Preporuka za smartwatch

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Reventon, Aug 30, 2019.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sve izuzev Garmina su igracke. Imao Apple Watch, Samsung Active 2, Amazfit Band 5, Xiaomi Band 4. Ok, nisam imao Huawei, niti neki bolji Amazfit model. Ali ono sto sam vidio, Apple Watch nije nista bolji od Amazfit Band 5, isto sranje.

    Sad imam Garmin i po prvi put imam fitness tracker koji ima sve sto mi treba i nista sto mi ne treba.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Upravo tako, zato jeste najbolji ovaj gts 4 do 400km jer ima sve kao apple watch i ovaj samsung samo mu baterija traje 10 dana.

    Eh sad za fitness, zavisi od aktivnosti, za outdor hicking, trčanje i biciklizam garmin može poslužiti za aktivnosti u zatvorenom svaki je beskoristan.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  3. kvaju

    kvaju Komšija

    Taman gledam i ovaj Garmin Venu i Vivomove, isto fini ženski satovi. Kolega mi je imao Garmin Fenix neki skupi, i nedugo nakon toga ga zamjenik za AW SE2, kaže Garmin sučelje, i aplikacija kritični, valjda za te sve ostale ne tracking stvari.

    Ok hvala vam, otprilike znam sta da gledam, sad recenzija dobro pogledati i odlučit se sta je best buy.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  4. mirseth

    mirseth Aktivista

    Nije ni garmin najbolji u svemu a nije ni svaki garmin model dobar. Zato sam mu predlozio onaj kanal jer je lik testirao desetine modela pametnih satova i to vrlo detaljno u raznim situacijama. Ja se samo sjecam iz tih testova da je huawei pri samom vrhu bar sto se tice mjerenja otkucaja srca.


    Sent from my SM-S916B using Tapatalk
     
    kvaju likes this.
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne znam sta tacno zelis, ali za fitness tracking je bolji entry level Forerunner 55 nego ta dva sto si naveo.

    Venu je vise kao Garminova alternativa Apple Watchu ili Samsung, Huawei, itd. Nije pravi fitness tracker.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    kvaju likes this.
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ja sam jedno vrijeme trazio sebi neki tracker, najidealniji mi je bio Amazon Halo koji je kao narukvica, bez lcd ekrana. Nazalost amazon je ukinuo taj proizvod.
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    https://www.whoop.com/eu/en/

    Ovo ti je najpopularniji te vrste. Ne znam ima li je kod nas kupiti

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Whoop je sranje jer moras placat pretplatu.

    Garmin bukvalno nema alternative. Polar i Coros nesto kao pokusavaju, al tanko je to.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    upratio sam ja prije ovog kad je amazon svoj uredjaj cancelovao.


    ne mozes ni kupiti, odnosno mozes, ali ide preko pretplate. godinu dana je 265 eura, mjesecno 30 eura. uredjaj je besplatan, samo ovu pretplatu placas. a dobijes i novi model kad izadje besplatno u sklopu te pretplate sto je dobra stvar. samo ne mogu ja ovoliko placati cisto da pratim par parametara.
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Za tih par parametara kupiš mi band za 50 dolara

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  11. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ima li neki fin, lijep, provjeren satić za do nekih 150ak KM?

    Da ima one standardne hajmo reci funkcije koraci, ovo ono, kao sto Mi Band ima.

    Dakle da je ipak sat, a ne Band, i da je udure kompatibilan sa iOS?
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Neki od ovih jeftinih amazfit ima i samsung novi band ali mu je ekran kao u sata, košta 150km
    Sad kako će to raditi na ios pojma nemam sve je to za android, apple voli da izvadiš pare za njihov sat

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ima novi Xiaomi Band 8 Pro, prakticki sat, oled ekran, ima i GPS.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    Za najbolju kompatibilnost s iOS, samo Apple Watch, imam Amazfit Verge 3 i on ima i pozivanje, ali na iOS ne radi.
    Takodjer, syncanje ne radi uvijek najbolje na iOS aplikaciji.
    Zato uzeh najjeftiniji Apple Watch SE (1st gen), mada planiram se presaltati na Pixel telefon i sat.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ah, imao sam Apple Watch SE 2nd gen, bas tom logikom, imam iPhone pa mogu i taj sat, ali nista on nije bolji od bilo kojeg Xiaomi Banda od 20 EUR, isto sranje. A moras ga punit svaki dan. Prevelika obaveza.

    Tek kad sam presao na Garmina, e to je to.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    Da, ali ima i zgodnih stvari, recimo imas Spotify app i mozes saltati pjesme. Doslovno su sad uradili s watchOS 10 da imas kao mini iPhone u satu. Naravno, ko ne koristi sve te dzidze, i obicni band bi bio dovoljan :D
    A to za bateriju definitivno stoji, na Apple Watch grupi se ljudi zale da im baterija jedva dan izgura, Posebno od ovog update 10.4, rjesenje uzmi Apple Watch Ultra da traje 3 dana :D
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Svakom svoje ali pjesme možeš prebacivati i na bendu.
    Ja imam neki amazfit sat, nije spojen sa telefonom nikako, koristim da me alarm budi, vrijeme da vidim i koliko imam koraka. Da radi toga moram puniti svaki dan ja ne bih nikad to sranje nosio, ovom barem traje baterija deset dana i sve pet.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  18. adsubzero

    adsubzero Komšija

    A sta je problem puniti? Pa kad dodjem kuci skinem s ruke i ostavim na sto/komodu gdje mi se svakako nalazi ovaj punjac. Mislim da se razumijemo sto duze to bolje, ali nije ovo u istoj kategoriji kao mobitel pa da je neki velik problem baterija
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja imam galaxy watch 3 i radi super s iphoneom. Radi i primanje poziva kao i pozivanje. Jedino sto ne vidim slike koje dobijem kroz viber whatsapp messenger i sl. Pise samo photo message. Sve ostalo radi normalno. I kod mene je baterija dan ako je display always on ili dva ako nije. Medjutim ne nosim ga nonstop pa mi je to nebitno totalno. I par sati da drzi meni bi bilo ok.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Problem je, kako nije. Sat skinem samo kad se tusiram i to je 10 ili 15 min. Nedovoljno da se napuni.

    Zato sto ga i nosim zbog fitnessa, nema ga ni smisla stalno skidat, jer onda imam rupe u pracenju.


    Sent from my iPhone using Tapatalk