Mršanje/debljanje/bildanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NAILS, Dec 19, 2011.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Test. boosteri su bacanje para.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  2. thes1nt

    thes1nt Aktivista

    bacanje para sve te gluposti kao i 90% suplemenata, ako hoces manje rizika mozda bi bio zainteresovan za HCG, ja sam ga koristio da poslije ciklusa steroida dignem nazad svoj prirodni testosteron u organizmu (anabolicki steroidi su androgeni, pa uz njih moras uzimati test, da izbalansiras situaciju, pa onda posle ciklusa idu inhibitori esterogena i podizaci vlastitog testosterona - jer se isti smanjuje eksternim unosenjem sintetickog testosterona).
    Inace se koristi za nekoliko namjena u medicini, a za sportsku/bodybuilding upotrebu, nema mnogo nezgodnih nuspojava kao razni derivati testosterona i anabolickih steroida.
    od suplemenata ja bi na tvom mjestu uzeo cink ili neki kvalitetan multivitamin, ali to opet nije ni blizu potentno kao prave stvari koje bi ti propisao specijalista endokrinologije, ili koje bi na svoju ruku uzeo kao sportista/dizac tegova/bodybuilder.

    ovdje cisto da ti bude jasnije o cemu se radi:

    https://www.drugs.com/hcg.html
    https://www.t-nation.com/pharma/tip-a-quick-guide-to-hcg
     
    Aldiin likes this.
  3. aeRo

    aeRo Komšija

  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja bih radije isao na polovan spinning bike da mozes ko hadzija raditi kardio. Ovo iznad mi djeluju ko igracke.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    thes1nt likes this.
  5. thes1nt

    thes1nt Aktivista

    kosto alibegovic kaze trazi polovan da valja, profesionalnu fitnes opremu. ja sam svoju opremu (tegove sprave) nabavljao od jednog gospodina iz zivinica.
    vjerujem i da na piku ima.
     
  6. aeRo

    aeRo Komšija

    Ma isao bi i ja radije na spinning da ima neki sklopivi, ali nema...
     
  7. thes1nt

    thes1nt Aktivista

    ja bi najvise volio ovo naci za normalan novac, makar polovno.

    [​IMG]
     
  8. aeRo

    aeRo Komšija

    Top je ovaj pokretni steper. Kod nas je bio samo u Avalonu ali 90% vremena pokvaren
     
  9. thes1nt

    thes1nt Aktivista

    sjecam se kad sam radio tu trening jednom, radio je ok tada,
    jos je bio Nautilus-ov - kompanija koja je poznata po jako kvalitetnoj high-end fitness opremi, tako da mi je cudno da se kvario
     
  10. aeRo

    aeRo Komšija

  11. DSA

    DSA Aktivista

  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Mislim da svaki vjezbac treba da odvoji par sati i pregleda svaki video sa ovim velikim gospodinom. I napredni sportisti koji su godinama u teretani, nauciti ce dosta novih i veoma korisnih stvari.







    Za one kojima nije dosta, tu je i njegov YT kanal, nema veze što su naslovi veoma basic, tematika je nevjerovatno duboka.
    Ovo je neko od koga bi trebali grabiti savjete i trikove a ne od tamo nekih wanna be trenera.

    https://www.youtube.com/channel/UC6MV126tS4rabEVdsA_Xqwg/videos
     
  14. aeRo

    aeRo Komšija

    Ove emisije nisam gledao a dati cu im priliku ali je on prije par godina imao neke nacionalne, odnosno pro-srpske ispade, velicanje generala itd. tako da sam ga jos u tom periodu stavio po strani. Bio je jedno od poznatijih imena svog doba ali nazalost ovo sto recimo prica na svom YT kanalu (pogledao sam video o prehrani i treningu) je onaj klasicni bro talk odnosno bro science. Vidi se da tu ima nekog stiha, da se razumijemo covjek je bio na bini dobar dio zivota ali je dosta price utemeljeno na dogmama i znanju koji su se prenosili s koljena na koljeno na tadasnjoj bilderskoj sceni. Ko je imalo dublje u materiji znat ce o cemu pricam. Ako hoces vec nesto da naucis prati radi ljudi koji se bave primjenjenom naukom u oblastima treninge i prehrane - few to mention: Lyle McDonald, Brad Schoenfeld, Eric Helms, Menno Henselmans, Alan Aragon, Bret Contreras, Layne Norton, Mike Isratael itd.

    Kad smo vec ozivjeli temu nakon nekog vremena, evo da se i ja pohvalim da mi od sljedeceg petka pocinje PT course. Do kraja godine aBd stize i licenca i potencijalno novi side business ;)
     
    forzamilan, Vedo and Aldiin like this.
  15. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma naravno, definitivno se slazem tu s' tobom. Tih par likova sam nalazio po netu i nema sumnje da su prava priča. Sad cu ove ostale da pogledam da vidim o čemu je riječ. Pročitao sam one e-books što si preporučio i nisam pozalio. Znas o cemu pricas, treba nekad u druge slusati. Ja sam zanemario tu političku stranu, ne zanima me to nikako. Slusao sam ga jer je covjek jedini ex yu bilderica koji je trenirao sa najvecim imenima bodybuilding scene. Stvarno ima finih prica kroz njegovo iskustvo. Usput, čestitke, smije li se znati šta imaš u planu ? :p
     
  16. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Čelik je zanimljiv lik ali kada sam vidio da ima neki intervju/podcast gdje dva i po sata priča o nekom svjetskom poretku, teorijama zavjere i sl, što kaže aeRo ima dosta bro science elemenata. Dalje, lik veli da se pazi koje se meso unosi - da li je meso ženske ili muške životinje - manje/više sam odustao od njega ...
     
  17. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ma taj YT kanal je odron, mozes gostovat samo ako si budala. Gdje onaj "pod mac bato" gostuje, nema tu selameta...

    Sjecam se da su na teretana.net forumu pisali za Celika da je jos 70-80-ih pokrenuo svoju liniju proteina u exYu i neki korisnici su bili prezadovoljni.
    Nazalost kasnije se pokazalo da je "formula" bila izmrvljeni metan (dianabol) u wheyu, pa su neki nenadano postali dlakaviji a tinejdzeri upali u rollercoaster hormonalnih oscilacija :D Vadio se da nije znao sta mu naddobavljac stavlja u mix :D
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Hahahaha pa vidi se da je old school, ništa bez metana hahaha
    Ma obično ovi stari prodaju retoriku tog doba, teško da napreduju. Svakako sada moram ovo pogledati.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  19. thes1nt

    thes1nt Aktivista

    teretana.ba, najgori moguci forum u egzistenciji i historiji internet foruma.
    zna se sta radi sta ne, trening nije nikakva pamet - dok ishrana i gear jesu, ogroman je problem sto danas ima previse informacija i izvora (i relevantnih i ne). Svaki vjezbac prvo treba nauciti sta je forma izvodjenja, kontrakcija, pozitivni/negativni dio ponavljanja i hipertrofija, onda nauciti sta su masti, proteini i UH i kako se isti integrisu kroz nekoliko vidova dijeta (prvenstveno rotacije UH). Ljudi po 30 godina se takmice na najvisem svjetskom, nivou, treniraju i rade dijete na sustinski jako jednostavnim principima, meni da prica neki "veteran" o vladarima iz sjenke koji nas truju - vozdra ba.
     
  20. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Forum.teretana.net je forum o kojem sam pisao (to je bio solidan forum, i aeRo i ja smo bili forumasi), i bila je vecina hrvatske i dosta bh. PL i BB scene na tom forumu. Kako sam prestao trenirati, prestao sam i citati taj forum, a u medjuvremenu se ugasio.

    Teretana.ba je bila najofirnija prodaja trecerazrednih suplemenata ikada, ali tone djece je nasjelo... Svaki post u stilu "Ko ne popije SciMuscle whey i BCAA u roku od 20 minuta kao pwm, stici ce ga 20 godina katabolizma... " ili "Allaha mi ovaj kreatin je najaci sad dizem 150 iz bendza", a ako napises post u kojem ne reklamiras SciMuscle - kandidat si za ban :D:D:D
     
    thes1nt likes this.