Kupovina auta na autokredit ili leasing (iskustva)

Discussion in 'Generalna diskusija' started by ibran, Apr 9, 2023.

  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    U 3008 ti je 590. U tom toureru Meganovom 563.
    Da ne govorim da u 3008 nemas praga.
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Kupi octaviu, vozat ćeš je tri-četiri godine i prodati lako za iste pare.
    Volva i sl. egzotike ćeš se teško riješiti.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    U litrima, 520 kod 3008, a Megane Grandtour 434. Tako meni izbaci google.

    Edit: Sad gledam Tale stavio neke druge cifre, ja sam uzeo prvo sto je google izbacio.

    Edit2: 563 je benzin megane, 504 diesel. 591 Peugeot 3008.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
    Last edited: May 6, 2023
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Vi sa oktavijama prosetajte, kad pricamo o sedanima pricamo u cetvoro vrata i malom otvoru gepeka.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Neko rece Volvo nema dobar dizajn. Hm, ne da se ne slazem, nego novi Volvo modeli S60/V60/S90/V90 mi imaju bolji dizajn nego i Audi. Pa mi je tako Volvo>Audi>BMW>Merc.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Joj, S90 me odusevio. Jedino im zamjeram sto su svi motori 2.0. Ali brate, moj opis tog auta je admiralski brod. Lezi na cesti, ide slatko, jos ovaj imao neku jebacku opremu. 19 zvucnika neka muzika.... ma perverzija
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    I sta cemo sad? :D
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Bolji u karavanskoj verziji, malo su u sedan verziji usrali zadnji kraj, ali opet fantastična vozila.
    I prijašnje generacije Volva su mi top

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Pa diskusija je krenula od megana. Otkud meganu sedan? 5 vrata je i hatch, pa ne valja ništa osim karavana. Karavan rules! :D

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  11. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ne kontam offtopic i preseravanja, generalizovanja.. Valjda se o ukusima ne raspravlja, pomalo je infantilno da odrasli ljudi ovdje pisu sta je 'bolje, ljepse, sta ima smisla a sta ne'.
    De ne postoje kupci sa razlicitim potrebama, ne bi postojala ni razlicita auta. Eod
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Oktavija je van diskusije jer ima peta vrata i duzinu karavana.

    Megane obicni je prkno i da ima 6 vrata.
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Upravo. Svakom svacije. Napetost je i krenula kad je tudje postalo glupo, a vlastito je jedino razumno. Eh tad sam puko

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ma Selvine, smijesno je i upoređivati ta dva auta, megan je generalno precijenjeno auto.
    Sljedeći auto ako bude prilike će da bude polovan 3008 gen II.
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ne kontam, samo neka mi neko objasni zašto su karavanske izvedbe jeftinije ako nude više prostora.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa vjerovatno ih ima vise, vise se proizvode!?
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ne vole zene karavane a zene se pitaju :D
     
    Haker and dino73n like this.
  18. selvin

    selvin Moderator

    Ma nije to ista klasa uopste.

    Generalno ako cemo gledati neku prakticnost, ja bih radije da auto ima 7 sjedišta, nego da moze vozit frizider. Češće mi zatreba da se vozi negdje vise ljudi lokalno zajedno, nego jednom godisnje trpat sto ti ne treba u gepek.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Ma ni 10% se ne proizvede karavana. U USA su bili bas popularni, sad ih nema nikako, pregazili ih SUVs. Azija isto tako. Jos malo se drze u Evropi i to je to.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Moja hatch verzija je bolje sredjena sto se gepeka tice od sedana, i nisam mogao prevuci kancelarijsku stolicu u gepeku. Moje auto koje je duze od svih nabrojanih ovdje na forumu (4.85, po garazi bih rekao 4.9m kao karavan verzija). 5 vrata ala kupe kao kod mene i standardni karavan je nebo i zemlja. Sva ta auta koja imaju visociji krov nazad a ne padajuci kao moja insignia, su prakticnija. Recimo mozes poredati 4 gume uspravno. Ja moram deke razvlaciti po sjedistima.

    [​IMG]

    Ali opet nisam za karavana radi prodaje.