All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    Audi A3
     
    Last edited: May 26, 2018
    Vedo likes this.
  2. Haker

    Haker Veteran foruma



    Evo jedan posvećen @Tale - tu
     
    Last edited: May 18, 2018
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Doslovno auto je sa skoro 700k u predobrom stanju.. ne mogu vjerovat da je originalni turbo tu?!?!? wau
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @Reznor nek je sa srecom, dobar je taj avdaga, gledao sam ga na piku.
    Zanimljivo je da taj model A3 nije pao cijenom ni marke u zadnje dvije godine kada sam ja uzimao auto.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    Hvala momci

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ima moj caca al sa 105kw motorom. Sta da ti kazem. Dobar auto. Premijum klasa. Kako ga odrzavas tako te slusa. Standarno zamajac odlazi na oko 200k nekom prije nekom kasnije. Ultra tjesan pozadi. Ako su vozac i suvozac krupniji onda je A4 B8 dvosjed :)

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Dino hoću svjećice da naručim imaju boschove sa duplom platinom ili sa iridijum koje su dosta skuplje, isplati li se?
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Uzmi one koje je proizvodjac preporucio, mislim da je za VW iridium. Razlika je u vijeku trajanja, mada i te sa duplom platinom ce trajati najmanje 50k km.
     
    forzamilan likes this.
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Obrisali su clanak.
     
  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Raja, gdje da odvučem auto da mi očiste turbinu? Ako je neko radio, neki dobar provjeren majstor?
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Gabeljic u Hotonju. Ljudima su iz Užica oni dolazili da vide kako rade. Jaran mi gore radi znam da su uložili grdne pare u opremu i obuku majstora. Meni bas danas čistio turbinu i zamijenio elektromotor. Eno kod majstora auto sutra će je montirati nazad.

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  15. kio

    kio Komšija

    @Qler imas li koga ko bi mi dotegao podloske dizni ili promjenio. Kod Dante odrzavam Fiestu, ali on nema kljuc ili sta vec :D
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da opet pitam, za auto limara, valja mi sutra nazvati jer cu u suprotnom bit levat. :)

    Znaci da je dobar auto limar, eto vec ste navodili neke, ali mi treba kontakt info da mogu nazvat. Ili barem preciznije informacije kako doci do njih.
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nemam nikoga konkretno. Sad mi je na preporuku kuma koji radi u motorexu turbinu skidao servis na ulazu u auto pijacu. Kaze znaju ljudi oko Fordova dobro.

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
    kio likes this.
  18. anel007

    anel007 Komšija

    Znam da je u mom selu prije oko 2 godine covjek otvorio servis i samo fordove radi, zuka se zove ili zele (nesto sa z uglavnom), kako radi ne znam jer ne vozam forda ali znam da mu je vazda puno.

    Kog zanima nalazi se odmah poslije kapije ulaza u bivsi TAS kad se produzi prema Blagovcu.

    Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk
     
    kio likes this.
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Koliko te je izašlo?

    Ja sam čuo da je taj Gabeljić baš neki loš..
     
  20. anel007

    anel007 Komšija

    jaran voza audija a3 sa 2.0 motorom u verziji sa 170 i kusur konja iz fabrike i bas imao problema s turbinom, maksuz otisao u uzice da mu je njihovi mehanicari skinu s auta odrade reparaciju i sve ponovo spakuju jer nije htjeo da im dozvoli da se vade na pricu kako je njegov mehanicar nesto zeznuo nakon reparacije, prvi put otisao i vazdan ostao kod njih nakon cega je problem bio samo jos veci, onda otisao ponovo i ni tad nisu nista uspjeli napraviti da bi treci put eto kao nesto napravili, po njihovoj prici ubacili mu dosta novih dijelova koje i nisu trebali + vratili mu 150-200 eura jer ni tad nisu uspjeli napraviti da auto radi ko sa turbom iz fabrike i ono auto je islo bolje nego drugi put kad su ga totalno sjebali ali opet nije to bilo to

    na kraju na insistiranje majstora ponovo skinuo turbinu i odnijeli na testiranje kod gabeljica gdje se ispostavilo da ista zargonski receno "pisa ulje" na sve strane i da su mu ti iz uzica nalagali bruku stvari, kod njih sredjena turbina a nakon gasenja egr-a i dpf-a kod simanica (usput odradjen remap +30 ps) auto prodisalo, bas sam ga neki dan vozao i bukvalno kida asfalt u prve 3 brzine mada to nije poenta posta

    poenta je da ces se svega naslusati, te ovi dobri, ovi ne valjaju jer se i on naslusao svega, turbo servis iz uzica vecina ljudi kuje u zvijezde i bas sam ja zadnji put kad je isao bio tu sa njim, stvarno su opremljeni i imaju znanje ali eto njega su izvarali, a opet ces se naslusati da gabeljic ne valja, i ja sam cuo iste te price kad je tek poceo prije nekoliko goina ali znam da je u zadnje vrijeme nabavio dosta masina za rad sa novim i modernijim turbinama, i et na njegovom primjeru sam se uvjerio da ipak ljudi rade dobar posao