Preporuka za smartwatch

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Reventon, Aug 30, 2019.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Treba mi preporuka za sat, za dijete 9 godina. Nista puno skupo, ako ima do 100KM od ovih kineza sta da valja.
    Bitno je da ima gps i bluetooth.
     
  2. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Vidi možda naruci Amazfit Bip 60-65$ al barem se isplati malo više dati.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  3. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Najbolja opcija za te pare.
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ok, samo jel dimenzijama povelik za djeciju ruku?
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa svakako je jedan od najmanjih smart satova.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  6. Lamagician

    Lamagician Komšija

    mislim da nije prevelik. jedan je od manjih definitivno.
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ok hvala, to ce biti prva opcija.
    A ima li neki model sa sim karticom?

    Zaboravio sam navesti da treba opcija za pozive preko sata, preko sim ili BT. Predpostavljam da kod Amazifit bit moze preko BT sa telefona primiti poziv.
     
    Last edited: Aug 30, 2019
  8. anel007

    anel007 Komšija

    Mislim da su svi amazfitovi samo notifikacije, bez mogućnosti razgovora

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  9. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Samo notifikacije.
     
  10. parachuted9

    parachuted9 Novi član

    Kako bi uopce taj razgovor preko sata izgledao? Kao da pricas na speakerphone da te svi okolo cuju?
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako imas BT slusalicu onda ne treba zvucnik.
    Ma ovo je za dijete kada je u skoli, da se moze javiti, nista posebno.
     
  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Najbolja stvar koja je ikad napravljena. Desilo mi se do sad barem 20tak puta da su mi obje ruke zauzete i da se moram javiti. Nije drzavna tajna i ako te cuje neko, sta fali.


    Da ne pricam kad vozis koliko je sigurnije i pametnije...
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    Razgovor ili tipkanje u voznji je lutrija u kojoj sao cekas kad ces nekog ili negdje udarit.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja vec dugo imam BT slusalicu, a sad u autu imam BT fabricki, i najbolja je stvar... a kako kazu don't drink and drive, some idiot will text and drive, hit you and it will be your fault...
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    I ja imam BT u autu, ali i to nije nista posebno bolje za voznju od drzanja telefona jer je veci problem sto ti razgovor odvlaci paznju nego sto ti je jedna ruka zauzeta. Cak su i mythbustersi to testirali na poligonu i razlika je bila u par procenata.
     
  16. becke

    becke Aktivista

    Kad sam isao na obuku za defanzivnu voznju, tamo su naglasili da nema razgovora na telefon dok se vozi auto (nebitno da li je BT slusalica i sl.).
    Instruktor je pricao o tome kako se isti dio mozga koristi za koncentraciju na voznju i za povezivanje informacija koje dobijamo dok razgovaramo na telefon, jer zvuk sa telefona nije analogni signal.

    Znam da je to obuka koja treba da nauci vozace koji imaju vozacku vec nekoliko godina kako da voze jos sigurnije, ali sumnjam da bi bez razloga ubacili taj dio u obuku.
     
    Last edited: Sep 2, 2019
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    Gledali ste testove adaca na 50km brzini se gine... Koliko metara predjes u 1sec,dovoljno da poustis pogled... Odvratis. Paznju od ceste
    I tako.... ne koriti telefon dok vozis... Zaustavi se zavrsi nastavi... kod nas svaki drugi vozac loristi tel u voznji zato imamo u toku idealnih uslova na cesti preko 20 udesa samo u sa...i tako..

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Last edited: Sep 3, 2019
    Lamagician likes this.
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni BT u autu u biti sluzi samo da odgovorim kad me neko nazove. A i tad pricam kratko. Svejedno dobra stvar jer su ruke slobodne.
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Jebi ga, ja pricam puno... i puno je lakse od kako ne drzim telefon u ruci...
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    nego, nafurao sam se pravo na Samsung Galaxy Gear S3 Frontier ili Gear Sport... ne zna sta da uzmem. Poenta je da ja sat bukvalno nikad ne skidam sa ruke. Spavam sa njim, navika.. treba mi nesto da mogu i ponekad koji krug na bazeno otplivati da ne skidam sat, a citam svi uredno i sa S3 plivaju... i vidim po piku ih ima par ispod 300KM sto nije puno za ovu stvar.