Preporuka za smartwatch

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Reventon, Aug 30, 2019.

  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Zaboravite na mjerenje tlaka na satovima.To je samo marketing!Nijedan sat nema tu mogucnost a da je tacna!Samo postoji da se magla prodaje

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  2. Tyger

    Tyger Aktivista

    Može li preporuka za neki pametni sat, šta je sada najbolje kupiti što se tiče odnosa kvalitete i uloženog. Nemam neki formiran budžet ali ne bi ništa preskupo (>400 KM)
     
  3. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Zavisi šta ti je najvažnije na satu.
    Npr ja sam gledao kao prvo izgled i trajanje baterije da ne ganjam još i punjac za sat svakih 3-4 dana.

    Koristim evo Huawei GT model uskoro 2x godine, za moje potrebe odlican i dan danas.

    Imaš odlican budzet vjerujem da je širok izbor, ja sam tad svoj oko 200km platio.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  4. Almir

    Almir Komšija

    šta valja od pametnih satova za dječiji uzrast, jel neko uzimao nešto sl
     
  5. kvaju

    kvaju Komšija

    Ja sam uzimao onaj što ima opciju poziva myki za 80ak km, i dok sam ga podesio mislio sam ga razbiti. Al uradio je ono za šta sam ga mislio koristiti, prvih 2 mjeseca dok se prvašić ne navikne, da ima za poziv, za nedaj Bože.


    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  6. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Sto se tice androida ja koristim Galaxy Watch 4 Classic 46mm, Amazfit GTS i Amazfit GTR 47mm. Samsung je naravno sat s najvise featurea i njega koristim vecinu vremena ali i Amazfit satove uvijek toplo preporucujem za potrebe sleep tracking, sportske aktivnosti i baterija traje i traje... Samsung mi se do sada pokazao prilicno pouzdan sto se tice vecine mjerenja (pritisak +- 7-8%), navigacija/meni kroz sat odlicna, display odlican, nfc placanje bez problema, bt sa slusalicama i youtube music offline muzika radi odlicno, i uz google keyboard da se i pisati direktno na satu.
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Samo gledaj da je waterproof. Ja uzeo preko BHTa onaj djeciji MyKi watch, preko 200 KM me dosao. Dijete opralo ruke par puta sa njim i sad mu je totalno s*eban zvucnik, kao da je pojacan na svega 2%.
     
  8. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Raja gdje bi se mogao za Amazfit GTS 20mm nabaciti fina narukvica?

    Malo sam šaltao aliexpress i ebay ali djeluje mi fušeraj sve.


    edit:

    Da li ima neko GTS model?
    Može li se always on automatski naštimati dok sat nije na ruci?

    Sve naštimao :D

    Fakat na sve su mislili u xiaomiju

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Last edited: Feb 15, 2022
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Editovano
     
    Last edited: Feb 19, 2022
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kontam naručiti 7pro. Do sada je bilo kineska i global verzija, ovdje vidim samo ovu. Normalan mi 7 band ima global i china pa sad ne znam hoće li i ova izaći global verzija.[​IMG]

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  11. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ima li negdje na finom snizenju Xiaomi Smartwach i Band? Gdje gledati?

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  12. kvaju

    kvaju Komšija

    Trebao bih ženi uzeti neki pametni sat, trenira zadnje 2 god i eto voljela bi neki taj sat, da moze otkucaje srca i ta mjerenja aktivnosti osoba koje se bave sportom.

    Ima Samsung telefon.

    Pojma nemam odakle da krenem, sta da gledam. Meni su iskreno svi ružni ovi okrugli, najljepši mi je Apple sat.

    Dajte preporuku nekog ženskog da liči na nesto, i da ima te funkcije za strave i sl.

    Cjenovno neznam koliko da idem mozda 400km, mozda i vise ako treba.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    https://www.amazfit.com/products/amazfit-gts-4

    Što se tiče dizajna a i funkcija odličan izbor, ja ga imam i zadovoljan sam.

    Sad što se tiče treniranja i sata apsolutno beskorisna stvar osim što ima štopericu

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  14. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ja vec 2+ godine nosim Amazfit GTR 47mm, radi tip top i sa iPhone i sa Androidom. Baterija traje 7-10 dana sa stalnim heartrate monitorom. Preporucujem
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa to je kao ovaj samo okrugla verzija...
    Baterija odlična, ne bih nikad sat kojeg moraš puniti svaki dan da ga džabe dobijem.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  16. kvaju

    kvaju Komšija

    Šta senzori mu nisu najpouzdaniji?

    Ma to bi bilo za trčanja ono da može rutu ucrtat, fitnes kad se odradi kalorije i te stvari i otkucaji srca, nebi sad bas nesto ono da lupa cifre :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma radi on to sve, samo osim rute nije ništa točno ni na jednom satu. Nijedan ne mjeri otkucaje točno ako ne mirujes, kalorije ne može tačno izmjeriti i tako.
    GPS ima tamo da sa rutom nema problema.

    Ja ga koristim za korake da vidim vrijeme i alarm.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    kvaju likes this.
  18. mirseth

    mirseth Aktivista

    Za otkucaje srca najprecizniji su huawei satovi. Otidji na yt kanal quantified scientist i tu pogledaj koji su najbolji satovi za ono sto tebi treba.

    Sent from my SM-S916B using Tapatalk
     
    kvaju likes this.
  19. selvin

    selvin Moderator

    Watch5 40mm skoro bio na akciji oko 350 na ekupi sa popustom na neke kartice.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
    kvaju likes this.
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Zašto onda svi ozbiljni trkaci koriste garmina.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk