Sony PlayStation 5 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Jun 6, 2019.

  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Meni igra fenomenalna. Imam 70 sati u prvom playthrough i jos nisam zavrsio. Samo idem okolo exploram uzivam u ambijentu, radim side misije, upgrejdam opremu i pokusavam preci citavu Arenu (kao trials i ima kamara nivoa gdje svaki novi drugacije zivotinje trebas ubiti u zadanom vremenu, da bi presao, pa kad predjes jedan dobijes Arena tokene za koje mozes kupovati onda Legendary opremu) da bi pokupovao svu Legendary opremu, i to igram na hard. Da smanjim tezinu islo bi daleko lakse ali ovako je zabavnije. Presao do sada 8 ili 9, i ima jos nekih 10-12 ja mislim.
     
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

  3. Pasha

    Pasha Komšija

    Vrr i nije toliko bitan za 60 Hz. Cak mijenja gamu i pojavljuje se flickering.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Još malo konzole će postati kao PC. Nema više plug and play.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Eh da hoce. Da ima ponuda da se spuste grafička podesavanja radi stabilnog FPSa i fiksne rezolucije. A problem PCa nisu grafičke opcije. To je prednost. Problem je optimizacija za milion hardverskih kombinacija.

    Koliko je njih na konzolama "up to 60FPS" ili ovaj RT bullshit. Ima RT ali kada gledas replay. De ba. A na kutiji mi stoji 8K. Cega. Nije wallpaper 8k.

    A evo, i dalje nema 1440p podrske.
     
    Stevie_Ray and Vedo like this.
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa odmah se znalo da će to biti 4k 30fps. Uvijek će ići da je igra eye candy nego na preformanse, ostalo je samo marketing koji treba zanemariti. Mislim da si ti spominjao da bi igrao na 120fps pa si kupio PS5. Možda, ali neka PS2 igra.
     
    Stevie_Ray likes this.
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Masno pretjerujete
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    "Možda, ali neka PS2 igra."



     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Smješno koje sakaćenje rezolucije za igre stare pet godina. Ništa od ovog za novije naslove kojih i onako nema.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma ja sam probao Fortnite i Dirt na 120hz, meni to nikakvu razliku ne pravi. Sad sam kao ovi sto im je svejedno jel 30 ili 60. Ali fkt, neznatna razlika, potpuno nebitno.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Godinama nisam nista igrao, onda kupim Xbox i 30Hz mi super (ako je dobar framepacing).

    Al i u zadnje vrijeme igram na PC i imam VRR display, bice mi tesko opet nesto zaigrat na Xboxu. VRR je beton. 40-50fps je potpuno glatko za igre kakve igram, a toliko uspijem izvuc cak i iz modernih igara, uz neke kompromise.

    Mislim da cu upgrade racunar i spojit na TV (onda mogu ono sto igram na kontroleru igrat na TV, monitor za FPS), a konzolu komotno mogu prodat. Eventualno poslije nekad kupit PS5 za ekskluzive.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    I meni, zato kažem da treba biti plug and play kao što je uvijek i bilo. 30fps radi posao već decenijama.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  13. Pasha

    Pasha Komšija

     
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Slabo narod vise uziva u igrama uvijek se traze dlake u jajetu. Meni ne smeta ni 30fps, ne smeta mi ni kad je padalo ispod 30 na ranijim konzolama.

    I dalje je plug & play doslovno mi trebalo 5 minuta da ustekam i pocnem igrat na PS5 igre sa externog sto sam imao.
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa sada je to svima dostupno i odmah nije toliko zabavno kao prije.Pa sada igre kupujes online a prije ako je neka ekskluziva,ono imas 1 igru u gradu ,neko donio izvana :D
    Ja se sjecam da su mi i ps1 i ps2 bili mokri snovi kao djetetu,silu para sam ostavio u igraonicama igrajuci PES a nisam bio u mogucnosti da to sebi kupim pa je i cejf i uzitak bio veci.Sjecam se da je bila opcija iznajmljivanja na 24 sata konzole...jbte ne spavas cijelu noc,da sto vise izigras :D
     
    Reventon and Picoooka like this.
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja i dalje imam isti cejf sa igricama kao sa prvim igricama sto sam igrao na Commodore 64, ili kad mi je buraz uzeo PS1 koji je dosao samo sa demo diskom. Taj demo disk sam izlizao koliko sam ga igrao. Mislim da ga jos negdje imam. F1 96, Whipeout su neke od igri koje su bile i mogao si ih igrat samo po 1-2 kruga. Mislim da je ovaj u pitanju.[​IMG]
     
    Reventon, Vedo and zippoo like this.
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Isto sve, 1/1.
    Good ol' times...

    Skoro dao sestricu Battlenet acc, da prvi put u zivotu proba Diablo 3 i Starcraft 2, nije se nesto obradovao. Sta reci, Fortnite generacija.
     
    zippoo likes this.
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Prije su igre izlazile bez patcheva i bez DLC-ova a danas je normalno izdati pola igre koja jedva radi da bi je (mozda) fiksali kroz godinu dana. Koliko je trebalo da isporuce ono sto su obecali za No Mans Sky, pet godina? Zamisli u ono doba, osmi razred igra izadje, završiš i srednju a jos nije napravljena. Pa to je pola zivota. E to je današnji gaming. Cyberpunk popravljaju dvije godine a i dalje se osjeti kao beta stanje.

    Istina da je sada manje zanimljivo jer ima pregsrst igara ali u tome i jeste poenta. Ne moras letiti za AAA igrama. Prije cu provrtiti neki stari dobri naslov nego nesto novo sto je marketingški trik. Raja prije upali 9 godina star BF4 nego novo go*no od 2042. Danas svi imaju izbora. Pa i na konzolama koje sada mogu vrtiti stare igre.

    A gdje je indie segment. Ne moras u do kraja zivota upaliti AAA hajp.

    Ali su se i standardi promjenili. Ne mozemo ici u nazad. Ne mozes igrati godinama na 120Hz monitoru i vratiti se na 30FPS igre. Ja ovaj svoj 165Hz imam jos i krace i vec mi se tesko vratiti na 60FPS. Moze se igrati ako nije shooter. 30FPS je vec slideshow.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Gaming se promjenio 100% Prije je to bilo za nekolicinu većinom geekove, sada je main stream I to je to. Kvaliteta i dalje ima, uvijek se može par igara odigrati godišnje.


    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    Pasha likes this.