All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jašta, ljudi ginu po magistralna kao muhe oni nakačili kamere po auto putu. Nije da pređem 120, ali vozim 120 non stop i eto ode vozačka ako ne pratio i zvjerao gdje je kamera

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Zavisi od mape i auta ali cesto max brzina ostaje ista ali zato brze dodjes do nje.
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Mene nervira npr kod mene na Dobrinji ima jedno 20 ležećih. A fazon je ovi što voze brzo voze brzo i preko njih, dostavljali, službena auta... A ja jebem trap... Pametnije bi bilo da su tu kamere postavili, efikasnije 100 puta nego ova sranja po cesti...
     
    Haker likes this.
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Samo da prijavim da sam sipao rezervoar na invivo pumpi pa najboljoj cijeni u tom trenutku i presao sam vec skoro 1000km i nemam zamjerki nikakvih.Nekad prije par godina kad sam probao njihovo gorivo nije bilo dobro,sad je isto kao i kod ovih brend pumpi,ni bolje ni gore a cijena top. Trenutno 2,71 za litar dizela.
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Dok ne javi damir da trosi 0,01L manje dzaba si krecio.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Meni invivo najbolji dizel od svih, a jos najjeftiniji :D Do sad nasuo sigurno 10 rezervoara :D
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Eh sad je rijeseno.
     
    dino73n likes this.
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ali petrol dizel daje najmanju potrosnju i najugladjeniji rad :D
     
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Po cemu je onda invivo najbolji ?
    Nemoj samo reci po snazi jer 99% vremena milujes pedalu gasa.
     
  10. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ne daje meni, sprzi puno brze nego EP a sipam svaki dan.

    Poslano sa mog Mi Note 10 Lite koristeći Tapatalk
     
  11. nivla

    nivla Komšija

    sipam gdje je najjeftinije, nisam primjetio neke drasticne razlike,99% goriva sam nasuo na gazprom wisa obicni dizel, nikad problema evo preko 200k km presao
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Naravno da nema razlike, ovi tripuju kao da su na LSD - u

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Isto kao što nema razlike između Ždrebčeve krvi i Dingača.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma hajde molim te, dmr sipa po 15l svaki put po drugim pumpama i tripuje gluposti. Može li biti loše gorivo na no name pumpama, može. Vozi par rezervoara Petrol, EP, Ina, Gazprom pa usporedi razliku. Ove no name obično nabavljaju gorivo od Ine, jedino ako ne dodaju govna kada dobiju gorivo.

    Ljudi se kunu da kod nas gorivo generalno ne valja u odnosu na EU.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    Last edited: Dec 13, 2022
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja sam jedne prilike isao u Njemacku i prvi rezervoar sa gazproma mi je bio do kraja Austrije i onda kad sam nasuo u Austiji cak mi je djelovao slabije a mozda sam i osjetio 50kg tereta pa zato al definitivno nije bilo bolje. Kasnije sam nasuo u Njemackoj na total pumpi i opet nikakav dozivljaj dobrote.

    Uglavnom ja bih rekao da je nase gorivo savim ok sto se tice kaloricnosti.

    A sad gledano ekoloski i sta radi od motora na duge staze to se ne moze osjeteti za volanom. Za volanom osjetim samo snagu i mogu uhom reci jel radi ljepse ili ruznije sa ovim ili onim.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Last edited: Dec 13, 2022
    Haker likes this.
  16. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jel neko imao problem sa grijanjem u kabini?
    Grijanje radi gornje i donje ali sredini konzole puše hladan zrak, cim vratim na grijanje šajbe i nogu uredno sve.

    Znaci grijanje radi ali ne kroz sredinu centralna puhala.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Možda nema tu grijanja na te otvore,ja kad sam imao Kadett nekad davno mislim da nije imao grijanje na sredini konzole,eh sad... U najgorem slučaju može biti da klapne koje usmjeravaju zrak nisu ok. Treba pitati nekog ko ima takav auto da li ide grijanje na te otvore.
     
    Eldorado likes this.
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Koji je auto prije svega?

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    Eldorado likes this.
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma gotovo je nemoguce ista pouzdano utvrditi, previse senzora (koji znaju random blentaviti) imaju moderni dizeli, high-tech osjetljive dizne, ECU nekih 800 parametara dribla i odlucuje o ubrizgavanju.
     
  20. dams82

    dams82 Komšija

    Passat CC mislim da je.
     
    Eldorado likes this.