Kupovina auta na autokredit ili leasing (iskustva)

Discussion in 'Generalna diskusija' started by ibran, Apr 9, 2023.

  1. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Kod ovog što prodaje karavana Peugeot -a sam bio na placu svojevremeno, kad sam tražio auto krajem prošle godine. Korektan lik, a malo je skuplji od ostalih prodavaca u Banja Luci.

    Sent from my 2201116TG using Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.
  2. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    A recite mi sta je sa pezoima 508 sa 2.0 motorima i manuelnim mjenjacem?Jesu i oni pouzdani kao i automatski?
    A ovi 508 sa 1.6 manuelci?

    Sent from my Poco X3 pro using Tapatalk
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa jesu, nema problema sa manualcem, samo taj auto je težak za 1.6 idi na 2.0

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    ŠKODA OKTAVIA SCOUT 2.O TDI 135KW DSG 4X4 XENON NAVI (22 900 KM)
    https://olx.ba/artikal/51874467

    Imaš ovih škodilaka do 23k veliki izbor, pa vrijedi ih skrolati, dobra auta sa 2.0 motorom.


    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    Reznor and SpookyMoO like this.
  5. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma gledao sam jucer jednu u Kiseljaku.I da ti pravo kazem ne svidja mi se karavan ovaj nikako.Bio mi je fin onako na slikama ali...nije to to.U petak aBd idem gledati manuelca jednog u Mostaru.2016 fina oprema 24k.Mediteran Auto.Nekako se vazda na nju vracam a dva jarana su mi od njih kupovali kazu da su momci super.
    Pa eto vidjecu.Auto mi uzasno treba sto prije a moje je na servisu papucica mi otisla od kvacila pa ne mogu da vozim.Danas mi auto 10x zatrebalo posudjivao od punca :D

    Sent from my Poco X3 pro using Tapatalk
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ništa bez punca :D jest ružna nema šta, posebno karavan, a Škoda ima prostora pozadi i u limuzini koliko hoćeš. Sretno, valjda bude dobar primjerak

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pokusaj zaobici auto kuce tj. svercere ako ikako mozes. Uzmi od nekoga ko je vozio to auto duze vrijeme, barem 5 godina, sto bi rekli domacinsko. Jos bolje od prvog vlasnika, koji je kupio novo i morao je prvih 5 godina ici u ovlasteni servis radi garancije. Nije malo dati 24k KM, a da ne znas nikakvu istoriju auta.
     
  8. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Skodilak je odlicno auto ko ne zagleda sitnice u smislu kvaliteta plastike unutra i slicne stvari.

    Otac ima 2016 god, nekih 70ak hiljada presla, 1.6 tdi 66kw, 5mt i auto je odlicno i takvo.

    Octavia je pravo lagano auto u danasnjem svijetu, tako da po mom misljenju ne treba ni bjezati od 1.6 tdi motora jer stvarno fino ide i jedino sto bi bilo lijepo jeste 6. brzina na autoputu, a ostalo nema nikakvih problema niti nedostataka.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Baš je bezveze što su radili mjenjače 5 brzina na tim autima, ima i sa 6, ali su rijetki...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    E vala sa pet u današnji vakat ne bih nema šanse. Kontam auto mijenjati samo radi toga. Vozio sam golfa sedmicu sa pet brzina, katastrofa

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma automatik zakon, pogotovo ova novija auta.
     
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Jest za voziti današnji automatici su izuzetno ugodni. Samo kad rikne bude veselo, ne samo zbog cijene nego nema majstora dovoljno da se možeš pouzdati da ti popravi kako treba.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Drug evo za tebe auta.
    DS5 2.0 HDi. Kupljen u BiH, jedan vlasnik.
    https://olx.ba/artikal/52734849/citroen-ds5-20-hdi-kupljen-nov-u-bih-2012
    Neće te glava zaboliti.
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kvacilo i zamajac na 160k, pih francuzi :D
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ili loš vozač :D

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    To se kaze,do 320 000 to nije na popisu ulaganja :D
    Dobar je ovaj DS5,jedno od ljepsih auta a vjerujem i da je pouzdan ali je skup...20000+ KM za auto staro 11 godina
     
    SpookyMoO and dams82 like this.
  17. Reznor

    Reznor Overclocker

    Extra auto meni se bas svidja, ima opreme ko ovaj moj audi kad bi bio u allroad varijanti jos :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. iPlay

    iPlay Komšija

    Dobra Škoda, samo budi spreman na veće kvarove. Sva auta koja pređu 200k traže veća ulaganja.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa to nije pravilo ako je stvarna kilometraža i ako je održavano kako treba jer do te kilometraža se taman sve izmjena, od kočnica do velikih servisa i potencijalno kvačila.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Imas doslovce stotine dihtunga, lezaja, nosaca i tako tih stvari, dodje tacka kad vise ne mozes sve ni zakrpiti.
    Do 15 godina ima smisla, preko toga je previse zamaranja.