Kupovina auta na autokredit ili leasing (iskustva)

Discussion in 'Generalna diskusija' started by ibran, Apr 9, 2023.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Ma to ja namjerno zbog vas petorice sto vozite karavane i tješite se da je zbog praktičnosti :D Zezam se, nemoj se odmah zapalit na ovo :D

    Ne treba meni niko reci upravu. Ja nisam raspravljao da nekog ubijedim da je nesto bolje. Ja sam raspravljao jer ste vi stava da su drugi glupi koji nemaju vaše misljenje. Kao kako mi ne vidimo da je to super praktično i bolje, nas mozak to ne rezonuje :D Moje mišljenje svakako već ima većina, zato mi budale placamo limuzine makar 3k vise od karavana, a karavani stoje po olx mjesecima, nece ih niko.

    Edit: Zezam se ba, necu vise. Napisao sam gore vec da je nekome praktično, par procenata ljudi to treba. Za auta sa 5 vrata stvarno nema potrebe za karavanom. Ali za coupe ili ove mini otvore nekome treba, ko moze preci preko ruznoce. Ali je A6 lijep kao karavan, to priznajem. Mozda jedini ljepsi od limuzine, ali samo za neke verzije važi, ne sve.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Odlično, još bolje za nas sektaške kada kupovali :)

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  3. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Nekima bi malo i kombi bio koliko izgleda stvari nose i koliko im treba i koliko su slabi organizovati stvari u gepeku.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    selvin likes this.
  4. selvin

    selvin Moderator

    Pa jest, svi smo dobri tako. Ima ljudi nece karavana u garazu nikad. Ja bih vozio kad bih naletio na dobar deal i da mi je lijep na oko, pomenuti A6 npr, mozda i mazda 6, ostalo potesko. Kao sto bih vozio i SUV da imam love za pravi SUV. Ima ljudi kojima je to smece i ne bi ga nikad. Po meni preseravanje je uzeti se ko pijan plota necega i onda pljuvati po svemu ostalom. Kao sto se dešava na forumu. Ja sam otvoren za sve, samo izbjegavam ruzne karavane. Ne vidim u čemu je problem.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Vala nisu najbistriji koji voze SUV, ali su glupi koji voze SUV sa samo prednjim pogonom, osim ako nema medicinskih razloga.
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nema ništa, sve pet. Ja ne volim SUV pa bih rado vozio Volvo XC60
    Ne volim mala auta ali bih bilo predobro imati clia RS i td.
    Ali nema potrebe sto postova pasivno agresivnih radi gluposti.

    Na kraju, ja kažem da bih uvijek karavan u normalnih auta, ali daleko je to od ljubavi, sve su to kante za prevoz od a do b, ne govorimo ovdje o AMG pa da ima ljubavi :)

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Eto sad i ti poceo ko dams i Haker, napad na ljude jedne vjere Pa nek vozi ko sta hoce, ne bih ni ja podignutu B klasu koju nazovu SUV, ali Bože moj, ako ti treba clearance a ne vozis po dubokom snijegu i blatu (a većina ne vozi) sta ce ti 4x4? Super je imati radi stabilnosti suva itd, ali to za sobom inace povlači i jaci motor i sve, pa je cijena onda 40-50% gore sa 4x4. To je kod nas najčešće faktor koji utice na odabir. Nema puno smisla, ali ako neko voli suv, nek izvoli. Necu ga pljuvat na cesti sto vozi tucsona sa prednjom vucom

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ili kada dobijes karavan kao sluzbeno,pa se nemas sta puno buniti :D
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Meni je recimo neki dan posluzio karavan sa posla, isao po kante za smece one velike i jedva stade i u karavana :D
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    I meni je xc60 neka zelja. Kao sto mi je bio i cla godinama, pa sam htio da je ispunim i sad ganjam sta drugo, dosta je 2 godine :D Necu sebi zelje ispunjavat sa 50+. Ko zna hocu ih docekat.

    Nema potrebe za ovolikom diskusijom, slazem se. Burno reagujem na te šovinističke komentare u smjeru bilo cega, izvinjavam se svim uvrijedjenim sto su morali citati.



    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Juce sam do Trnova (Godijeno) i nazad vozio RAV-4 od dajdze. onaj 2.2 150KS. Haj sto bruji, mislim da je 2013 godina.. ali brate ko na tresnji u tom autu. Ljulja se svaka krivina ne klize on, drzi on cestu, al mi gore svi samo se hvatamo po autu. Al on se vere po gudurama i planinama, pa mu je super dosla. Amidza kupio 3008, 2019 godina, on kao stabilniji, manje se ljulja (1.2 benzin) al prednja vuca. On nema noge, i ima opravdanje, jer vise ne moze da ulazi u auto normalno. Drugi amidza uzeo Dustera, 2011 godina, sepet samo takav. Katastrofa auto. Al on ide na selo, gdje ima nekoliko km cistog makadama, a inace je spor u voznji, njemu dobra, ja je ne bi dzaba...

    Al jaran kupio nedavno GLC 2019 godina, jer se zeni svidja. Ja mu rekao da je budala. On htio C klasu. Reko bolje ti je da si uzeo onu all terrain ako hoces po nekim gudurama. Daj mi reko jednu prednost GLC u odnosu na nju? Nema je, clearence isti, manje prostora ima u GLC, manji gepek, skuplje gume, vise se trose, auto vise trosi.. a ni ovo auto ne smije da skace po makadamu, pazi ga, jebo te SUV kad preko lezeceg ide sporije nego ja...
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @selvin nemoj se ljutiti druze, ali primjetio sam da cesto burno reagujes. Inace te znam drugacijeg. Par puta sam zagrizao jezik na tvoje komentare direktno prema meni, a evo i Haker je rekao da si pasivno agresivan. Mada sve razumijem, ljudi se mijenjaju, pogotovo zadnjih par godina je dosta uticalo na ljude, mnogi su popucali po savovima.
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Nisam puko, ako na to misliš :D jos uvijek :D ali da ima stresa i nervoze (ubi dvoje djece) ima :D veci je problem sto ne volim nikako izjave i ulete sa nekim uvredljivim sadržajem koje bih trebao preskočiti, ali je potesko...

    Btw. Postavljanje dijagnoze na forumu je takodjer uvredljivo, ali to sam navikao. Ali prozivanje nekoga ili grupe zbog mišljenja je generalno problem kod nas, ne samo na forumu vec u društvu. Neko se bori protiv toga, neko stoji sa strane. Bolje biti ovaj drugi svakako, ali ne mozes uvijek ako nisi tako odgojen.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
    edgsi and Reventon like this.
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma Haker lozac klasicni, Selvin malo mozda nenaspavan :D
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Zato sam i napisao ono u zagradi u postu iznad

    no hard feelings, pokusat cu preskocit uvredljive postove drugi put

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ako je limuzina sa 5 vrata kao Octavia i 600l, vala možeš svašta ugurati. Razlika između karavana i limuzine je samo spušten prag gepeka, a litara gotovo isto.
    Da ti budem iskren, limuzina ima nešto što daje autu čar, i ja bi se teško odlučio za karavana kao i Selvon. Kada sam kupovao Octu, za dvije milje su jeftiniji karavani. Sad nek mi neko objasni zašto.
    [​IMG]
     
    edgsi, aNaToMiC ! and selvin like this.
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Hakeru ne seri, Selvin je realan lik. Vi ste diskusiju odveli u pogresan pravac, hvaleći onog Megana karavana koji košta kao Peugeot 3008 SUV. Pa ako hoće auto sa prostorom. Eto mu još malo da se protegne.
    https://olx.ba/artikal/52769302
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    kod mene je mondeo 5 vrata, masinu za sudje sam prevezao u njemu... i sta... sad hocu CLS-a. To jednom sto mi zatreba platiti cu na kraju dostavu. Vozio sam sluzbeno karavana mondea, kad vozis isti kurac, malo bucnije iz zadnjeg dijela al vise manje isto ti dodje. Ne bjezim od karavana, ali nije vala ni neka sreca. Ako kupujes karavana samo zato sto ce ti nekad jednom mozda zatrebati kubik drva da prevezes... ne treba ti :) 5 vrata limuzina je fin kompromis, 4 vrata limuzina je najtisa, al opet sve ima svoje.


    Samo je SUV smece :D (tu mislim ovi manji, sve ispod ML, Q7 i te klase, a pogotovo 2WD)
     
    aNaToMiC ! and selvin like this.
  19. Qler

    Qler Veteran foruma


    haj vidi boga ti da ne googlam, koliki je gepek u ovom 3008 a koliki u karavanu Megane
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    hahahah, car si :D