Preporuka za smartwatch

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Reventon, Aug 30, 2019.

  1. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ja koristim već 4-5 mjeseci Amazfit GTR.
    To je doslovno nabudžen Mi Band, al baš nabudžen.
    Zaboravio sam gdje sam ostavio sat prije 10-15 dana. Nađem ga na dnu ladice sa 88% baterije :)

    Uglavnom kad ga koristim non stop autonomija je 20 ak dana.
    Ima veliku listu faces, ali je instalacija "nako" muhanata, kada nađete 2-3 faces-a koji vam odgovaraju više i ne dirate te postavke.
    Uglavnom ja zadovoljan, ne vjerujem da ću kupovati smart watch narednih 10+ godina
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja sam isto prezadovoljan sa Amazfit GTSom. Kupam se sa njim svaki dan, bez problema. Ne skidam ga, zakačio ga x puta, nema nit jednu parnicu. Uzeo sa eBaya ovaj band, diše koža super ispod:

    https://www.ebay.com/itm/184324703619

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

  4. Vedo

    Vedo Moderator

  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    Sta kazu, novi model, osim sto lici na apple watch nema razlike u odnosu na GTS model + manja bat

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Definitivno za te pare odlican sat, preporuka i od mene.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    [​IMG]
    Nije monitor jedino sto sam danas kupio...

    Znaci 44mm i najmanja rupa na remenu. Zamalo da bude prevelik.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Vedo likes this.
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Još da si napisao koji je ovo brand i model :)

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Galaxy Active 2 od 44mm.

    Kad ga izvadis iz kutije tako gadno smrdi da je to strasno. Fuj kakav smrad silikona. Al vec nakon par sati manje tukne.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  10. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

    da li je precizno mjerenje pritiska na ovim smartwatch? imam malih problema sa istim.
    gledao amazfit gtr lite za 190 KM. ili huawei watch gt1 ?
    a od sporta...ponekad bicikliram, ništa posebno mi ne treba, ne pratim kilometre niti kalorije.
    i da se počastim gedžetom.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Sretno sa gadgetom. Za "mjerenj" koristi ogledalo i "kako se osjecas". Sve ostalo batali. Ima da odes u dibiozu sa mjerenjima, brzinom otkucja srca, pritiskom, vaganjem kalorija itd itd. Zrava ishrana i normalna aktivnost i ne brini. Ako dodje da nisi siguran, pravac doktoru.

    Gledam ljude mjere sve te stvari a ne znaju u kojem momentu brzina otkucaja jeste a kada nije normalna. Meni 60 u minuti i starijoj osobi, nije ista dijagnoza.
     
    BodySnatcher likes this.
  12. kvaju

    kvaju Komšija

    Postoji li sat djeciji koji ima gps u sebi i mozda sim karticu, da se moze share lokacija i da se moze pratiti?
    Jako puno mama me pita ovo, ja nemam blage veze postoji li nesto slicno?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Vedo likes this.
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Postoji, ja uzeo preko BHTa MyKi watch, oko 250 KM bio, mozes oznaciti i na mapi da ako sat izadje van odredjenog radiusa da te alarmira. Dijete moze dobiti poziv samo od dozvoljenih brojeva, ima SOS dugme, moze 2 osobe zvati, mozes pratiti lokaciju stalno itd itd. Mana - mislim da nije waterproof, djeca se igrala sa njim oko vode i sada mu je zvucnik jako tih, jedva se cuje.

    https://myki.watch/hr/
     
    kvaju likes this.
  14. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    https://mobishop.ba/djeciji-satovi/

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  15. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

    @NAILS
    Nisam planirao stalno mjeriti, nego po potrebi. Posudio sam od roditelja aparat za mjerenje pritiska, pa na papir zapisujem, da mogu doktoru pokazati. Kontam, nov aparat je oko 80 KM, pa mogu dodati još 100 da imam i gadget i koristan uređaj.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa sat ti mjeri samo puls.
    Generalno kao što kolega reče sve te "health" opcije su nepotrebne. Koraci ok ko nije aktivan pa da se malo zada kada vidi da nije prešao ni 4k u toku dana.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    "Posudio sam od roditelja aparat za mjerenje pritiska, pa na papir zapisujem" Zašto? Ako imas zdravstvenih problema, doktor ce ti izmjeriti pritisak. Mozes otici u apoteku da ti oni urade. Nemoj sad' da sebi dijagnosticiraš hipohondriju.

    Sve su te health statistike marketigški trik da ti prodaju uredjaj koji ti ne treba. Ti ljudi sto nosaju te gadgete kada trce su isti oni sto hodaju po asfaltu sa štapovima za planinarenje. Iz prostog razloga sto ljudi nisu školovani da dijagnosticiraju kada je odredjena informacija alarmantna a kada ne. Otkucaj srca za vrijeme mirovanja je 60, 80, 90, znas li razliku i sta je normalno? Naravno da ne. Isto i za pritisak. Moze biti visok samo iz razloga sto si nesto jeo prije mjerenja.

    Nemoj to raditi. Budi fizički aktivan, jedi zdravo i odradi preventivno nalaze ..i to je to.
     
  18. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    NAILS ne lupetaj o hipohondriji, nek se momak pregleda ako smatra da treba.

    Mjerenje pritiska u regularnim intervalima je nešto što ima smisla u dijagnostici. Nije kao holter praćenje, ali neke vrste poremećaja i oboljenja se mogu prepoznati na vrijeme i na taj način.

    Tlakomjeri u smartwatchima i ostalim gadget uređajima su nedovoljno pouzdani za bilo šta ozbiljno i nemoj očekivati nikakvu dijagnostičku vrijednost, ovi digitalni (samostežući) su relativno OK za kućne uslove ako postaviš sve kako treba, ali nije teško naučiti koristiti tlakomjer sa manžetnom i manometrom.

    Ako već želiš neko praćenje - postavi alarme na mobitelu u regularnim vremenskim intervalima, na svako 3-4h, napravi tablicu (kao raspored) kroz 7 dana i napravi 30-40 mjerenja u toku sedmice. To ti može ukazati ako ima neki obrazac promjene (tipa skok pritiska nakon obroka je normalna pojava, a pritisak je nizak odmah po buđenju ujutro). U drugu ruku, ako ti je već briga, holter pritiska je oko 100KM u privatnim klinikama, a možda tu uslugu možeš dobiti i u Domu zdravlja. Ako već želiš da riješiš to pitanje, to je najsmislenije.

    Helem malo medicinskog offtopica (naravno obavezni disclaimer: this is not a medical advice :) ), a ako ti je ćejf da uzmeš smartwatch - go for it, ali nemoj da ga uzimaš jer ga misliš koristiti kao medicinski uređaj. Za tog posla nije :D
     
    Esh likes this.
  19. selvin

    selvin Moderator

    Rijetko koji pametni sat i mjeri pritisak, a i koji mjeri tačnost je dosta blizu nuli :) Nema šanse da se pritisak izmjeri bez stezanja, a i tad je tačnost mala kod većine digitalnih mjerača.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ovaj moj Samsung Active 2 ima tu opciju, ali svako malo se mora ponovno kalibrirati.