Sony PlayStation 4 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Feb 21, 2013.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jesam ja obje, digitalna i cekam fizicku.
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Čovjek je mislio u smislu da li je neko igra pa da podjeli utiske.
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    A, to, dok dodje na red.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Impresivno koliko grad ima detalja i kolika je zgusnut ljudima i objektima i sve to ljepo ide na običnoj plejki.
     
    Vedo, Sena and Neso like this.
  5. Neso

    Neso Komšija

    Mene je God of War novi impresionirao tako. Stvarno super izgleda a kad skontas da PS4 Pro gura malo preko 4 Tflops compute moci. Pascal high end 1080ti pici oko 11, a 2080 Ti 14 Tflops. Samo kad skontas koliko je PC hardware superiorniji od konzola, jasno ti bude koliko przimo pare na PC hardware koji i ne koristimo do punog potencijala radi orijentacije developera prema konzolama. Eto vidis sta je moguce sa hardwareom sa konzola, sad zamisli da upregnu neku PC ekskluzivu da izvuku maksimum iz high end PC hardwara. Zamisli na sta bi to licilo :D
     
    Haker likes this.
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa zato i jeste bacanje para na PC ako ga koristiš samo za igre
     
  7. Neso

    Neso Komšija

    Opet, vecina nas ovdje je PC fanatik i svi se slazemo da nikad sa konzolom ne mozes imati onaj osjecaj kao kad sebi sklopis masinu :) Jeste da ti ekonimija dosta trpi, ali gust je gust jbga...
     
  8. donjapa

    donjapa Overclocker

    Isplati li se prodati PS4 (prva gen) za 220e sa gamepadom i par starih igrica, i uzeti novi Pro za 440e?
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Najbolje uzmi ocuvan polovan pro, kod nas je oko 550-600KM, novi su od 720-800KM.
    Predpostavljam da ce za godinu i po- dvije izaci PS5.
     
    donjapa likes this.
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ovo sto reventon kaze, kasno je vec sad da se nov uzima pro.
     
    donjapa likes this.
  11. ming

    ming Veteran foruma

    Zadnji osjecaj koji mi je u glavi je sklapanje masine.

    Ispred toga ide more njih a medju njima udobnost, tisina, i plug and play. Mada nema tog osjecaja kad se uvalis 6000KM u centralnu i onda uzivas u downgradeu grafike jer su konzole bitnije developerima.
     
    Sena and Esh like this.
  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Po meni ne. Pro se moze naci za bolje pare.
     
    Last edited: Sep 8, 2018
  13. Pasha

    Pasha Komšija

    Nece PS5 prije polovine 2020. Jos kada se na to doda godina koja je potrebna da se devovi naviknu na novu konzolu to su, racunajuci od sada, 3 godine.
    Zasto ne igrati 3 godine na Pro-u ako se vec posjeduje 4K TV?!

    Drugo je to sto je konzola dole skupa, ja sam Fifa 18 Bundle PS4 Pro uzeo za 340 Eura. Ako se uzima polovnjak, onda se moze polovan Pro u Njemackoj naci za 250 E i nek ga neko docera.

    PS ja sam jos skrsio nekih 50 Ojra na modanje konzole jer je u originalnom stanju nepodnosljivo glasna. :D
     
    Last edited: Sep 8, 2018
    donjapa likes this.
  14. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Nema potrebe kršiti tolike pare, uzmeš bušilicu i mali borer, odradiš vent na mjestu gdje je kuler, stavis mrezicu i izgleda ko fabrika.
     
  15. Esh

    Esh HWB


    Ako mozes stari prodat za te pare, odgovor je da, isplati se.
     
    donjapa likes this.
  16. Pasha

    Pasha Komšija

    To ti uradio? Postavi par slika. Koji su rezultati?
     
  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Jesam, odradio sam 2 fat modela tako, za pro možda izbušiš gornji dio kucista jer je fan na gornjoj strani.

    Pregledaj video, minuta 5.20 ili 8.20 pa dalje, ja sam tako uradio, nisam kao na thumbnailu.

     
    Last edited: Sep 8, 2018
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kakva je situacija sa odbijanjem konzole, to bi još bilo zgodno. :D
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Isplati jasta, nece PS5 za makar dvije godine i onda dvije godine nece nista valjano izaci, taman ce i cijena pasti.
     
  20. Pasha

    Pasha Komšija

    @aldin
    Prva stvar nije dovoljno da se busi gore rupa jer se tako poremeti citav koncept hladjenja koji je Sony osmislio. U tom slucaju APU se hladi ali ne hladi se GDDR 5 koji se nalazi na donjoj strani tako da nakon sat-dva igranja konzola pocinje biti skoro opet isto bucna.
    U tom slucaju se mora postaviti jedan vent na donjoj strani koji hladi donji dio konzole. Uz to se promijeni pasta te Padovi.

    Sve sam to probao i ovako se mora uraditi.
    Naravno, svakome je standard tisine drugaciji tako da ima ljudi koji kazu da im je Pro sa 65 db tih.