H850 using Tapatalk
     
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Meni napuni za 1h i 30 min. full bateriju ovaj što sam dobio uz telefon.
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Last edited: Apr 29, 2018
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Jbt sto mozete kenjati i sitnicariti. Koji to punjac ne moze napuniti bat preko noci?

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  9. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Jeste,isti kao moj,samo sto sam ja uzeo sa njihovim kablom. Imas kupiti Blitzwolf kabl USB-C posebno. Ne bi bilo lose da uzmes i kabl. Npr. jedan punjac ostavis na poslu,drugi u kuci,a uzmes i jedan za auto. :)

    Sent from my LG-H850 using Tapatalk
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    dobro sad,nije da radim na hotlajnu ,pa da dva puta dnevno trosim bateriju :D
    inace sam do sada preko noci punio,ostavim telefon kada legnem i skinem ujutro kada se probudim i uvijek sam imao punu bateriju...eventualno je potrosim do 40% a na ovom telefonu je i jaca baterija,pa ne bi trebalo biti problema
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Meni nekad ni 4100 mAh nije dovoljno, zavisi kakav je dan a nekad legnem navecer baterija na 50%. Normalno sve zivo popaljeno.

    Ja imam note 4 i ako ce kolegi pomoci u vezi navigacije radi dobro cak ga i na poslu koristim svakodnevno kao navigaciju umjesto garmina pa kontam da je na petici jos bolje.
     
  12. DSA

    DSA Aktivista

    Original punjač vs aukey qc 3.0
    U praksi aukey napuni cca 20 minuta brže od recimo 20 - 100 posto.. Nije velika razlika ali nije ni beznačajna [​IMG][​IMG]
     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Evo jedan info, u petak uvece bateriju napunio, koristio mob do veceras tj nedjelja uvece, kad se i ugasio.
     
    Last edited: Apr 30, 2018
    EL NINO CFC likes this.
  14. aeRo

    aeRo Komšija

    Ljudi treba mi pomoc ali brzo jer sutra hocu da pazarim telefon. Dvoumim se izmedju Huaweia P10 i Galaxy S8. Na kraju necu uzimati telefon na ugovor nego cashom. Huaweia cijene 2500kn, a Galaxy-a sam uspio spustiti na 3000kn sto je cca nekih 770KM, i sto je odlicna cijena i za BiH a ne za Hrvatsku. E sad, po specifikacijama i reviewsima ova dva telefona su jako slicna, ono sto izdvaja S8 je brend i dizajn. Ja iskreno zbog dizajna displaya malo naginjem na Galaxy ali opet nije ni malo 500kn razlike, tj. imam jos stvari koje moram pokriti... ne znam sta da radim. Opet kad gledam neku prodaju u buducnosti opet cu sigurno lakse prodati Galaxy nego Huawei-a.

    P.S. nemojte molim vas savjeta tipa uzmi S9 kad vec uzimas i sl. jer sam se i ovo jedva napeo. Neki dan izletio za registraciju, nove gume i jos par stvari sredio na autu u servisu tako da mi je svaki dinar znacajan. :D
     
  15. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    S8 je bolji fon, sve znas sto si naveo za njega, dizajn, bolji je sa specs a i moci ces ga prodati za vise love. P10 nije karina svakako, ako je tebi OK da se pruzis za taj S8 i ako je u dobrom stanju go for it, ako ti je trenutno belaj pruziti se malo idi na P10, jer nije beze fon sekunde.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Eto meni je bolji dizajn P10 nego S8. Taj famozni edge ekran je tesko sranje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  17. aeRo

    aeRo Komšija

    Nova su oba telefona, zapakovana i sa garancijom. Tako da sam sto se tice toga u kakvom su stanju miran.
     
  18. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Galaxy.
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Galaxy S8 definitivno

     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja imam P10 Plus i stvarno sam zadovoljan... nemam iskustava sa Samsungom...