All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Da da Passat CC je.
    Lijevi otvor kraj volana puše toplo, dok sredina 2x otvora i desni suvozaca blago toplo tj duplo slabije toplotom nego lijevi. (Sreca gore kod šajbe kad je samo on upaljen grije top)

    Zanimljivo puše blagi topli zrak kako pojacavam i smanjujem al nema toplote kao sto bi trebalo biti. Ukljucen AC ili ugašen ista stvar.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Tu je 90% problem u motorićima klapni, ne usmjeravaju topli zrak gdje treba. Autoelektričar te čeka...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Eldorado likes this.
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kod mene je slicno, s tim kada ukljucim da ide samo na srednje otvore a gore i dole zatvoreno onda puse dobro i na te srednje otvore :) Meni to izgleda da kada je ukljuceno i gore i dole jednostavno nema dovoljnog protoka za te srednje jer kao da dijele isti kanal :)
     
    Eldorado likes this.
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne bi smjelo. Logično da se intenzitet smanji ako upališ na sve otvore ali na modernim autima treba da puše na sve toplo.

    Meni su klapne zaglavile nisu htjele prebaciti sa sredine nigdje, odem kod majstora i na dijagnostici resetuje i gle čuda ujutro kada je auto odustajalo proradi.

    Btw ne kontam, znači puše ti na sve ali na sredinu samo na jedan kako treba?
    @dams82 da mu nije ozračen sistem tj ima negdje čep?

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    kada je sve otovreno i dole i gore i sredina puse malo i na srednje ali bas malo, dok srednji lijevo od volana i desno od vozaca pusu bas dobro. Meni izgleda kao da ti srednji dijele protok sa ovim gore i dole jer kad iskljucim gore i dole onda pici pravo i na te srednje.
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kod mene je svakako samo u noge i šofa i ljeti i zimi, mrzim kad mi u glavu puše i toplo i hladno

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    mirseth likes this.
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa da i kod mene je tako, ali eto covjek je pitao :)
     
    Eldorado likes this.
  8. dams82

    dams82 Komšija

    Kad je problem u zraku u sistemu onda podjednako ne grije ili grije na sve otvore isto.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  9. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ja smo srednje palim, oznoje mi se noge hahaha

    Poslano sa mog Mi Note 10 Lite koristeći Tapatalk
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    U Tuzli je smog uzasan tako da ni ne palim grijanje, samo na kratko da odmaglim stakla i odmah gasim.
     
  11. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Odoh svakako za koji dan mali servis uraditi pa nek pregleda.
    Vidjeo sam ja ljetos da mi klima ne puse kako treba, tek sad u zimskim danima skontam da srednje ne pušu dovoljno kao da se tu senzor temperature zeznuo.

    Sreca imaju grijaci sjedišta pa moze se sjediti :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. mirseth

    mirseth Aktivista

    Kod Simanica ili ?

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma jok, Boki iz Srbije preko momka koji je osnovao onaj klub Ford BiH.

    On očitao mapu, poslao Bokiju, on sredio i ovaj momak upisao. A inače ovaj Boki ti je za fordove majka na Balkanu.
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Evo, nasuo u Doboju pun, do Zagreba, nazad u Sarajevo, nešto sitno po Zagrebu loko vožnje, nebitno.. 6.8 prosječna :) Autoput gdje god je bio :)
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Koliko sad imas konjova ?
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Valjda 190 :) kaže od 25 do 30KS dobio na njegovih 163KS fabrički. Na magistrali ova preticanja, baš lakše ide. Ne osjeti. To mi je baš drago, osjetiš da se manje napreže auto.
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma najbitnije je da se skine ono ekolosko throttle-anje, da te ne koci ECU u medjuubrzanjima, max. snaga nije toliko bitna, moze cak biti i ista a da auto puno bolje ide.
    60-100 za ispod 5 sekundi je dobro.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Samo bi ti se moglo desit da brze zacepis DPF sad.
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma kakvi, izduvni gasovi su mu sad nesto vise temperature, za dpf i bolje.
    Osim u slucaju losih dizni ili lose mape, ali ako je taj lik toliko dobar onda nema zime.
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Moj dpf je malo popustio jos davno prije remapa. Mozda je progorila ona obloga oko keramike sto idw uz limeni dio lonca jer je izduvna cijev malo pocrnila medjutim presao sam 60k km poslije remapa i nista se nije promjenilo. Radi regeneracije izmdju 600km i 1200 km zavsno kuda se vozi i to je to. Nikad lampica i nikad mi nije radio ventilator kad ugasim auto kao sto se mnogim dogadja.

    Mada mi se ne svidja ova mapa sto mi je upisana. Osjetno je jaci do 3k rpm nego prije al jednako se osjeti cutoff kao i prije remapa. Imam dojam da je mapa samo provucena kroz neki kalkulator koji ju je identicno pojacao za 20-25% tako da je ostala istog kataktera kakvog je bila i prije samo sa vise snage.

    ECOnetic je u pitanju. I zaista je ECO,nisam ga nikad vise volio nego sad po ovim cijenama goriva.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Qler likes this.