Preporuka za smartwatch

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Reventon, Aug 30, 2019.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Evo naručio,stiže sutra

    Sent from my SM-A515F using Tapatalk
     
    Aldiin likes this.
  2. Lamagician

    Lamagician Komšija

    imam ga ja vec 7-8 mjeseci, prezadovoljan. koristim redovno za bike, trcanje, zimos skijanje pratio. odlican displej, prilicno dobar heartrate senzor, baterija 8-14 dana u zavisnosti od kolicine workouta, lagan i ne smeta mi ni kad spavam.
     
    Vedo likes this.
  3. nFare

    nFare Komšija

    Kakva su vam generalno iskustva sa google mapama, koliko utiče na potrošnju baterije? Taj Gimmick je jedan od razloga zbog kojeg ne mogu okrenuti glavu od smartwatcha.
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Ja uzeo neki dan Huawei GT2 Classic. Ono, nisam sportski tip pa više fashion watch, notifikacije, pozivi, muzika, neke aplikacije. Zasad sam prezadovoljan. Prva opcija je bila Amazfit GTR ali mi je on samo cool verzija od Xiaomi banda kojeg sam nosio pa se odlučim za ovaj malo 'pametniji' sat. Baterija zasad top, display ok, responsive je dovoljno, customizable je. Ne znam koliko je tačan što se tiče udaljenosti, otkucaja srca, spavanja, SO2, stress, kalorije, workout i slicnih mjerenja, kažu da je ok. Preporuka u svakom slučaju. Na ekupi je sa visa karticom 386KM. Nisam našao jeftinije nigdje.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  5. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ja sam prije nove godine uzeo GT 1 model.

    Izasao me 85$ za te pare top sat :D

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Dobar deal. Ovaj sam gledao na ali-u oko 160-180$. Nisam naručivao prvenstveno zbog ove situacije, a onda i zbog garancije.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  7. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Odlican sat, pogotov što me koštao malo.

    Valjda se smiri situacija pa kad izađe GT 3 kupim GT 2 :D

    Uzeo sam GT model zbog baterije a sport osim vožnje bajka to i bi.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Last edited: Jul 28, 2020
  8. selvin

    selvin Moderator

    I meni je baterija bila jedan od kriterija. Ja sam htio galaxy watch zbog feature-a, ali kad sam ga probao haos mi ruzan, jos baterija mu 2-3 dana max, ma ne pada mi na pamet da ga punim svaku noc kroz koji mjesec. Probao sam Amazfit GTR, cool je stvarno, da je bila bolja situacija sa online orderima uzeo bih njeg preko ali-a jer se moze jeftino naletit. Ali mu je cijena ovdje kod nas blizu GT2, a nije to to, pa se odlucim za ovaj drugi.
     
  9. Decerto

    Decerto Komšija

    Jel vi spavate sa satom na ruci ? Pa da mu baterija traje i dan,imas wireless charger na koji ostavis sat da se puni. Kakva je tu frka ? GT2 od hueweia je uzas,vjerovatno su dosta toga ispolirali sa GT3. Mozda sam biased prema samsungovom s3 ali mu nisam nasao manu do dan danas. Samsung pay radi perfektno,kad platis satom u supermarketu ljudi te gledaju ko da si harry potter :p
     
  10. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja sad gledam 449KM nema nikakvih popusta.
    To si ugrabio garant dok je bilo...:(

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    [​IMG]
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Ja spavam sa satom, ne skidam nikad. Ne smeta mi, a kad vec prati san nek radi i to :D Meni je vala frka da ga punim svaki dan... A imam osjecaj da si ti nesto pobrkao, gt3 ne postoji, gt2 je zadnji. Mozda ti mislis na huawei watch 2 i 3? To su stari satovi.

    Btw. S3 stvarno ima mali display i poruzan je, barem meni, ali to je subjektivno. Sto se featurea tice super je, ali nista posebno ne nedostaje ni GT2 u odnosu na S3 sto se tog tice.

    @SpookyMoO Haman da je istekla akcija...
    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  12. Decerto

    Decerto Komšija

    Da,vjerovatno sam pomijesao prvi gen sa drugim,mislio sam da su treci vec izbacili. Davno sam "istrazivao" o pametnim satovima kad sam kupio S3 pa vjerovatno mi ostalo negdje u back of the head. Koliko je tacan taj sleep tracker ? Meni je to uvijek izgledao kao neki "gimmick" jer ne znam koliko je to tacno. Barem kod samsunga taj senzor je meni hit and miss.
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    I ja spavam sa satom, preko dana punim, jer ne mogu zaspati bez sata... Zadnjih 20 godina spavam sa satom i kad se probudim u po noći prvo gledam na sat...

    Sent from my Huawei P30
     
  14. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    I ja sam isti.Jednostavno mi je must have.Kad ga zaboravim slucajno isto sam invalid bez njega :)

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Pa posto znam kad se okvirno probudim zbog djeteta, mislim da je poprilicno tacan. Ne znam je li potrefi deep sleep, rem fazu i slicno. Ali potrefi light sleep i budjenje, to okvirno znam. I potrefi koliko dugo spavam. Ne znam kakva je bila prva serija Huawei satova, to je ta generacija kad je S3 izasao na koju ti mislis. Ali to je prije 3-4 godine otprilike? Probao sam eto Galaxy Watch, GTR, GT2 i odlucim se za ovaj GT2. Naravno, sve je to subjektivno, to sto je meni legao nece drugima, jer ne trazimo svi isto.
     
    Decerto likes this.
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Mani zato leži ovaj mi band baš radi spavanja i alarma. Još se često budim pa mi ekran taman osvijetli sobu da ne zaljepim u nešto kad ustanem :D

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.
  17. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Gdje sad kupiti Mi Band 5?
    Htio sam preko Aliexpress-a, ali pošto smo po tom pitanju popušili... :rolleyes:

    Bio oko $30, pa sad smišljam da li da preko pesoto uzmem (ne znam koja mu je kilaža) ili da se strpim
    Kod nas definitivno neću, ne dam papcima 100+KM!
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

  19. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ja sam se bio prosle god navukao na bip model jer je 50 tak $ bio.

    Solidan sat svi govore al na kraju dodam malo više dolara i uzmem Huawei GT model.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma znas u pocetku koristis s e funkcije a onda samonkao sat i steps :)

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk